Książki dla podróżników

Książki, podróż

Książki dla podróżników

Podróże to szkoła życia, poznawanie świata i ludzi, zgłębianie inności oraz osobliwości tego, co w pobliżu i oddaleniu, nas otacza. Ale aby podróż doszła do skutku, a następnie osiągnęła szczęśliwy finał, potrzeba nam: inspiracji, rozbudzenia ciekawości oraz wskazówek. To wszystko zapewniają książki o podróżach traktujące.

Klasyczna literatura podróżnicza może być doskonałą zachętą dla dzieci i młodzieży do zainteresowania się innymi kulturami i przyrodą odległych lądów. Pamiętniki z dalekich wypraw, reportaże lub dzienniki podróży rozbudzają ciekawość świata, skłaniając często do pogłębiania wiedzy lub naśladowania ulubionego odkrywcy.
Tego typu książki podróżnicze to również doskonały prezent dla podróżnika. Nawet wytrawny globtroter znajdzie inspirację w odkryciach i przeżyciach opisanych przez innych, podobnych sobie. A i każde doświadczenia z wypraw są odmienne, niosą subiektywne doznania i sposoby radzenia sobie w sytuacjach dziwnych lub niebezpiecznych.
Zaprawiony w wędrówkach podróżnik zapewne doceni nowe źródło wiedzy i możliwość skonfrontowania go z własnymi przeżyciami lub sprawdzenia w praktyce.

Dla mniej wytrawnych odkrywców świata doskonałym prezentem będzie przewodnik turystyczny. Dobrze, aby był on ukierunkowany na miejsca lub kraje, które pasjonują obdarowanego lub o których odwiedzeniu marzy od dawna.
A może całkiem przeciwnie – niech zachęca do odwiedzenia miejsc nieznanych, takich, które pozwolą na obejrzenie świata z innej perspektywy i skłonią do jeszcze dalszych wypraw.

Ciekawym uzupełnieniem do przewodnika byłaby mapa regionu lub kraju, o którym zachęcająca do podróży książka traktuje. Wiele osób swoje turystyczne wyprawy rozpoczyna we własnym domu od podróży po mapie. Dobrze, aby była to mapa typu krajoznawczego, z oznaczeniem miejsc wartych zwiedzenia i obiektów godnych szczególnej uwagi.
Taki początkujący lub nawet potencjalny podróżnik, rozbudzając swoją ciekawość w trakcie planowania wypraw po mapie, sięga w kolejnych krokach po bardziej szczegółowe opisy w przewodniku.
Aż w końcu, rozbudziwszy w sobie tą nieposkromioną chęć poznania, wyrusza na wyprawę, aby sprawdzić prawdziwość miejsc o których czytał… I odkryć nowe.

Jeśli chcemy rozpalić w kimś taką właśnie pasję lub zachęcić do jej rozwijania, to doskonałe mapy i przewodniki są dostępne w internetowym antykwariacie: https://tezeusz.pl/mapy-przewodniki-ksiazki-podroznicze.
Abyśmy chcieli coś poznać, musimy wiedzieć o tego istnieniu. Taką wiedzę przynoszą książki podróżnicze.

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Czytanie książek – w zależności od ich rodzaju – może być zarówno kształcące, jak i emocjonujące czy odprężające. Ten rodzaj rozrywki posiada cały szereg zalet przy znikomej ilości wad. Czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, pamięć, wpływa na efektywność pracy mózgu i wzbogaca nasze słownictwo. A co ze słuchaniem książek? Czy ono także wywiera korzystny wpływ na odbiorcę danej lektury? Zdecydowanie tak, zwłaszcza, jeśli wspomnianym słuchaczem jest dziecko. Oto 3 korzyści płynące z czytania najmłodszym.

Ciekawe miejsca na Majorce bez tłumów turystów

Ciekawe miejsca na Majorce bez tłumów turystów

Coraz częściej podróżni, przy wybieraniu celu swoich wakacyjnych wojaży, kierują się nie tylko ceną czy jakością oferty hotelowej danych miejscowości, ale również liczbą turystów, którzy potencjalnie mogą im towarzyszyć. Sprawdź 5 najlepszych tego typu miejsc na Majorce!

Jak wybrać nocleg w Ciechocinku

Jak wybrać nocleg w Ciechocinku

Spokojna i urokliwa miejscowość, oferująca wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Zarówno w sposób aktywny, jak i ten nieco spokojniejszy, pasywny. Ciechocinek to miasto zdrowia i festiwali, położone na Kujawach. Jeśli marzysz o leniwie płynącym czasie, spokojnych spacerach w ciekawych okolicznościach przyrody i spędzaniu wolnego czasu w ciszy, to to miasto jest dla Ciebie idealnym wyborem. Zobacz, gdzie zatrzymać się w Ciechocinku i co warto tu zobaczyć!

Antykwariat internetowy – dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Antykwariat internetowy – dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Antykwariaty – zresztą słusznie – kojarzą się przede wszystkim z przeszłością, a także elementami, które pochodzą sprzed wielu lat wstecz. Mimo to, nie da się zaprzeczyć, że zdecydowanie idą one z duchem czasu. Duża część z nich zaczyna tworzyć swoją działalność również w internecie, co zdecydowanie przynosi korzyści obu stronom. W końcu znaczna część społeczeństwa korzysta z tego dobrodziejstwa każdego dnia. To właśnie możliwość robienia zakupów przez internet sprawia, że jest to tak pożądana opcja. Dla wielu z nas łatwiej jest odnaleźć swoje wymarzone dzieło w antykwariacie internetowym, a następnie zamówić i czekać aż zostanie dostarczone prosto do domu. Jest to niesamowicie wygodna możliwość, na którą warto się zdecydować. Jakie dodatkowe korzyści może przynieść korzystanie z antykwariatu internetowego?