Pierre-Emerick Aubameyang

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-24 23:39:12

....

Pierre-Emerick Aubameyang informacje

Pierre-Emerick Aubameyang jest to gaboński piłkarz (mający również francuskie obywatelstwo) grający na pozycji środkowego napastnika.

Oficjalny Fanpage: facebook.com/aubameyang97 (ponad 820 000 osób).

Oficjalne konto na Twitterze: twitter.com/Aubameyang7 (ponad 1 100 000 obserwujących).

Oficjalne konto na Instagramie: instagram.com/aubameyang97 (ponad 8 400 000 obserwujących).

– Liga Europy (0): 2018/19 (2 miejsce)
  – Puchar Anglii (0): 2017/18 (2 miejsce)

Pierre-Emerick Aubameyang pytania

...

Gdzie i kiedy urodził się Pierre-Emerick Aubameyang?

Pierre-Emerick Aubameyang urodził się 18 czerwca 1989 roku w mieście  Laval (Francja).

Odpowiedź: Marta

Ile lat ma Pierre-Emerick Aubameyang?

Pierre-Emerick Aubameyang ma 29 lat (maj 2019).

Ile wzrostu ma Pierre-Emerick Aubameyang?

Pierre-Emerick Aubameyang ma około 187 cm wzrostu.

Z pod jakiego znaku Zodiaku jest Pierre-Emerick Aubameyang?

Bliźnięta.

Ile waży Pierre-Emerick Aubameyang?

Pierre-Emerick Aubameyang waży około 80 kg.

Odpowiedź: Kibic

Dodaj pytanie / odpowiedź

...

1. W reprezentacji seniorskiej Gabonu (do maja 2019 roku) rozegrał 51 meczów. Strzelił 20 goli.

2. Jako junior grał w drużynach: L’Huisserie Football, OGC Nice, FC Rouen, SC Bastia i A.C. Milan.

Autor: Kibic

3. Menadżerem Pierre-Emericka Aubameyanga jest członek rodziny.

4. Sponsorem wyposażenia Pierre-Emericka Aubameyanga jest Nike.

5. Jego wartość rynkowa szacuje się na 75 000 000 euro (dane z maja 2019 roku).

6. Najdroższy transfer: 31 stycznia 2018 roku z Borussi Dortmund trafił do FC Arsenalu za 63 750 000 euro.

7. Suma wszystkich transferów to 78 550 000 euro (dane z maja 2019).

8. W pierwszej reprezentacji Pierre-Emerick Aubameyang zadebiutował 28 marca 2009 roku. Zagrał 84 minuty w wygranym 1:2 meczu z Maroko (strzelił w 34 minucie bramkę na 0:1).

Autor: Stats

9. Pierre-Emerick Aubameyang zadebiutował w Lidze Mistrzów 18 września 2013 roku w barwach Borussi Dortmund. Jego drużyna przegrała 2:1 z Napoli.

10. We wszystkich meczach klubowych (dane z maja 2019) rozegrał łącznie 468 meczów i strzelił 81 bramek.

11. Najwięcej bramek (52) strzelił między 61-75 minutą meczu (dane z maja 2019 roku).

12. Od 2015 do maja 2019 roku był kontuzjowany 15 razy (łącznie 32 dni). Najdłużej, 7 dni dochodził do siebie po stłuczeniu kości w sezonie 2015/16.

Autor: Alf

13. Pierre-Emerick Aubameyang jest zawodnikiem prawonożnym.

14. Patrząc na szacunkową wartość, w gronie najlepszych piłkarzy na świecie zajmuje 33 miejsce (dane z maja 2019).

Autor: $$$

15. Jest to najlepiej zarabiający piłkarz w Gabonie (dane z maja 2019).

16. Na swojej pozycji tylko 7 piłkarzy na świecie ma większą szacowaną wartość (dane z maja 2019).

17. Jest najlepiej zarabiającym piłkarzem w Arsenalu (dane z maja 2019).

Autor: $$$

18. W dotychczasowej karierze 33 razy podchodził do rzutów karnych w regulaminowym czasie gry. 25 z nich zamienił na bramki.

19. W obecnym klubie gra z numerem 14 na koszulce, a w reprezentacji z numerem 9.

20. Pierwszego gola w karierze seniorskiej strzelił w meczu 2 ligi francuskiej mając 19 lat 2 miesięce i 4 dni.

21. Najwięcej meczów rozegrał przeciwko Bayernowi Monachium – 14, strzelił 6 bramek (dane z maja 2019).

22. W sezonie 2018/19 średnio bramkę zdobywał co 123 minuty.

Autor: Olo

23. Pierre-Emerick Aubameyang rozegrał 1 mecz w reprezentacji Francji U-21. Jednak wybrał reprezentowanie Gabonu.

Autor: Max

Dodaj ciekawostę

Sergio Busquets to hiszpański piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Uznawany jest za jednego z najlepszych defensywnych pomocników na świecie.