Profile PVC – czym są i w jakim celu się je stosuje?

Profile PVC – czym są i w jakim celu się je stosuje?

Tworzywa sztuczne to nieodłączny element naszego życia. Choć w niektórych przypadkach ich produkcja powinna być ograniczona, a sam proces recyklingu bardziej powszechny, to wciąż nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie funkcjonowania wielu branż bez tych materiałów. Do tej pory nie udało się wynaleźć alternatywy, która równie tanim kosztem produkcji zagwarantuje lepsze właściwości.

Rodzaje wężów pneumatycznych – jak wybrać odpowiedni przewód?

Rodzaje wężów pneumatycznych – jak wybrać odpowiedni przewód?

Przewody pneumatyczne odgrywają bardzo istotną rolę w układach pneumatycznych. Ich zadaniem jest transportowanie sprężonego powietrza do odbiornika, którym może być siłownik lub też narzędzie pneumatyczne. Ze względu na konkretne zastosowanie, przewody różnią się średnicą, budową, a także materiałem wykonania. Aby węże pneumatyczne dobrze wywiązywały się ze swoich obowiązków, należy uwzględnić określone parametry pracy.

Terminal Wagowy WTX110

Terminal Wagowy WTX110

Tensometr wagowy WTX110-A to doskonały przykład połączenia najważniejszych cech technicznych oraz prawnych urządzeń zaliczanych do nowoczesnej elektroniki wagowej, które można określić jako sprzęty przyszłości. Niezależnie od tego na jaką wersję obudowy się zdecydujemy, można liczyć na wysoki stopień ochrony IP69K. To z kolei przekłada się na ogromne możliwości wykorzystania, nawet w bardzo trudnych warunkach.

Klapy dymowe w obiektach przemysłowych

Klapy dymowe w obiektach przemysłowych

Klapy dymowe to niezwykle istotne elementy systemu wentylacyjnego, które służą odprowadzaniu dymu i nadmiaru ciepła podczas wystąpienia pożaru. Dzięki nim znacząco wzrasta więc bezpieczeństwo zarówno samej konstrukcji budynków, jak i osób w nich przebywających. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami prawa budowlanego, tego typu instalacje muszą obligatoryjnie znajdować się w obiektach przemysłowych. Czym dokładnie są klapy dymowe i jakie mają zastosowanie?

Skanowanie 3D w przemyśle

Skanowanie 3D w przemyśle

Technologie w zakresie projektowania przestrzeni stale się rozwijają. Efektem tego jest choćby skaner 3D przemysłowy. Służy on do wykonywania trójwymiarowych projektów, uwzględniających najdrobniejsze detale. Obecnie jest to najbezpieczniejsza i najbardziej precyzyjna technika pomiarowa, dzięki której wykonanie dowolnego projektu staje się dziecinnie proste.

Ciekawi Cię recykling? Metale kolorowe Cię zainteresują!

Ciekawi Cię recykling? Metale kolorowe Cię zainteresują!

Metale kolorowe należą do grupy, która nie posiada w sobie ani grama żelaza. Stąd też ich alternatywna nazwa – metale nieżelazne. Sprawdzają się one w różnych gałęziach przemysłu, ze względu na swoje różne właściwości. Ciebie powinno jednak interesować co innego. A dokładniej mówiąc to, że możesz na nich zarobić lub też wykorzystać na wiele sposobów. Zaciekawiło Cię to? To zapraszamy do zapoznania się z naszym dzisiejszym tekstem!