Jak lepiej zorganizować miejsce w garażu?

pomysły, porady, wystrój wnętrz

organizacja narzędzi

Garaż to jedna z najtrudniejszych do uporządkowania przestrzeni w całym domu. Już nawet w spiżarni łatwiej jest utrzymać porządek – choć trzeba przyznać, że obydwie te przestrzenie niejako magazynowe pełne są najróżniejszych przedmiotów i obiektów, niewiele więc trzeba, by wkradł się w nie nieporządek. Co zrobić, by temu zapobiec? Jak uporządkować garaż? Co warto kupić, a co można sobie odpuścić? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Odpowiednie meble

Żeby utrzymać porządek w garażu musisz mieć odpowiedni system przechowywania i porządkowania rzeczy. Pomocne mogą być odpowiednie meble. Odpowiednie czyli jakie? Ano takie, które nie zajmują dużo miejsca, są pojemne i wytrzymałe. Garaż służy wielu osobom do przechowywania rzeczy, więc przydadzą się w nim pojemne szafki. Z drugiej strony wiele garaży jest dosyć ciasnych – nie sprawdzą się więc w nich meble o grubych ścianach czy wymyślnych kształtach. Najlepiej sprawdzą się meble proste – magazynowe, warsztatowe czy stricte garażowe.

Tablice czy skrzynki narzędziowe?

Wiele osób trzyma w garażu narzędzia do majsterkowania. Nawet ludzie nie zajmujący się majsterkowaniem hobbystycznie czy profesjonalnie zazwyczaj mają w domu młotek, gwoździe, kilka śrubokrętów i kilka innych podstawowych narzędzi, dzięki którym mogą przeprowadzać podstawowe naprawy. A gdzie lepiej je trzymać niż w garażu?

Zależnie od tego, do czego potrzebujemy narzędzi, powinniśmy wybrać najodpowiedniejszą metodę przechowywania ich. Jeśli więc raz na jakiś czas potrzebujemy wbić gwóźdź albo odkręcić śrubkę, spokojnie możemy zdecydować się na skrzynkę narzędziową, w której narzędzia są ciasno upakowane. Jeśli jednak myślimy o urządzeniu w garażu kącika majsterkowicza, lepiej sprawdzi się tablica perforowana, która umożliwi nam ułożenie narzędzi jak tylko chcemy bezpośrednio nad stołem roboczym.

A może haki na rowery?

Jeśli chcesz w garażu przechowywać rowery, a nie masz zbyt dużo przestrzeni, warto pomyśleć o zamontowaniu na ścianie specjalnych haków na rowery. Dzięki temu nie tylko zorganizujesz sobie miejsce na rowery, ale także zadbasz o ich dobrostan: dzięki podwieszeniu ich za ramę zapobiegniesz odkształcaniu się opon i zużywaniu się dętek. Pamiętaj jednak, że na hakach wiesza się rower za ramę, jeśli więc twój rower jest damką, to haki nie będą dobrym rozwiązaniem. Lepiej sprawdzi się klasyczny naziemny stojak, który utrzyma nasz rower w pionie i sprawi, że nie będzie się przewracał, przesuwał ani obijał o inne meble czy przedmioty.

Miejsce na opony

Skoro już przy hakach jesteśmy, nie możesz zapomnieć o odpowiednim miejscu do przechowywania opon sezonowych. Zależnie od tego, czy zmieniasz same opony, czy opony z felgami będziesz potrzebować albo odpowiedniego stojaka albo haków: kupując wyposażenie zorientuj się, czego będziesz potrzebować, by nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy. Poza typem mebla zwróć także uwagę na jego wymiary, by zmieścił się w garażu i by na nim zmieściły się twoje opony – nie każdy wie, że mogą mieć one różne wymiary.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Jak sprzedawać lody w sklepie?

Jak sprzedawać lody w sklepie?

Lody są jednym z ulubionych deserów zarówno dzieci, jak i dorosłych. Posiadając własny sklep dobrze jest wyeksponować ofertę w taki sposób, by zachęcić klientów do zakupu.

Dlaczego zwlekamy z domowymi naprawami?

Dlaczego zwlekamy z domowymi naprawami?

Bardzo często zdarza się, że cieknący kran nie jest naprawiany przez wiele miesięcy. Podobnie z tymi poluzowanymi drzwiczkami w kuchni, do których już przyzwyczaiła się cała rodzina. Dlaczego zwlekamy z naprawianiem drobnych usterek?

Przechowywanie broni – jak robić to bezpiecznie?

Przechowywanie broni – jak robić to bezpiecznie?

Co roku spora liczba osób decyduje się na wystąpienie o pozwolenie o broń, a następnie na jej kupno. Trzeba jednak widzieć, że z pozwoleniem na broń i posiadaniem samej broni wiążą się konkretne obowiązki. Jednym z nich jest zadbanie o właściwe i bezpieczne przechowywanie broni. Ta nie może być bowiem przechowywana w sposób dowolny.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kurs języka obcego online?

Na co zwrócić uwagę, wybierając kurs języka obcego online?

W Internecie znaleźć można oferty wielu instytucji, starających się dostosować swoje usługi do zapotrzebowania klientów. Szkoły językowe bardzo często prowadzą zajęcia za pośrednictwem wirtualnych platform komunikacyjnych. Dobrze jest wiedzieć, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego kursu.