Czy możliwy jest montaż folii grzewczych pod płytki?

dom - porady, oszczędzanie, wystrój wnętrz

montaż folii grzewczych pod płytki

W wielu domach w Polsce coraz częściej spotyka się podłogowe systemy grzewcze. Wynika to przede wszystkim ze sporej oszczędności pieniędzy względem innych metod ogrzewania, a także z potrzeby wygody i komfortu. Wyróżnia się tutaj m.in. folie grzewcze, których niektóre osoby boją się wykorzystać z obawy przed uszkodzeniem płytek. Czy jednak na pewno słusznie?

Jak działa folia grzewcza pod płytki?

 

Folia grzewcza to nieco inny produkt niż tzw. maty grzewcze. Główna różnica polega tutaj na tym, że w przypadku folii temperaturę ponoszą ciasno ułożone paski grafitowe. Dzięki temu ciepło jest błyskawicznie oddawane do pomieszczenia, co sprawdza się w także w niższych temperaturach. Warto jednak pamiętać, że do tego typu ogrzewania niezbędna staje się inwestycja w specjalny termostat (urządzenie, które służy do kontrolowania temperatury podłogi).

 

Za wykorzystaniem tego rozwiązania przemawia przede wszystkim efektywność, wygoda, łatwość montażu i niska cena. Wiele osób obawia się jednak, że w przypadku instalacji folii grzewczej uszkodzone zostaną płytki podłogowe. Dlatego też trzeba jasno zaznaczyć, że folia grzewcza pod płytki to jak najbardziej sprawdzony i bezpieczny pomysł, ale wyłącznie w kilku określonych przypadkach. Mowa tutaj o płytkach podłogowych z ceramiki lub kamienia, a więc materiałów bardzo odporne na zmiany temperatur. Zazwyczaj jednak folię grzewczą stosuje się pod panelami podłogowymi lub podłogami drewnianymi. W przypadku płytek skuteczniejsze są specjalne maty grzewcze. 

 

Oczywiście, kamień i ceramika nagrzewają dość szybko i długo oddają ciepło. Z drugiej strony, folia grzewcza nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z nagrzaniem dość chłodnych pomieszczeń — w takim wypadku również zaleca się wykorzystanie maty grzewczej. Ogrzewanie podłogowe folią grzewczą to przede wszystkim możliwość połączenia tego rozwiązania z okładzinami kamiennymi, drewnem klejonym, płytkami ceramicznymi, panelami laminowanymi, panelami winylowymi czy posadzkami żywicznymi. 

 

Folia grzewcza pod płytki — komfort i wydajność

 

Ogrzewanie podłogowe za pomocą folii grzewczej to przede wszystkim wydajność i możliwość dostosowania temperatury do swoich indywidualnych potrzeb. Przyjemnie nagrzane płytki to wyższy komfort przemieszczania się po pokojach w trakcie jesienno-zimowych wieczorów. Warto jednak pamiętać, że zbyt wysoka temperatura może niewykorzystanie płynąć na samą wylewkę, jak i samopoczucie domowników. Przyjmuje się, że w salonie oraz kuchni temperatura nie powinna przekraczać 28 stopni Celsjusza, a w łazience 34 stopni Celsjusza. W pomieszczeniach, gdzie jest dobra izolacja termiczna zastosowanie folii czy mat grzewczych również może być ograniczone do minimum, aby oszczędzić energię.

 

Folię grzewczą montuje się pod wylewką, aby jak najskuteczniej regulować temperaturę. Wybór takiego rozwiązania to spora oszczędność czasu i pieniędzy, co w obliczu kryzysu energetycznego oraz propagowaniu działań ekologicznych jest nadzwyczaj ważne. 

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://www.samurio.pl/oferta/elektryczne-folie-grzewcze-caleo

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Łazienka w stylu boho – Jak ją zaaranżować?

Łazienka w stylu boho – Jak ją zaaranżować?

Łazienka jest obecnie wizytówką domu i miejscem, w którym nie tylko wykonujemy dane czynności higieniczne, ale także i relaksujemy się po ciężkim dniu. Z tego względu warto jest zadbać o to, by pomieszczenie to było tak samo funkcjonalne i estetyczne, przytulne i sprzyjające odczuciu relaksacji. Jednym ze stylów, który obecnie cieszy się sporym zainteresowaniem wśród projektantów wnętrz, ale nie tylko, jest styl boho. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego jak urządzić łazienkę w stylu boho – koniecznie zapoznaj się z wpisem napisanym przez projektantów ze sklepu www.lazienkiabc.pl – Zapraszamy!

Hurtownia chemii gospodarczej – asortyment

Hurtownia chemii gospodarczej – asortyment

Pytanie na temat tego, co znajduje się w hurtowniach chemicznych, to jedno z tych, na które można odpowiadać godzinami. Nie da się ukryć, że dobrze wyposażone miejsce sprzedaży hurtowej chemii do utrzymania czystości to w tej chwili olbrzymi wachlarz asortymentu.

Jakie usługi świadczą firmy budowlane w Gdańsku i jego okolicach?

Jakie usługi świadczą firmy budowlane w Gdańsku i jego okolicach?

Decydując się na prace budowlane na swojej posesji, dość często optymalną decyzją jest wybór firmy budowlanej. Jeżeli mieszkasz w Gdańsku lub jego okolicach i właśnie chcesz podjąć tego typu prace, to ten artykuł jest jak najbardziej dla Ciebie! Dowiesz się, co oferują firmy budowlane w Gdańsku i ułatwi Ci to wybrać konkretną firmę dopasowaną do twoich potrzeb.

Korzyści z projektowania wnętrz

Korzyści z projektowania wnętrz

Projektowanie wnętrz to coś więcej niż tylko sprawienie, by przestrzeń wyglądała dobrze – obszar ten może mieć również ogromny wpływ na nasze życie, od poprawy naszego nastroju i szczęścia po zwiększenie wartości naszej nieruchomość. Odpowiednia architektura wnętrz daje wiele korzyści. W naszym tekście omówimy niektóre z kluczowych zalet projektowania wnętrz.