Jak zostać psychoterapeutą?

Jak zostać psychoterapeutą?

Praca psychoterapeuty to nie tylko zawód, ale także misja pomagania innym w przezwyciężaniu trudności emocjonalnych, zdobywaniu samopoczucia i budowaniu lepszego jutra. Jeżeli kierujesz się empatią, zrozumieniem i chęcią pomocy, droga do zostania psychoterapeutą może być niezwykle satysfakcjonująca. Co zrobić, by zostać psychoterapeutą? Jakie wyzwania towarzyszą tej fascynującej drodze zawodowej?

Myślenie krytyczne – na czym polega?

Myślenie krytyczne – na czym polega?

Myślenie krytyczne jest uważnym rozważaniem jakiegoś przekonania i polega na jego wnikliwej analizie oraz dokładnej weryfikacji. Osoby wyróżniające się umiejętnością krytycznego myślenia, przy podejmowaniu decyzji starają się najpierw dogłębnie zrozumieć dany problem, by dopiero potem formułować wnioski na jego temat. Krytyczne myślenie jest sposobem na samodzielne zdobywanie doświadczeń i obserwacji, bez korzystania z innej przypuszczalnej formy wiedzy o charakterze medialnym lub naukowym.

Szkolenie z radzenia sobie ze stresem

Szkolenie z radzenia sobie ze stresem

Stres związany z pracą, jeśli towarzyszy nam na co dzień, może mieć naprawdę zgubne skutki, którym zapobiec pozwala jedynie wyrobienie w sobie odporności psychicznej. To właśnie w tym celu powstało specjalne szkolenie antystresowe oferowane w ramach tzw. corporate wellness – jego założeniem jest pomoc pracownikom korporacji w nauce zarządzania stresem.

Choroba afektywna dwubiegunowa – objawy i leczenie

Choroba afektywna dwubiegunowa – objawy i leczenie

Wszelkie choroby psychiczne to z całą pewnością choroby trudne. Nie zawsze objawy da się łatwo przypisać do jednego schorzenia i mijają miesiące zanim psychiatra wystawi nam odpowiednią diagnozę. Potem dopiero wdrożone zostaje leczenie farmakologiczne – a tutaj niestety również trzeba będzie poczekać na to, aż dane leki zaczną działać. Jedną z często leczonych chorób jest choroba afektywna dwubiegunowa.

Osobowość borderline – co to znaczy?

Osobowość borderline – co to znaczy?

Psychika ludzka jest instrumentem niezwykle złożonym i trudnym do zrozumienia. Naukowcy od lat prowadzą różnorakie badania, aby poznać jej główne funkcje, sposób działania i możliwości. Dzięki działalności naukowej mamy możliwość odnosić się do wypracowanych norm, skutecznie zajmować się zdrowiem i reagować w sytuacji choroby. W artykule tym postaram się przybliżyć Wam, czym jest zaburzenie osobliwości borderline.

Strach przed dentystą – skąd to się bierze?

Strach przed dentystą – skąd to się bierze?

Teoretycznie mogłoby nam się wydawać, że strach przed dentystą to nic złego – to normalne i na pewno z wiekiem minie. Tak często podchodzą do tego rodzice, ale nie powinni jednak tak na to patrzeć. Dlaczego? Dlatego, że jeżeli dziecko w młodości faktycznie zacznie panicznie obawiać się takich wizyt to w przyszłości może również dalej unikać tego za wszelką cenę. A zdajemy sobie na pewno sprawę z tego, jakie mogą być tutaj konsekwencje – próchnica, ubytki w zębach, kamień i późniejsza konieczność poważnego leczenia stomatologicznego.