Zaznacz stronę

fotowoltaika grafika1

Fotowoltaika Bydgoszcz – jakiej firmie instalacyjnej zaufać?

Dbanie o środowisko i oszczędzanie… Brzmi zbyt pięknie żeby mogło być prawdziwe? Jest to jak najbardziej możliwe o czym dowiecie się z paczki wiedzy o fotowoltaice.

Czym jest fotowoltaika?

Jest to dziedzina nauki, która zajmuje się wytwarzaniem prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego. Dzieje się tak za sprawą zjawiska fotowoltaicznego.

Dla kogo instalacja fotowoltaiczna?

Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla prywatnych gospodarstw domowych jak i przedsiębiorców. Krótko mówiąc dla wszystkich osób korzystających z energii elektrycznej mających wystarczającą ilość miejsca na dachu lub gruncie.

Plusy

 • Brak kosztów eksploatacyjnych,
 • bezobsługowość,
 • bezgłośna praca,
 • ochrona środowiska,
 • darmowy prąd,
 • możliwość gromadzenia lub sprzedaży nadwyżki energii,
 • niezależność od podwyżek cen prądu,
 • możliwość odliczenia kosztów instalacji fotowoltaicznej od podatku,
 • zwiększenie wartości nieruchomości,
 • stosunkowo krótki zwrot inwestycji.

Minusy

 • Wysoki koszt inwestycji,
 • energia wytwarzana jest tylko w dzień,
 • zależność od pogody (ilości promieniowania słonecznego),
 • osiadanie kurzu zmniejsza sprawność paneli,
 • jeden źle zainstalowany panel wpływa negatywnie na całą instalację.

fotowoltaika grafika2

Ile można zaoszczędzić korzystając z paneli fotowoltaicznych?

Przykładowo produkując rocznie 6800 kWh energii wykorzystamy około 30% na potrzeby własne. Pozostałą ilość trafia do sieci elektroenergetycznej, którą później możemy wykorzystać. Już w pierwszym roku pozwoli nam to zaoszczędzić około 3 800zł (w każdym kolejnym roku 4% więcej). Całkowity koszt inwestycji w energię słoneczną zwróci nam się już po 5-6 latach.

Panele fotowoltaiczne można zamontować tylko na dachu?

Gdy nie mamy wystarczająco dużo miejsca na dachu, możemy zamontować panele na gruncie (np. w ogrodzie).

Jaką firmę fotowoltaiczną wybrać?

Warto zapoznać się z ofertą AM Group Fotowoltaika Bydgoszcz. Firma posiada ponad 10-letnie doświadczenie w projektowaniu i realizacji paneli słonecznych w Polsce i za granicą. Nad całością prac czuwa wykwalifikowana ekipa montażowa, co daje pewność dobrze wykonanej instalacji.Panele fotowoltaiczne wykorzystywane przez AM Group Solar mają 15 lat gwarancji ogólnej i 25 lat gwarancji na moc wyjściową. Jednorazowa inwestycja i spokój na wiele lat. Firma działa na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (Bydgoszcz, Toruń, Świecie, Włocławek, Grudządz, Nakło, Żnin) oraz pomorskiego (Gdynia, Gdańsk, Sopot, Tczew, Malbork). Podejmując współpracę z firmą AM Group Solar otrzymujemy również pełne wsparcie w załatwieniu formalności związanych z dofinansowaniem „Mój Prąd”, co pozwoli nam zaoszczędzić nawet 5 tysięcy złotych.

Ile kosztuje zakup i montaż elektrowni słonecznej?

Koszt to około 30 000 zł brutto.

Ile trwa montaż?

Czas zamontowania instalacji fotowoltaicznej zależy od stopnia jej trudności. Proste prace z dobrze nakreślonym planem mogą być zrealizowane w ciągu jednego dnia. Bardziej skomplikowane 2-3 dni.

Jak uzyskać dofinansowanie?

Dofinansowanie „Mój Prąd” wynoszące 5 tysięcy złotych przyznawane jest każdemu klientowi, który zbuduje elektrownię o mocy od 2 do 10 kW. Więcej informacji znajdziecie na https://amgroupsolar.com/dofinansowanie/.

Czy panele fotowoltaiczne są odporne na grad?

Panele dostępne w Polsce posiadają certyfikat IEC 61215 gwarantujące wytrzymałość uderzenia gradu o średnicy 2,5 cm z prędkością 23 m/s.

fotowoltaika grafika3

Ciekawostki

1. Szacuje się, że łączna moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce wynosi około 700 MW.

2. Wykorzystanie wszystkich promieni słonecznych, które padają na Ziemię w ciągu godziny, wystarczyłoby na zaspokojenie całorocznych potrzeb energetycznych świata.

3. Aby cały świat mógł korzystać tylko z energii słonecznej trzeba by pokryć panelami słonecznymi około 0,3% powierzchni Ziemi.

4. Dzięki fotowoltaice można obniżyć rachunki nawet do 90% rocznie.

5. Zapasy energii, której nie zużyjemy na bieżąco możemy magazynować lub sprzedawać.

6. Mając gospodarstwo rolne można odliczyć 25% wartości inwestycji od podatku rolnego.

7. Aby uniknąć wysokich kar ze strony Unii Europejskiej w 2020 roku minimum 15% energii wytwarzanej w Polsce musi pochodzić z odnawialnych źródeł.

Pomogliśmy? Nie zapomnij pokazać znajomym 🙂


Polecane kategorie:

Anatomia anatomia
Kosmos kosmos
Ssaki ssaki
Owoce owoce
Kalendarz wydarzeń