materac grafika

Na czym polega fenomen materaców kieszeniowych?

Wszyscy doskonale znamy tradycyjne materace sprężynowe. Sen na nich nie należał do najprzyjemniejszych, ponieważ sprężyny często skrzypiały, pękały i wyskakiwały. Śpiąc we dwójkę trzeba było liczyć się z nieprzyjemnym falowaniem, które pojawiało się przy najmniejszej zmianie pozycji przez jedną z osób. Dzisiaj na rynku dostępne są bardzo nowoczesne materace sprężynowe kieszeniowe, które znacznie różnią się od tych tradycyjnych. Skąd bierze się ich popularność i czy faktycznie są warte swojej ceny?

Materac 140×200 sprężynowy kieszeniowy

 

Budowa materaców kieszeniowych i ich jeszcze bardziej udoskonalonych odpowiedników – materaców Multipocket znacznie różni się od budowy tych starych i klasycznych.

 

  • Stosuje się w nich znacznie większe ilości sprężyn – do kilkuset na 1 metr kwadratowy,
  • są to sprężyny w różnych rozmiarach i o różnych stopniach twardości,
  • każda z nich umieszczana jest w osobnej kieszeni,
  • kieszenie łączą się ze sobą.

 

Producentom takim jak Sweetsen chodzi o to, aby sprężyny działały indywidualnie i nie miały na siebie wpływu. Wówczas zapewniają idealny komfort i wspierają kręgosłup na całej jego długości. Jest to bardzo ważne nie tylko dla wygody, ale przede wszystkim dla zdrowia.

 

Kto może spać na materacach kieszeniowych?

 

Wysoka jakość sprawia, że są to materace bardzo wytrzymałe i trwałe. Mogą służyć nawet przez wiele lat, jeśli będziemy o nie dbać. Na takim materacu może spać dosłownie każdy. Trzeba tylko dopasować go do potrzeb danego użytkownika, co można zrobić na stronach takich producentów jak sweetsen.pl i innych. Najważniejsza kwestia to oczywiście twardość materaca, a ta musi odpowiadać zaleceniom producenta. Materac dopasowuje się do wagi swojego ciała oraz jego wzrostu. Większość osób dorosłych wybiera materace o średnim stopniu twardości. Zgodnie ze wskazówkami producentów są odpowiednie dla użytkowników ważących od 60 kg do 100 kg. Osoby o większej masie ciała powinny wybierać raczej spośród materaców twardych, również dostępnych w takiej opcji.

Zobacz wszystkie paczki wiedzy (+2600) z podziałem na kategorie >>


Zapraszamy również na stronę czywiecie.pl, na której wspólnie analizujemy najciekawsze ciekawostki:

czy wiecie banerczywiecie.pl

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce