James Rodriguez

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-12 08:01:19
Spis treści:

James Rodriguez informacje

James Rodriguez jest to kolumbijski piłkarz grający na pozycji ofensywny pomocnik.

Oficjalny Fanpage: facebook.com/10Jamesrodriguez (ponad 32 400 000 osób).

Oficjalne konto na Instagramie: instagram.com/jamesrodriguez10 (ponad 41 400 000 obserwujących).

James Rodriguez – pytania

Gdzie i kiedy urodził się James Rodriguez?

James Rodriguez urodził się 12 lipca 1991 roku w mieście  Cucuta (Kolumbia).

Odpowiedź: Marta

Ile lat ma James Rodriguez?

James Rodriguez ma 27 lat (maj 2019).

Ile wzrostu ma James Rodriguez?

James Rodriguez ma około 181 cm wzrostu.

Z pod jakiego znaku Zodiaku jest James Rodriguez?

Rak.

Ile waży James Rodriguez?

James Rodriguez waży około 78 kg.

Odpowiedź: Kibic

Dodaj pytanie / odpowiedź

Formularz w trakcie przebudowy... Prosimy podsyłać pytania i odpowiedzi na ciekawostki@hotmail.com według wzoru:

Nazwa paczki wiedzy do której jest pytanie lub odpowiedź.

Imię/pseudonim, którym podpisana zostanie odpowiedź.

Treść pytania / odpowiedzi.

Adres mailowy (dla chętnych).

Osoby, które podadzą maila, otrzymają informację kiedy ciekawostka została dodana, lub dlaczego została odrzucona.

Pytania i odpowiedzi dodawane są kilka razy dziennie, po wstępnej weryfikacji.

Z góry dziękujemy za pomoc w rozwijaniu paczek wiedzy 🙂

...

1. W reprezentacji seniorskiej (do maja 2019 roku) rozegrał 70 meczów (21 bramek).

2. Jako junior grał w Envigado FC (1995–2006).

Autor: Kibic

3. Menadżerem Jamesa Rodrigueza jest Gestifute.

4. Sponsorem wyposażenia Jamesa Rodrigueza jest Adidas.

5. Jego wartość rynkowa szacuje się na 50 000 000 euro (dane z maja 2019 roku).

6. Najwyższa szacowana wartość w karierze to 80 000 000 euro (lipiec 2015).

7. Najdroższy transfer: 22 lipiec 2014 roku z AS Monaco trafił do Realu Madryt za 75 000 000 euro.

8. Suma wszystkich transferów to 140 630 000 euro (dane z maja 2019).

Autor: LM

9. W pierwszej reprezentacji James Rodriguez zadebiutował 11 października 2011 roku. Zagrał 90 minut w wygranym 1:2 meczu z Boliwią.

10. James Rodriguez zadebiutował w Lidze Mistrzów 13 września 2011 roku w barwach FC Porto. Jego drużyna pokonała Szachtar Donieck 2:1.

11. We wszystkich meczach klubowych (dane z maja 2019) rozegrał łącznie 374 mecze i strzelił 103 bramki (122 asysty).

12. Najwięcej bramek (23) strzelił między 31-45 minutą meczu (dane z maja 2019 roku).

Autor: Stats

13. Od 2016 rok do maja 2019 roku był kontuzjowany 15 razy (łącznie 211 dni). Najdłużej, 41 dni dochodził do siebie po naderwaniu więzadła w kolanie sezonie 2018/19.

14. James Rodriguez jest zawodnikiem lewonożnym.

Autor: Alf

15. Patrząc na szacunkową wartość, w gronie najlepszych piłkarzy na świecie zajmuje 93 miejsce (dane z maja 2019).

16. Na swojej pozycji tylko 7 piłkarzy na świecie ma większą szacowaną wartość (dane z maja 2019).

Autor: $$$

17. W dotychczasowej karierze 16 razy podchodził do rzutów karnych w regulaminowym czasie gry. 13 z nich zamienił na bramki.

18. W obecnym klubie gra z numerem 11 na koszulce, a w reprezentacji z numerem 10.

19. Pierwszego gola w karierze seniorskiej strzelił w meczu 1 ligi Argentyńskiej mając 17 lat, 7 miesięcy i 16 dni.

20. Najwięcej meczów rozegrał przeciwko Sevilli – 7, strzelił 4 bramki (dane z maja 2019).

21. W sezonie 2018/19 średnio bramkę zdobywał co 236 minut (7 bramek w 28 meczach).