Eksperyment Filadelfia ciekawostki

fizyka, Nauka

Ostatnia aktualizacja : 2020-11-25 21:43:32

Eksperyment Filadelfia

Eksperyment Filadelfia był to tajny projekt naukowy, który przeprowadzony został rzekomo przez amerykańską Marynarkę Wojenną, 28 października 1943 roku na okręcie USS Eldridge.Eksperyment Filadelfia pytania

...

Dlaczego eksperyment ten nazwany został Filadelfia?

Ponieważ okręt na którym przeprowadzony został eksperyment stacjonował w amerykańskiej Bazie Sił Morskich w porcie Filadelfia.

Odpowiedź: Mati


O co tak naprawdę chodziło w Eksperymencie Filadelfia?

Jaka była prawda, tego pewnie nigdy się nie dowiemy. Przypuszcza się, że eksperyment miał dowieść istnienia i zbadać właściwości jednobiegunowego pola magnetycznego.

Odpowiedź: Mati


Czy rząd amerykański przyznaje się do tego eksperymentu?

Rząd amerykański przyznaje, że przeprowadzane były badania naukowe, ale niewiele miały wspólnego ze wszystkimi krążącymi teoriami spiskowymi. Badano m.in. czy możliwe jest za pomocą pola magnetycznego, stworzenie wokół okrętu osłony przeciwtorpedowej.

Odpowiedź: Mati


Ile osób zginęło podczas eksperymentu?

czekamy na odpowiedź…

Odpowiedź:


Dodaj pytanie / odpowiedźEksperyment Filadelfia ciekawostki

...

1. O wydarzeniach na okręcie USS Eldridge jako pierwszy głośno zaczął mówić pisarz i astronom – Morris K. Jessupaw. W 1955 roku otrzymał w anonimowych listach opis eksperymentu Filadelfia.

2. Eksperyment Filadelfia nazywany jest również Projektem Tęczą.

3. Przygotowania eksperymentu nadzorowali wybitni fizycy: Albert Einstein, John von Neumann i Nikola Tesla.

4. Według relacji świadków kadłub statku otaczała zielono-niebieska poświata. Po chwili nagle zniknął. Pojawił się na chwilę w Norfolk Naval Shipyard w Wirginii, a następnie ponownie w Filadelfii.

5. Wydarzenia na statku wpłynęły bardzo niekorzystnie na stan zdrowia załogi. Część osób oszalała, inni zachorowali na tajemniczą chorobę. Nie wszystkim udało się przeżyć.

6. Krążą plotki, że niektóre osoby biorące udział w eksperymencie znaleziono „połączone ze statkiem”, np. z jednej strony metalowej ściany wystawała ręka, a z drugiej znajdowała się reszta ciała, wciąż żywej osoby.

7. Nakręcone zostały 3 filmy science-fiction na temat eksperymentu („Eksperyment Filadelfia” – 1984 rok, „Eksperyment Filadelfia II” – 1993, „Eksperyment filadelfijski” – 2012 rok).

8. Statek USS Eldridge w 1951 roku trafił do Grecji. W latach 90-siątych został sprzedany na złom.

Autor: Mati

Dodaj ciekawostęZobacz również:

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Dla wielu czytelników książek, atrakcyjna jest nie tylko sama czynność czytania, ale także ta z chwil, gdy w księgarni pojawiają się nowości czytelnicze, prezentowane przez dane wydawnictwo. Nie każdy tytuł będzie hitem, nie wszystkie pozycje są to kasowe bestsellery. Jakkolwiek, dla wielu, z pewnością, książki to sens życia, niezależnie od tematyki czy liczby stron. Również przez Polskę przechodzi boom na książki elektroniczne. Klasyczny book zmienił się w e book, a e książki co roku są coraz bardziej popularne. Czy wiesz jednak, że ebooki miały swoje początki już w latach 30. XX wieku? Jaka jest ich historia? Czym właściwie są ebooki? Czy spośród książek elektronicznych najpopularniejsze są lektury szkolne? Na jakich urządzeniach możemy czytać ebooki?

Z jakimi objawami należy udać się do urologa?

Z jakimi objawami należy udać się do urologa?

Zaburzenia mikcji, ból w okolicach pęcherza lub w trakcie oddawania moczu, parcie na pęcherz – to objawy, których nie wolno bagatelizować. Mogą świadczyć o rozwoju chorób układu moczowo-płciowego. Kiedy warto wybrać się do urologa?

Czarny poniedziałek ciekawostki

Czarny poniedziałek ciekawostki

Czarny poniedziałek to powszechna nazwa dnia, w którym odnotowano największy spadek procentowy w historii giełdy nowojorskiej (indeks akcji Dow Jones Industrial Average).

Glin ciekawostki

Glin ciekawostki

Glin to pierwiastek chemiczny należący do grupy metali. Glin to trzeci najczęściej występujący pierwiastek w skorupie ziemskiej (8,2%). Glin używany był już w starożytności m.in. jako środek antyseptyczny.