Bridget Jones ciekawostki

ciekawostki, Filmy, Książki

Ostatnia aktualizacja : 2021-11-21 10:33:31

Bridget Jones

Bridget Jones jest fikcyjną postacią, znaną z serii książek autorstwa Helen Fielding, przeniesionych potem na srebrny ekran.

Z losami bohaterki można zapoznać się czytając cztery części cyklu powieści („Dziennik Bridget Jones”; „W pogoni za rozumem”, „Szalejąc za facetem” oraz „Dziecko Bridget Jones”) bądź oglądając trzy filmowe adaptacje (tytuły pokrywają się, nie ma cześci zatytułowanej „Szalejąc za facetem”).

Seria filmów zarobiła na świecie przeszło 750 milionów dolarów (na wszystkie części wydano około 100 milionów).Bridget Jones pytania

...

Dlaczego serię wini się za spadek popularności win Chardonnay?

Smakosze win argumentowali, że przed Bridget i jej ekranowym zamiłowaniem do win tej marki, kojarzyła się ona z pewnego rodzaju luksusem.

Odpowiedź: Paulisty


Jak nazywa się dom wydawniczy, w którym pracuje Bridget w pierwszej części cyklu?

Dom wydawniczy nazywa się Pemberley Press.

Odpowiedź: Paulisty


Na kim są wzorowane postacie?

Autorka książki wzorowała postaci częściowo na swoim najbliższym kręgu znajomych.

Odpowiedź: Paulisty


Jakie były początkowe plany realiacji filmu?

Film był planowany jako niskobudżetowy, niezależnny projekt. Perspektywa zmieniła się po dołączeniu do obsady Hugh Granta i Collina Firtha.

Odpowiedź: Paulisty


Ile lat dzieli kolejne części?

Pierwsza ukazała się w 2001, druga w 2004, trzecia – w 2016.

Odpowiedź: Paulisty


Gdzie po raz pierwszy można było przeczytać o Bridget Jones?

Początkowo „Dziennik Bridget Jones” był kolumną w The Independent, popularnym brytyjskim dzienniku.

Odpowiedź: Paulisty


Dodaj pytanie / odpowiedźBridget Jones ciekawostki

...

1. Wielu aktorów zatrudnionych w serii spotkaliśmy również w sadze o przygodach Harrego Pottera (m.in. Emma Thompson, Jim Broadbent, Gemma Jones).

2. Zellweger przygotowywała się do roli między innymi wybierając się na trzytygodniowy staż w domu wydawniczym.

3. Na planie filmu aktorka paliła ziołowe, nie tytoniowe, papierosy.

4. Sceny na końcu pierwszej cześci, w śnieżnej, zimowej scenerii, były kręcone latem.

5. Za rolę w „Dzienniku Bridget Jones” Renée Zellweger była nominowana do Oskara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

6. Pierwszą i trzecią część wyreżyserowała Sharon Maguire, drugą – Beeban Kidron.

7. To jedyna w XXI wielu seria komedii romantycznych, w której wszystkie trzy cześci obsadzono tą samą główną aktorką, i która pojawiła się na ekranach kin.

8. Odgrywania tytułowej roli w serii odmówiła Toni Colette. Brano pod uwagę również Kate Winslet, jednak wydawała się ona twórcom zbyt młoda.

9. Bridget Jones jest prześmiewczo oskarżana o spadek popularności marki win Chardonnay.

10. Wielu aktorów zatrudnionych w serii spotkaliśmy również w sadze o przygodach Harrego Pottera (m.in. Emma Thompson, Jim Broadbent, Gemma Jones).

Autor: Paulisty

Dodaj ciekawostę


Zobacz również:

Robin van Persie ciekawostki

Robin van Persie ciekawostki

Robin van Persie to były holenderski napastnik, występujący na pozycji napastnika. Uznawany był za jednego z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia.

Curry ciekawostki

Curry ciekawostki

Kto był autorem pierwszego przepisu na curry? Jedno z najostrzejszych dań curry na świecie to Chicken Naga. Ile w skali Scoville’a ma Chocken Naga?

Antykwariat internetowy – dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Antykwariat internetowy – dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Antykwariaty – zresztą słusznie – kojarzą się przede wszystkim z przeszłością, a także elementami, które pochodzą sprzed wielu lat wstecz. Mimo to, nie da się zaprzeczyć, że zdecydowanie idą one z duchem czasu. Duża część z nich zaczyna tworzyć swoją działalność również w internecie, co zdecydowanie przynosi korzyści obu stronom. W końcu znaczna część społeczeństwa korzysta z tego dobrodziejstwa każdego dnia. To właśnie możliwość robienia zakupów przez internet sprawia, że jest to tak pożądana opcja. Dla wielu z nas łatwiej jest odnaleźć swoje wymarzone dzieło w antykwariacie internetowym, a następnie zamówić i czekać aż zostanie dostarczone prosto do domu. Jest to niesamowicie wygodna możliwość, na którą warto się zdecydować. Jakie dodatkowe korzyści może przynieść korzystanie z antykwariatu internetowego?

Akordeon ciekawostki

Akordeon ciekawostki

Akordeon został wynaleziony w Niemczech w 1822 roku. Pierwsza nazwa nadana akordeonowi przez twórcę brzmiała „Handäoline”. Złota era akordeonu przypadała na okres 1960 do 1990.