złote kolczyki grafika

Złote kolczyki – jakie wybrać?

Każda okazja jest dobra, by założyć piękne, złote kolczyki. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym biżuteria zawsze będzie stanowiła idealny dodatek. Łatwo bowiem o przesadę – zbyt duże ozdoby lub o charakterze nieadekwatnym do okazji. Jak wybrać złote kolczyki, by zawsze pasowały zarówno do stroju, jak i okoliczności?

Złote kolczyki na co dzień

Kiedyś złoto kojarzone było z luksusem i bogactwem, a jego noszenie na co dzień było uznawane za zbytnią ekstrawagancję. Obecnie jednak mało kto tak myśli – po złote kolczyki sięga się tak samo chętnie, jak po srebrne, a ogromny wybór sprawia, że można znaleźć modele na każdą okazję, także do noszenia na co dzień. Jakie kolczyki wybrać, by były wygodne, a do tego eleganckie? Najchętniej wybiera się drobne kolczyki w typie celebrytek lub też zdobione drobnymi kamieniami szlachetnymi. Pasują do każdego stroju, nie są zbyt wystawne, a zarazem świadczą o dobrym guście.

Skromne, złote kolczyki to także idealny pomysł na prezent – są urocze, delikatne i można je nosić do wielu stylizacji, stąd też ich zakup jako upominku wydaje się, można powiedzieć, bezpieczny.

Biżuteria ślubna – jakie złote kolczyki wybrać?

Biżuteria jest nieodłącznym elementem ślubnej stylizacji, szczególnie kolczyki – one wybierane są najczęściej, ponieważ stanowią uzupełnienie zarówno sukienki, jak i fryzury. Ich wybór powinien być uzależniony od stylu kreacji i jej kroju. Warto zachować umiar i przy mocno zdobionej sukience decydować się na nieco skromniejszą biżuterię, oraz odwrotnie – można zaszaleć z kolczykami, jeśli sukienka jest skromna.

Bardzo duże znaczenie ma tutaj dekolt – jeśli suknia odkrywa ramiona i szyję, jest to idealna okazja do tego, by założyć długie, mocno zdobione złote kolczyki. Jeśli do tego panna młoda zdecyduje się upiąć włosy i odsłonić szyję – kolczyki pięknie ją wysmuklą i nadadzą całej sylwetce szlachetności. Warto o tym pamiętać nie tylko podczas ślubu – wybierając złote kolczyki do wieczorowej kreacji, powinno się zachować te same zasady.

Złote kolczyki jako prezent

Wspomniane zostało, że delikatne, niewielkie złote kolczyki to idealny pomysł na prezent. I rzeczywiście – każda kobieta będzie zachwycona. Patrząc na wyjątkowo bogatą ofertę złotych kolczyków – taką posiadają szczególnie sklepy internetowe, np. Savicki – łatwo można zauważyć, że złote kolczyki dedykowane są różnym odbiorcom – można przebierać zarówno wśród klasycznych modeli, jak i nowoczesnych, a nawet… dziecięcych!

Dziecięce złote kolczyki to hit, jeśli chodzi o prezenty komunijne czy pamiątki roczku lub chrztu. Jeśli jednak chodzi o dorosłych, trudno wskazać jeden model, który cieszy się największym zainteresowaniem, bowiem dosłownie każda para ma w sobie niezwykły urok. Złote kolczyki mogą być prezentem na rocznicę ślubu czy urodziny, mogą być lekkie i drobne lub też wysadzane szlachetnymi, drogimi kamieniami. Wybór zależny jest wyłącznie od stopnia zażyłości z osobą, którą chce się obdarować oraz oczywiście od budżetu, jaki chce się przeznaczyć. Nie ma jednak wątpliwości, że złote kolczyki oczarują każdą kobietę!

Zobacz wszystkie paczki wiedzy (+2600) z podziałem na kategorie >>


Zapraszamy również na stronę czywiecie.pl, na której wspólnie analizujemy najciekawsze ciekawostki:

czy wiecie banerczywiecie.pl

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce