Frenkie de Jong

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-22 20:21:52

....

Frenkie de Jong informacje

Frenkie de Jong jest to holenderski piłkarz grający na pozycji: środkowy pomocnik.

Oficjalne konto na Instagramie: instagram.com/frenkiedejong (ponad 3 000 000 obserwujących).

...

Gdzie i kiedy urodził się Frenkie de Jong?

Frenkie de Jong urodził się 12 maja 1997 roku w mieście Gorinchem (Holandia).

Odpowiedź: Marta

Ile wzrostu ma Frenkie de Jong?

Frenkie de Jong ma około 181 cm wzrostu.

Z pod jakiego znaku Zodiaku jest Frenkie de Jong?

...

1. W reprezentacji seniorskiej (do maja 2019 roku) rozegrał 7 meczów.

2. Jako junior grał w Willem II (2004–2015).

Autor: Kibic

3. Menadżerem Frenkie de Jonga jest HCM Sports Management.

4. Sponsorem wyposażenia Frenkie de Jonga jest Nike.

5. Jego wartość rynkowa szacuje się na 75 000 000 euro (dane z maja 2019 roku).

6. Najdroższy transfer: 1 lipca 2019 roku z Ajaxu trafił do FC Barcelony za 75 000 000 euro.

7. Suma wszystkich transferów to 85 130 000 euro (dane z maja 2019).

Autor: LM

8. W pierwszej reprezentacji Frenkie de Jong zadebiutował 6 września 2018 roku. Zagrał 45 minut w wygranym 2:1 meczu z Peru.

9. Frenkie de Jong zadebiutował w Lidze Mistrzów 19 września 2018 roku w barwach Ajaxu. Jego drużyna pokonała AEK Ateny 3:0.

10. We wszystkich meczach klubowych (dane z maja 2019) rozegrał łącznie 167 meczów i strzelił 21 bramek.

11. Najwięcej bramek (5) strzelił między 46-60 minutą meczu (dane z maja 2019 roku).

Autor: Stats

12. Od 2017 rok do maja 2019 roku był kontuzjowany 3 razy (łącznie 207 dni).

13. Frenkie de Jong jest zawodnikiem prawonożnym.

Autor: Alf

14. Patrząc na szacunkową wartość, w gronie najlepszych piłkarzy na świecie zajmuje 33 miejsce (dane z maja 2019).

15. Na swojej pozycji tylko 4 piłkarzy na świecie ma większą szacowaną wartość (dane z maja 2019).

Autor: $$$

16. W dotychczasowej karierze 2 razy podchodził do rzutów karnych w regulaminowym czasie gry. 100 % skuteczności.

17. W obecnym klubie gra z numerem 21 na koszulce, a w reprezentacji z numerem 7.

18. Pierwszego gola w karierze seniorskiej strzelił w meczu ligi holenderskiej mając 19 lat, 11 miesięcy i 25 dni.

19. W sezonie 2018/19 rozegrał 52 mecze, strzelił 4 bramki.