Ciekawe miejsca na Majorce bez tłumów turystów

nocleg, podróż, wypoczynek

Majorka

Coraz częściej podróżni, przy wybieraniu celu swoich wakacyjnych wojaży, kierują się nie tylko ceną czy jakością oferty hotelowej danych miejscowości, ale również liczbą turystów, którzy potencjalnie mogą im towarzyszyć. Ludzie szukają ciszy, odosobnienia i spokoju, dlatego to, jak wiele osób wybierze podobny kierunek staje się tak istotne.

Nieważne zatem, czy preferujesz morze, góry, czy jeszcze inne krajobrazy – jeśli szukasz odpoczynku od zgiełku i gwaru, w jakim na co dzień żyjesz w swoim miejscu zamieszkania, warto rozważyć rzadziej uczęszczane okolice.

Popularnym kierunkiem turystycznym jest Majorka, wybierana szczególnie ze względu na jej przyjazny klimat, wspaniałe plaże i urokliwe, małe miasteczka. A skoro mowa o małych miasteczkach – przedstawiamy pięć najlepszych opcji dla szukających tego typu lokalizacji.

1. Petra

Petra jest miejscem urodzenia założyciela San Francisco, Junipera Serry – można odwiedzić lokalne muzeum poświęcone życiu i pracy misjonarza. Mimo iż miasteczko zamieszkuje zaledwie 3 000 osób tętni ono życiem, szczególnie w okolicach rynku, gdzie znajdują się restauracje, bary i knajpki, serwujące lokalną kuchnię.

2. Sóller

Miasto słynie ze swoich zbiorów pomarańczy – cała okolica bujnie porasta w gaje pomarańczowe. Sóller zachwyca również architekturą, między innymi głównym placem, Plaza Constitución.

3. Campos

Okolice miasteczka Campos znane są z dwóch plaż, okrzykniętych jednymi z najbardziej godnych uwagi na całej wyspie: Es Trenc i Sa Rapita. Czwartki i soboty to czas lokalnych targów, gdzie można nabyć regionalne produkty.

4. Artà

Miasteczko mieści perełki architektoniczne, takie jak Sanktuarium San Salvador czy Kościół Przemienienia Pańskiego. W okolicy znajduje się również gratka dla miłośników nieco starszej historii – dwie wspaniałe jaskinie: Cuevas de Arta i Cuevas del Drach.

Majorka

5. Valldemossa

Valldemossa jest najwyżej położonym miasteczkiem na Majorce, leży w środkowej części gór Tramuntana. Jest doskonale skomunikowana ze stolicą Majorki, Palmą, co może być dodatkową atrakcją dla przyjezdnych.

Turysto, idź, i powiedz Majorce, że wiesz już o niej więcej! Informacji i ciekawych propozycji miejsc do spędzenia wakacji życia poszukaj na stronie: https://www.holidu.pl/mieszkania-wakacyjne/hiszpania/majorka#male-miasta

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Czy jesteś odpowiedzialnym turystą?

Czy jesteś odpowiedzialnym turystą?

Turystyczne szlaki wiodą nie tylko wygodnymi drogami w idealnych warunkach atmosferycznych, ale także krętymi, wyboistymi ścieżkami pełnymi niespodzianek. Na drodze mogą pojawić się np. kamieniste przejście przez rzekę, wisząca kładka na wysokości budzącej w wielu osobach grozę – nie tylko tych cierpiących na lęk wysokości czy też piaszczyste wzniesienie. Planując podróż, warto więc sprawdzić prognozę pogody oraz zabrać wygodne ubranie oraz obuwie. O czym jeszcze należy pamiętać? Sprawdźmy!

Co zawiera w sobie pismo kobiece?

Co zawiera w sobie pismo kobiece?

Chwila relaksu z gazetą w ręku i ciepłą herbatą, to wytchnienie w ciągu dnia lub wieczorny odpoczynek. Tak wiele spraw pochłania nas przez cały dzień, że czasem zapominamy o tej chwili oddechu, jaką daje czytanie czy wertowanie stron kobiecego czasopisma.

Apartamenty całoroczne – czy warto wybrać Półwysep Helski po sezonie?

Apartamenty całoroczne – czy warto wybrać Półwysep Helski po sezonie?

Półwysep Helski to jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych nad Polskim morzem. Turystów przyciągają takie miejscowości jak Hel, Jastarnia czy Władysławowo, gdzie znajdują apartamenty nad morzem na wynajem. Największe zainteresowanie klientów obejmuje okres wakacyjny, jednak nie brakuje osób, które szukają ucieczki od zgiełku i tłumów już po zakończeniu sezonu. Półwysep Helski oferuje w tym czasie wiele atrakcji oraz malownicze zachody słońca.