1. W reprezentacji seniorskiej (do maja 2019 roku) rozegrał 3 mecze.

2. Jako junior grał w klubach: Alemannia Mariadorf, Alemannia Aachen (do 2010), Bayer 04 Leverkusen (2010−2016).

3. Menadżerem Kai Havertza jest Spielerrat GmbH.

4. Jego wartość rynkowa szacuje się na 90 000 000 euro (dane z maja 2019 roku).

5. Suma wszystkich transferów to 0 euro (dane z maja 2019).

Autor: LM

6. W pierwszej reprezentacji Kai Havertz zadebiutował 9 września 2018 roku. Zagrał 2 minuty w wygranym 2:1 meczu z Peru.

7. Kai Havertz zadebiutował w Lidze Mistrzów 2 listopada 2016 roku w barwach Bayeru 04 Leverkusen. Jego drużyna pokonała 0:1 Tottenham.

8. We wszystkich meczach klubowych (dane z maja 2019) rozegrał łącznie 170 meczów i strzelił 56 bramek.

9. Najwięcej bramek (11) strzelił między 61-75 minutą meczu (dane z maja 2019 roku).

Autor: Stats

10. Od 2017 rok do maja 2019 roku był kontuzjowany 2 razy (łącznie 22 dni).

11. Kai Havertz jest zawodnikiem lewonożnym.

Autor: Alf

12. Patrząc na szacunkową wartość, w gronie najlepszych piłkarzy na świecie zajmuje 16 miejsce (dane z maja 2019).

13. Na swojej pozycji tylko 2 piłkarzy na świecie ma większą szacowaną wartość (dane z maja 2019).

Autor: $$$

14. W dotychczasowej karierze 9 razy podchodził do rzutów karnych w regulaminowym czasie gry. 100% skuteczności.

15. W obecnym klubie gra z numerem 29 na koszulce, a w reprezentacji z numerem 20.

16. Pierwszego gola w karierze seniorskiej strzelił w meczu 1 ligi niemieckiej mając 17 lat, 9 miesięcy i 22 dni.

17. W sezonie 2018/19 średnio bramkę zdobywał co 175 minut (20 bramek w 42 meczach).