Jak przełamać strach przed mówieniem po angielsku?
Na początek mamy dla Ciebie pocieszenie. Mnóstwo osób odczuwa lęk przed mówieniem w innym języku, szczególnie w angielskim, który jest przecież powszechnie znany i używa go mnóstwo osób. Nie jest więc tak, że coś z Tobą nie w porządku – to całkiem naturalne, choć niezbyt komfortowe. Podpowiadamy, jak poradzić sobie ze strachem – szybko i skutecznie!
Dlaczego mamy lęk przed mówieniem po angielsku?
Istnieje szereg psychologicznych barier, przez które ludzie boją się mówić po angielsku. Jedną z nich może być głębokie przeświadczenie o tym, że zostaniemy ocenieni jako osoby niedouczone, niedbałe czy słabo wykształcone, jeżeli popełnimy jakiś błąd językowy.
Jest to, rzecz jasna, błąd poznawczy – czy kiedykolwiek bowiem zdarzyło Ci się skreślić obcokrajowca, który nie potrafił wypowiedzieć słowa Szczebrzeszyn?
Inną barierą może być ta związana z perfekcjonizmem – być może oczekujesz, że Twój angielski będzie nieskazitelny, bo przecież uczysz się go już od lat, co prowadzi do paraliżu językowego w konsekwencji którego… popełniasz jeszcze więcej błędów.
Zdarza się również, że ludzie porównują się do innych. Skoro Twoi znajomi tak dobrze mówią po angielsku, a Ty nie do końca rozumiesz, o czym prowadzona jest rozmowa, to przecież nie możesz odezwać się publicznie, bo nie poradzisz sobie z uczuciem wstydu. Wszystko to da się zwalczyć – naprawdę! Ograniczenia są tylko w Twojej głowie.
Błędy są naturalnym elementem nauki i nikt nie rodzi się geniuszem. Przecież nawet rodzimi użytkownicy języka popełniają liczne gafy podczas używania czegoś, co znają przecież od urodzenia!
Jak oswoić się z mówieniem i przestać się bać?
Tak naprawdę przestań się bać jest frazesem, który może prowadzić tylko do jeszcze większej frustracji. Prawda jest taka, że istnieje tylko jedna metoda, która pomoże Ci uporać się z lękiem – jest to praktyka.
Metoda aktywnego mówienia po angielsku, która nie wymaga zakuwania słówek ani ćwiczeń gramatycznych, która na dodatek pozwoli Ci szybko i sprawnie pojąć reguły języka i mówić płynnie istnieje. To Aktywny Angielski i Metoda Aktywnego Mówienia, czyli autorski kurs online nastawiony na wymiar praktyczny.
15 minut dziennie – tyle musisz poświęcić na to, by szybko uporać się z lękiem, bo metoda obliczona jest na jak największą ilość aktywnego mówienia. To właśnie za pomocą mowy najszybciej przyswajasz język, a dodatkowo osłuchujesz się z nim (i sam ze sobą!), dzięki czemu bariera powoli znika, a Ty czujesz się coraz bardziej komfortowo.
Samodzielnie tworzysz zdania, skupiasz się na ich logice i stosownym kontekście, przestajesz czuć się niepewnie, bo zaczynasz rozumieć, na czym to wszystko polega – tak można podsumować doświadczenia związane z kursem, o których mówią jego użytkownicy.
Gwarantujemy – nic nie otwiera tak, jak praktyka i zbieranie doświadczenia empirycznego. Sprawdź, jak niewiele potrzeba, by pozbyć się uporczywego lęku, który Cię ogranicza – trzymamy kciuki za efektywną naukę języka!
Artykuł sponsorowany
Jak wybrać najlepsze studia prawnicze?
Absolwenci prawa mogą liczyć na dobrze płatną i interesującą pracę niezależnie od tego, czy będą chcieli otworzyć własną kancelarię, czy też zatrudnić się w jednej z istniejących firm. Coraz częściej oferty pracy dla prawników zamieszczane są również przez duże korporacje, co zazwyczaj wiąże się z bardzo atrakcyjnymi zarobkami.
studiowanie online
Studiowanie online (hybrydowo) stało się jednym z najważniejszych trendów w edukacji w ostatnich latach. Przemiany technologiczne, pandemia COVID-19 oraz rosnąca potrzeba elastyczności w kształceniu sprawiły, że edukacja na odległość zyskała na popularności. Jednak czy rzeczywiście jest to przyszłość edukacji? Jakie są korzyści i wyzwania związane z studiami RealTime online? Warto przyjrzeć się, jak ta forma kształcenia może wpłynąć na system edukacyjny i jakie ma perspektywy w przyszłości.
14 ciekawostek o Ninja
Ninja, znani również jako shinobi, to legendarne postacie z historii Japonii, które otacza aura tajemnicy i mistycyzmu. Ich umiejętności szpiegowskie, zdolności walki oraz wiedza o truciznach i kamuflażu sprawiły, że ninja na stałe zapisali się w kulturze popularnej.
14 ciekawostek o cyfrach rzymskich
Cyfry rzymskie są jednym z najstarszych systemów liczbowych, które nadal znajdują zastosowanie w codziennym życiu. Powstały w starożytnym Rzymie i były powszechnie stosowane przez wiele wieków, zanim zostały zastąpione przez system arabski. Obecnie możemy je zobaczyć na zegarach, w nazwach monarchów czy papieży, a także w numeracji rozdziałów książek.