Największe niebezpieczeństwa w internecie

Największe niebezpieczeństwa w internecie

Zagrożenia w internecie to jeden z najszerzej dyskutowanych tematów w obszarze bezpieczeństwa. Internet jest popularnym narzędziem pracy i rozrywki dla rosnącej liczby ludzi, jednak częstotliwość użytkowania nie zawsze idzie w parze ze zrozumieniem mechanizmów jego działania. Ponadto sieć tworzy niewyczerpane pokłady pomysłów na różnorakie oszustwa dla przestępców, żerujących na niewiedzy i zgubnych przyzwyczajeniach użytkowników.

Czy jesteś odpowiedzialnym turystą?

Czy jesteś odpowiedzialnym turystą?

Turystyczne szlaki wiodą nie tylko wygodnymi drogami w idealnych warunkach atmosferycznych, ale także krętymi, wyboistymi ścieżkami pełnymi niespodzianek. Na drodze mogą pojawić się np. kamieniste przejście przez rzekę, wisząca kładka na wysokości budzącej w wielu osobach grozę – nie tylko tych cierpiących na lęk wysokości czy też piaszczyste wzniesienie. Planując podróż, warto więc sprawdzić prognozę pogody oraz zabrać wygodne ubranie oraz obuwie. O czym jeszcze należy pamiętać? Sprawdźmy!

Ubezpieczenie samochodu – co trzeba o nim wiedzieć

Ubezpieczenie samochodu – co trzeba o nim wiedzieć

Wypadki się zdarzają, ale kiedy już się zdarzą to, warto być na nie przygotowanym. Ubezpieczenie jest właśnie po to, aby zabezpieczyć się przed potencjalnym wypadkiem, który mógłby zagrozić Twoim finansom. Niezależnie od tego czy kolizja samochodowa byłaby spowodowana z Twojej lub czyjejś, to i tak zawsze warto być ubezpieczonym.

Yasminelle – skuteczność, skutki uboczne i przeciwwskazania

Yasminelle – skuteczność, skutki uboczne i przeciwwskazania

Najprostszą i najszybszą metodą antykoncepcji jest zastosowanie prezerwatywy podczas każdego stosunku płciowego. Niestety z jej skutecznością bywa różnie i może być zawodna. Założenie na penisa prezerwatywy nie zapewnia stuprocentowej pewności co do tego, że nie dojdzie do zapłodnienia. Co więcej, prezerwatywa zawsze może pęknąć, zsunąć się czy okazać się nieszczelna. Jeśli kobieta chce mieć ponad 99% pewności co do skuteczności zastosowanego środka antycypacyjnego, powinna zainteresować się terapią hormonalną. Z pomocą przychodzą różnego typu plastry i pigułki, które chronią przed zajście w niechcianą ciążę. Przykładem leku hormonalnego przeznaczonego do antykoncepcji doustnej dla kobiet jest Yasminelle.

Tabletka dzień po – wszystko, co musisz wiedzieć o tej metodzie antykoncepcji

Tabletka dzień po – wszystko, co musisz wiedzieć o tej metodzie antykoncepcji

Tabletka dzień po to metoda antykoncepcji awaryjnej, stosowana wtedy, kiedy doszło do stosunku bez zabezpieczeń lub kiedy nie masz pewności, że zabezpieczenie spełniło swoją rolę. Masz prawo z niej skorzystać każdorazowo, gdy zapomniałaś o swojej standardowej tabletce antykoncepcyjnej lub wspólnie z partnerem nie pamiętaliście o prezerwatywie i innych formach zabezpieczeń przed ciążą. Zawsze, gdy pojawi się ryzyko niechcianej ciąży, możesz poprosić lekarza o taki środek zapobiegawczy.

Klapy dymowe w obiektach przemysłowych

Klapy dymowe w obiektach przemysłowych

Klapy dymowe to niezwykle istotne elementy systemu wentylacyjnego, które służą odprowadzaniu dymu i nadmiaru ciepła podczas wystąpienia pożaru. Dzięki nim znacząco wzrasta więc bezpieczeństwo zarówno samej konstrukcji budynków, jak i osób w nich przebywających. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami prawa budowlanego, tego typu instalacje muszą obligatoryjnie znajdować się w obiektach przemysłowych. Czym dokładnie są klapy dymowe i jakie mają zastosowanie?

Antykoncepcja hormonalna – czego nie należy robić?

Antykoncepcja hormonalna – czego nie należy robić?

Antykoncepcja hormonalna to taka metoda ochrony przed ciążą, z której kobiety najczęściej chcą same skorzystać – po prostu widzą, iż jest ona wygodna i na pewno w większości przypadków także doskonale się sprawdza. Nie można jednak zapominać o tym, że w dalszym ciągu są to leki, które decydujemy się przyjmować i musimy to robić odpowiedzialnie. Niestety obecnie często widzimy, że kobiety chcą uzyskać wszelkie benefity płynące ze stosowania takiej antykoncepcji – ale jednocześnie nie zamierzają stosować się do zaleceń. W takiej sytuacji warto jednak rozważyć inną formę antykoncepcji.