Najlepsze gry planszowe na wakacje

gry planszowe, relaks, Rozrywka

gry planszowe

Wakacje są dla większości z nas czasem odpoczynku, odprężenia i poszukiwania rozrywek, na które w ciągu roku szkolnego nie ma czasu. Wertujemy oferty biur podróży, szukamy miejsc kempingowych, sprawdzamy mapy w poszukiwaniu atrakcyjnych tras wycieczek rowerowych. Wielu z nas wybiera zagraniczne wojaże, część eksploruje zakamarki rodzimego kraju.

Co jednak, jeśli nie dopisze pogoda lub z innych przyczyn wakacje trzeba spędzić w domu?

Przygody w domowym zaciszu

Jeśli nie można cieszyć się urokami wakacji wyjazdowych, warto zaprząc do pracy wyobraźnię i wybrać się na niezwykłą wyprawę w inny sposób. Rynek gier planszowych rozwija się obecnie w ogromnym tempie, oferując graczom o różnych preferencjach całe morze atrakcji. Warto przyjrzeć się, co może nam mieć do zaoferowania!

Co na początek

Dobrze jest rozpocząć poszukiwania odpowiedniej dla siebie pozycji od ustalenia, jakie podstawowe parametry powinna mieć najlepsza gra. Ile osób będzie w nią grać? W jakim wieku są zawodnicy? Ile czasu będziemy chcieli spędzać na rozgrywce? Jaki mamy budżet? Czy są wśród nas doświadczeni planszówkowicze? Wygodnym rozwiązaniem jest zatem szukanie w takich sklepach, w których będziemy mogli dokonać filtrowania gier według tych parametrów.

Dokąd lecimy?

Gry planszowe dają nam niezwykłe możliwości, jeśli chodzi o wybór scenerii. Możemy rozwijać połączenia kolejowe w Europie, zakładać miasteczka i osady, zmieniać Marsa tak, by można było na nim żyć. Przywdzianie wiedźmińskiego płaszcza i pokonywanie potworów jest również w naszym zasięgu. Równie łatwo przyjdzie nam wcielenie się w grupę, rozwiązującą mroczne paranormalne zagadki pewnego miasteczka. 

Planszówki? To nie dla mnie!

Warto również zauważyć, że gry planszowe nie muszą spełniać jedynie funkcji rozrywkowej. Dla ludzi upatrujących w wakacjach szansy na pogłębienie wiedzy, wydawcy przygotowują gamę gier edukacyjnych, uatrakcyjniających poszerzanie horyzontów. Miłośnicy łamigłówek i zagadek logicznych mogą liczyć na mnóstwo dobrej zabawy przy “Rummikubie” czy “Azulu”. Podobnie sprawa ma się ze strategami – jest mnóstwo gier, które biegłym w tej dziedzinie dostarczą wyzwań!

Ale ja wolę spędzać czas ze znajomymi!

To świetnie – im więcej osób do zaangażowania w rozgrywkę, tym weselej! Wybór jest ogromny – od gier, w których istotna jest kooperacja, przez takie, gdzie każdy gra na swoje konto. Od tych, w których liczy się maksimum skupienia, do tych zostawiających dużo miejsca na delikatne roztrzepanie.

Jeśli więc szukasz alternatywy spędzania wolnego czasu, chcesz zacieśnić więzi rodzinne, szukasz pretekstu do spotkania ze znajomymi czy, po prostu, masz ochotę się trochę rozerwać – zapoznaj się z poniższą listą gier, które warto sprawdzić!

  1. Wiedźmin: Stary Świat  – przygodowa gra planszowa pozwalająca zanurzyć się w świecie znanym z wiedźmińskiego uniwersum.
  2. Carcassonne – kultowa gra planszowa, w której gracze mają za możliwość rozbudowywać swoje królestwo – pastwiska, miasteczka, obszary klasztorne.
  3. 7 Cudów Świata – strategiczna gra planszowa o niezwykle prostej mechanice i przyjemnej rozgrywce. Pozwala ona również rozbudować wiedzę o kulturze antycznej.
  4. Splendor – to jedna z najciekawszych gier planszowych polecana dla początkujących graczy. Opiera się na prostych zasadach, a rozgrywka jest dynamiczna i dająca wiele satysfakcji.
  5. Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie – przygodowa gra planszowa, pozwalająca wcielić się w bohaterów znanych z powieści Tolkiena.

Te i inne doskonałe pozycje znajdziesz na https://shopgracz.pl/19-gry-planszowe

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Spider-Man ciekawostki

Spider-Man ciekawostki

Spider-Man to fikcyjna postać superbohatera stworzona przez scenarzystę Stana Lee, rysownika Steve’a Ditko oraz Jacka Kirby’ego. Jak nazywa się Spider-Man? Na co jest wrażliwy Spider-Man?

Antykwariat internetowy – dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Antykwariat internetowy – dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Antykwariaty – zresztą słusznie – kojarzą się przede wszystkim z przeszłością, a także elementami, które pochodzą sprzed wielu lat wstecz. Mimo to, nie da się zaprzeczyć, że zdecydowanie idą one z duchem czasu. Duża część z nich zaczyna tworzyć swoją działalność również w internecie, co zdecydowanie przynosi korzyści obu stronom. W końcu znaczna część społeczeństwa korzysta z tego dobrodziejstwa każdego dnia. To właśnie możliwość robienia zakupów przez internet sprawia, że jest to tak pożądana opcja. Dla wielu z nas łatwiej jest odnaleźć swoje wymarzone dzieło w antykwariacie internetowym, a następnie zamówić i czekać aż zostanie dostarczone prosto do domu. Jest to niesamowicie wygodna możliwość, na którą warto się zdecydować. Jakie dodatkowe korzyści może przynieść korzystanie z antykwariatu internetowego?

Ceremonia wręczania Oscarów ciekawostki

Ceremonia wręczania Oscarów ciekawostki

Ceremonia wręczenia Oscarów to coroczna impreza, mająca na celu uhonorowanie osiągnięć osób, działających w branży filmowej. Nagrody przyznaje się od 16 maja 1929 roku. Kto najwięcej razy był nominowany do nagrody?

Jak recenzje kasyn online wpływają na wybór graczy? Fakty i statystyki

Jak recenzje kasyn online wpływają na wybór graczy? Fakty i statystyki

Recenzje pomagają nie tylko określić preferencję graczy, lecz również działają na nich opiniotwórczo, więc ich twórcy zawsze powinni zachować pełny profesjonalizm i obiektywizm. Aby uniknąć fałszywych informacji, należy korzystać tylko i wyłącznie z autoryzowanych serwisów. W jaki sposób recenzje wpływają na wybór graczy? Czy powinniśmy się nimi kierować? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższej części tego tekstu.