Astrologia ciekawostki

jasnowidze, kosmos

Ostatnia aktualizacja : 2021-01-27 14:39:07

astrologia

Astrologia jest to forma wróżbiarstwa polegająca na uzyskiwaniu informacji o przyszłości ludzi i wydarzeniach na Ziemi na podstawie obserwacji położenia ciał niebieskich na nieboskłonie.
Astrologia pytania

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne pytania, udzielając odpowiedzi oraz wprowadzając poprawki (skorzystaj z formularza pod pytaniami)

Czy horoskopy się sprawdzają?

Horoskopy są pisane w taki sposób, aby ich przesłanie pasowało do jak największej grupy osób. Stąd wynika błędne przeświadczenie wielu osób do ich skuteczności.

Odpowiedź: Mati


Dlaczego astrologia uznawana jest za pseudonaukę?

Ponieważ nie istnieją dowody na jej skuteczność i nie ma naukowej wartości.

Odpowiedź: Mati


Dodaj pytanie / odpowiedź
Astrologia ciekawostki

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne ciekawostki oraz poprawiając już istniejące (skorzystaj z formularza pod ciekawostkami)

1. Wzmianki o pierwszych osobach zajmujących się pierwotną astrologią pochodzą z drugiego tysiąclecia p.n.e.

2. 29 kwietnia 410 roku p.n.e. stworzony został najstarszy znany horoskop.

3. W XV wieku papież Sykstus IV stworzył własny horoskop, mimo że Chrześcijanie nigdy nie akceptowali astrologii.

4. Niemiecka astrolog Fran Elsbeth Ebertin w 1924 roku na podstawie daty urodzenia Hitlera przewidziała jego dojście do władzy.

5. Pierwotnie było 13 znaków zodiaku. Ophiuchus (wężownik) został usunięty po wprowadzeniu 12-miesięcznego kalendarza.

6. Znaki zodiaku dzielą się na cztery różne grupy: znaki wodne, ognia, ziemi, i powietrza.

7. Astrologowie uważają, że księżyc wpływa na człowieka podobnie jak na wody oceanu. Nic dziwnego, w końcu człowiek składa się w 75% z wody.

8. 75% osób czytających horoskopy to kobiety.

Autor: Mati

Dodaj ciekawostę


Zobacz również:

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Wady wzroku można bez przesady nazwać chorobą cywilizacyjną numer jeden. Dlatego najmniejsze kłopoty z ostrym widzeniem z bliska lub z daleka, zmęczenie oczu przy pracy z komputerem, problemy z bólami głowy i równowagą powinny nakłonić nas do skontrolowania wzroku w gabinecie okulistycznym.

Jak stosować kolagen w proszku?

Jak stosować kolagen w proszku?

Kolagen w proszku to produkt, który okaże się bardzo pomocny przy niejednej dolegliwości. Jego korzystne właściwości pozwalają między innymi utrzymać gładkość i elastyczność skóry, przyspieszyć gojenie się ran, czy też wyeliminować dolegliwości bólowe ze strony stawów. Kto powinien zdecydować się na jego zakup i jak, konkretnie, działa kolagen w proszku?

Psie zęby pod kontrolą

Psie zęby pod kontrolą

Zdrowe, mocne zęby u psa mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. To właśnie za pomocą zębów pies rozdrabnia pokarm, a od tego zależy prawidłowa praca układu trawiennego. Pies nie jest w stanie sam umyć sobie zębów, o to musi zadbać właściciel. Jak pielęgnować zęby u czworonoga? Co zrobić, gdy pojawią się problemy?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Jakimi schorzeniami w praktyce najczęściej zajmuje się reumatolog i z jakimi symptomami się do niego zgłaszać? Czy tylko z bólem reumatycznym?