Książki dla podróżników

Książki, podróż

Książki dla podróżników

Podróże to szkoła życia, poznawanie świata i ludzi, zgłębianie inności oraz osobliwości tego, co w pobliżu i oddaleniu, nas otacza. Ale aby podróż doszła do skutku, a następnie osiągnęła szczęśliwy finał, potrzeba nam: inspiracji, rozbudzenia ciekawości oraz wskazówek. To wszystko zapewniają książki o podróżach traktujące.

Klasyczna literatura podróżnicza może być doskonałą zachętą dla dzieci i młodzieży do zainteresowania się innymi kulturami i przyrodą odległych lądów. Pamiętniki z dalekich wypraw, reportaże lub dzienniki podróży rozbudzają ciekawość świata, skłaniając często do pogłębiania wiedzy lub naśladowania ulubionego odkrywcy.
Tego typu książki podróżnicze to również doskonały prezent dla podróżnika. Nawet wytrawny globtroter znajdzie inspirację w odkryciach i przeżyciach opisanych przez innych, podobnych sobie. A i każde doświadczenia z wypraw są odmienne, niosą subiektywne doznania i sposoby radzenia sobie w sytuacjach dziwnych lub niebezpiecznych.
Zaprawiony w wędrówkach podróżnik zapewne doceni nowe źródło wiedzy i możliwość skonfrontowania go z własnymi przeżyciami lub sprawdzenia w praktyce.

Dla mniej wytrawnych odkrywców świata doskonałym prezentem będzie przewodnik turystyczny. Dobrze, aby był on ukierunkowany na miejsca lub kraje, które pasjonują obdarowanego lub o których odwiedzeniu marzy od dawna.
A może całkiem przeciwnie – niech zachęca do odwiedzenia miejsc nieznanych, takich, które pozwolą na obejrzenie świata z innej perspektywy i skłonią do jeszcze dalszych wypraw.

Ciekawym uzupełnieniem do przewodnika byłaby mapa regionu lub kraju, o którym zachęcająca do podróży książka traktuje. Wiele osób swoje turystyczne wyprawy rozpoczyna we własnym domu od podróży po mapie. Dobrze, aby była to mapa typu krajoznawczego, z oznaczeniem miejsc wartych zwiedzenia i obiektów godnych szczególnej uwagi.
Taki początkujący lub nawet potencjalny podróżnik, rozbudzając swoją ciekawość w trakcie planowania wypraw po mapie, sięga w kolejnych krokach po bardziej szczegółowe opisy w przewodniku.
Aż w końcu, rozbudziwszy w sobie tą nieposkromioną chęć poznania, wyrusza na wyprawę, aby sprawdzić prawdziwość miejsc o których czytał… I odkryć nowe.

Jeśli chcemy rozpalić w kimś taką właśnie pasję lub zachęcić do jej rozwijania, to doskonałe mapy i przewodniki są dostępne w internetowym antykwariacie: https://tezeusz.pl/mapy-przewodniki-ksiazki-podroznicze.
Abyśmy chcieli coś poznać, musimy wiedzieć o tego istnieniu. Taką wiedzę przynoszą książki podróżnicze.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Słowo o Stephenie Hawkingu i jego spojrzeniu na świat

Słowo o Stephenie Hawkingu i jego spojrzeniu na świat

O Stephenie Hawkingu na pewno słyszało bardzo wielu ludzi, warto jednak przypomnieć, kim był ten niezwykły człowiek i jakie poglądy wyznawał. Jego światopogląd jest bowiem bardzo interesujący i wyróżnia się ze środowiskowego tła fizyków i innych naukowców zajmujących się naukami ścisłymi.

Jak dbać o soczewki w podróży?

Jak dbać o soczewki w podróży?

Każdy z nas od czasu do czasu wyjeżdża w jakąś podróż – mniejszą lub większą. Czasem jest to wyjazd służbowy, innym razem wypad na weekend, a kiedy indziej nieco dłuższe wakacje. Jeśli na co dzień nosimy soczewki kontaktowe, to bez względu na to, jak długo będziemy poza domem, musimy zmierzyć się z kwestią odpowiedniej dbałości o wzrok oraz same soczewki w czasie wyjazdu. Niezbędny będzie między innymi zapas szkieł czy płyn pielęgnacyjny do soczewek. Na co powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę?

Księgozbiór pilnie sprzedam!

Księgozbiór pilnie sprzedam!

Czasami bywa tak, że zostajemy z dużą ilością książek w mieszkaniu, które odziedziczyliśmy po kimś z rodziny i nie wiemy, co z nimi zrobić. Czasem postanawiamy rozstać się z naszym księgozbiorem, gdyż zamierzamy przenieść się do innego miasta, a przeprowadzanie się z dużą ilością książek może być uciążliwe. Co wówczas nam pozostaje? W rachubę wchodzi antykwariat albo skup książek on line za pośrednictwem wyspecjalizowanej w tym firmy.

Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek

Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek

“Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek” jest to książka skierowane dla najmłodszych, ucząca podstaw ekonomii, gospodarki i wolnego runku. „Czy jest coś, co możemy zrobić bez udziału żadnej innej osoby?”