Astrologia ciekawostki

jasnowidze, kosmos

Ostatnia aktualizacja : 2021-01-27 14:39:07

astrologia

Astrologia jest to forma wróżbiarstwa polegająca na uzyskiwaniu informacji o przyszłości ludzi i wydarzeniach na Ziemi na podstawie obserwacji położenia ciał niebieskich na nieboskłonie.

.

Astrologia pytania

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne pytania, udzielając odpowiedzi oraz wprowadzając poprawki (skorzystaj z formularza pod pytaniami)

Czy horoskopy się sprawdzają?

Horoskopy są pisane w taki sposób, aby ich przesłanie pasowało do jak największej grupy osób. Stąd wynika błędne przeświadczenie wielu osób do ich skuteczności.

Odpowiedź: Mati


Dlaczego astrologia uznawana jest za pseudonaukę?

Ponieważ nie istnieją dowody na jej skuteczność i nie ma naukowej wartości.

Odpowiedź: Mati


Dodaj pytanie / odpowiedź

.

Astrologia ciekawostki

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne ciekawostki oraz poprawiając już istniejące (skorzystaj z formularza pod ciekawostkami)

1. Wzmianki o pierwszych osobach zajmujących się pierwotną astrologią pochodzą z drugiego tysiąclecia p.n.e.

2. 29 kwietnia 410 roku p.n.e. stworzony został najstarszy znany horoskop.

3. W XV wieku papież Sykstus IV stworzył własny horoskop, mimo że Chrześcijanie nigdy nie akceptowali astrologii.

4. Niemiecka astrolog Fran Elsbeth Ebertin w 1924 roku na podstawie daty urodzenia Hitlera przewidziała jego dojście do władzy.

5. Pierwotnie było 13 znaków zodiaku. Ophiuchus (wężownik) został usunięty po wprowadzeniu 12-miesięcznego kalendarza.

6. Znaki zodiaku dzielą się na cztery różne grupy: znaki wodne, ognia, ziemi, i powietrza.

7. Astrologowie uważają, że księżyc wpływa na człowieka podobnie jak na wody oceanu. Nic dziwnego, w końcu człowiek składa się w 75% z wody.

8. 75% osób czytających horoskopy to kobiety.

Autor: Mati

Dodaj ciekawostęZobacz również:

Astrologia ciekawostki

Astrologia ciekawostki

Wzmianki o pierwszych osobach zajmujących się pierwotną astrologią pochodzą z drugiego tysiąclecia p.n.e. 75% osób czytających horoskopy to kobiety. 29 kwietnia 410 roku p.n.e. stworzony został najstarszy znany horoskop.

Meteoryt ciekawostki

Meteoryt ciekawostki

Największy meteoryt (Hoba) znajduje się w Namibii. Waży około 60 ton. Znaleziony został w 1920 roku. Nauką o meteorytach jest meteorytyka.

10 niesamowitych ciekawostek o kosmosie

10 niesamowitych ciekawostek o kosmosie

Setki miliardów galaktyk, tryliardy gwiazd, niezliczona ilość najróżniejszych planet, a wśród nich Ziemia. Mikroskopijny punkcik na mapie wszechświata, zamieszkały przez ludzi, których ciekawość nie zna granic. Od setek lat, kolejne pokolenia patrząc w niebo zadawały sobie pytanie, jakie tajemnice skrywa wszechświat? Poznajcie ciekawostki o kosmosie, o których większość osób nie ma pojęcia

NASA ciekawostki

NASA ciekawostki

Budynek w którym montuje się części pojazdów kosmicznych NASA jest tak wielki, że przy dużej wilgotności powietrza, przy suficie tworzą się chmury. Jednym z największych sukcesów NASA jest wysłanie sondy Voyager 1, która w 2010 roku, po 33 latach lotu dotarła do krawędzi Układu Słonecznego.