10 ciekawostek o serialu „Ranczo”
Ranczo to polski serial komediowy, emitowany w TVP1.
Reżyserem serii jest Wojciech Adamczyk.
Serial był emitowany w latach 2006 – 2016 z dwuletnią przerwą między 2009 a 2011.
Ostatnia aktualizacja: 2024-05-18 18:58:39
Ranczo ciekawostki
1. Serial był kręcony w kilku miejscowościach. Wszystkie leżą w województwie mazowieckim i są oddalone o około 70 kilometrów od Warszawy.
2. Producent serialu – Studio A – od 2007 roku należy do grupy ATM.
3. Na kanwie serialu powstał w 2007 roku film pełnometrażowy, „Ranczo Wilkowyje” (nawiązujący fabularnie do perypetii bohaterów serialu), a także dwa spektakle teatralne: „Smak mamrota” i „Cud medyczny w Wilkowyjach”.
4. W serialu pojawia się lokowanie produktów, m.in. herbaty Minutka czy lodów Grant.
5. Obsada serialu aktywnie zbierała pieniądze na remont zabytkowego, przeszło 250-letniego, kościółka w miejscowości Jeruzal pod Warszawą. Ten właśnie kościół „gra” świątynię w Wilkowyjach.
6. W pierwotnym zamyśle rolę Kusego miał obsadzać Robert Gonera. Wycofał się on jednak z projektu.
7. W 2014 roku, z okazji dziesięciolecia wstąpienia Polski do Unii, powstał związany miniserial – „Ławeczka w Unii”. Miał 10 odcinków.
8. Na podstawie serialu powstały dwie powieści – „Ranczo” i „Ranczo 2” – obie wydane w 2014 roku.
9. Postać księdza nie pojawiła się tylko w jednym odcinku.
10. Jedyna postać, która wystąpiła we wszystkich odcinkach, to Kusy, grany przez Pawła Królikowskiego.
Autor: Paul
Dodaj ciekawostkę
Ranczo pytania
Ile pojawiło się odcinków serialu?
Ukazało się 130 odcinków.
Ile sezonów ma serial?
Serial ma 10 serii.
Ile odcinków ma serial?
Każda seria ma 13 odcinków.
W jakiej miejscowości kręcono serial?
Serial kręcono w kilku miejscowościach, m. in. w Jeruzalu, Latowiczu, Sokule, Strachominie, Hucie Kuflewskiej, Górze Kalwarii, Mrozach, Cieciszewie, Płomieńcu i Rozstankach.
Kto skomponował muzykę do serialu?
Krzesimir i Radzimir Dębscy.
Kto wykonywał piosenkę z czołówki serialu?
Anna Jurksztowicz.
Dodaj pytanie / odpowiedź

Autor paczki wiedzy: Pasjonat
Mam na imię Mateusz, swoją przygodę z ciekawostkami rozpocząłem ponad 20 lat temu zbierając najróżniejsze czasopisma popularno-naukowe. Świat jest pełen tajemnic, które uwielbiam poznawać. Dzięki paczce wiedzy, mogę się nimi z Wami dzielić. Moje główne zainteresowania to: geografia, historia, sport i muzyka.
21 ciekawostek o polatuchach
Polatucha to mały gryzoń należący do rodziny wiewiórkowatych, znany przede wszystkim ze swojej zdolności do szybowania. Występuje głównie w północnych lasach Eurazji – od Skandynawii przez Rosję aż po Japonię. Jej łacińska nazwa to Pteromys volans, co oznacza dosłownie „latająca skrzydlata mysz” – choć z myszami ma niewiele wspólnego.
24 ciekawostki o porach
Por to warzywo należące do rodziny amarylkowatych, blisko spokrewnione z cebulą i czosnkiem. Charakteryzuje się długą, białą łodygą (w rzeczywistości jest to zgrubiała pochwa liściowa) oraz zielonymi liśćmi tworzącymi wachlarz.
21 ciekawostek o piłce wodnej
Piłka wodna to zespołowy sport wodny rozgrywany w basenie, w którym dwie siedmioosobowe drużyny rywalizują o zdobycie większej liczby bramek. Zasady gry przypominają nieco połączenie piłki ręcznej i pływania.
22 ciekawostki o amerykańskim tygodniku Time
„Time” to jeden z najbardziej wpływowych tygodników informacyjnych na świecie. Od początku jego celem było podawanie obiektywnych i zwięzłych informacji dla zapracowanego amerykańskiego czytelnika. Przez dekady pełnił rolę intelektualnego barometru amerykańskiego życia publicznego i międzynarodowego, będąc nie tylko źródłem informacji, ale również formą komentowania rzeczywistości przez okładki, felietony i coroczne zestawienia.