Zaznacz stronę

Hotel Quadrille z lotu ptaka

Quadrille – hotel z motywem Alicji w Krainie Czarów

Wyjątkowy, magiczny, jeden z najpiękniejszych 5-cio gwiazdkowych hoteli w Polsce. Z roku na rok przyciąga coraz więcej osób pragnących chociaż przez jedną noc poczuć się jak w bajce.

Każdy z nas z pewnością zna powieść Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”. W hotelu Quadrille znajdziemy bardzo dużo nawiązań do książki, nie sposób ich wszystkich wymienić. Każdy najmniejszy detal, wzór, kolorystyka, tworzą niezwykły magiczny efekt. Żadne zdjęcie nie jest w stanie w pełni tego oddać, to trzeba zobaczyć na własne oczy.

W hotelu znajdują się pokoje biznesowe i pałacowe. Na szczególną uwagę zasługują te ostatnie. Jest ich 12. Każdy ma swój niepowtarzalny wystrój nawiązujący do znanych osób literatury np. pokój Lewisa Carrola, Lwa Tołstoja, Szeherezady, Vladimira Nabokova.

Wszystkie one są komfortowo urządzone i wyposażone tak, by miło spędzać tu czas. Co więcej, aby spokoju cieszyć się atmosferą panującą w hotelu, poczuć magię tego miejsca i móc się w pełni zrelaksować, wprowadzono ograniczenie wiekowe +16 lat.

Do dyspozycji mamy tutaj SPA, siłownie, fitness oraz basen. Warto również wybrać się na spacer po pobliskim parku ze stawem i wiekowym drzewostanem.

W hotelu znajduje się bardzo wysoko oceniana restauracja Biały Królik oraz znany w całym Trójmieście PUB 10/6. Pyszne jedzenie i drinki przyrządzone przez profesjonalnych baristów sprawią, że szybko zatęsknimy za tym wyjątkowym miejscem.

Adres hotelu:

ul. Folwarczna 2, 81-547 Gdynia, Poland

GPS: 54.481090 | 18.540057

tel.: +48583510300

recepcja@quadrille.pl

Hotel Quadrille wystrój

Hotel Quadrille pytania

Co znaczy „Quadrille”?

Quadrille jest to francuska nazwa salonowego tańca Kadryl, o którym mowa w powieści „Alicja w Krainie Czarów”.

Czym hotel Quadrille wyróżnia się wśród konkurencji?

W Polsce coraz więcej powstaje hoteli o bardzo wysokim standardzie. Jednak Quadrille jest to miejsce inne niż wszystkie. Panuje w nim niesamowity, trudny do opisania klimat. Osoby, które sceptycznie podchodzą do odwiedzenia „Krainy Czarów” już po przekroczeniu drzwi wejściowych dają się uwieść magii tego miejsca.

Jaki jest standard pokojów?

Wszystkie pokoje mają bardzo wysoki standard. W szczególności pokoje pałacowe. Każdy z nich posiada bardzo wygodne łóżko, prysznic (w niektórych znajduje się również wanna), klimatyzację, telewizor, lodówkę, minibarek.

Hotel Quadrille pokoje

Jak wygląda śniadanie? Można zamówić je do pokoju?

Śniadanie jest różnorodne, smaczne, podane w formie urozmaiconego, bogatego bufetu. Można zamówić je do pokoju. Dodatkowo na życzenie gości kucharze przygotowują jajecznicę, omlety czy naleśniki.

Do hotelu nie mają wstępu dzieci?

Tak. Jest to hotel dla dorosłych (+16 lat).

Dlaczego wprowadzono ograniczenie wiekowe +16?

Ma to na celu zapewnienie osobom przebywającym w hotelu pełnego doświadczenia atmosfery w nim panującą. Delektowania się ciszą, spokojem i niesamowitymi doznaniami wizualnymi.

Ile kosztuje parking?

Parking jest bezpłatny.

Można zabrać zwierzę? Psa?

W hotelu nie mogą przebywać zwierzęta.

Można robić zdjęcia?

O zgodę dobrze jest zapytać kogoś z obsługi hotelu. W trosce o komfort gości oraz ekskluzywny charakter obiektu hotel nie wyraża zgody na sesje zdjęciowe. Można natomiast w nim zrobić kilka zdjęć telefonem do prywatnego użytku, o ile oczywiście nie przeszkadza to innym osobom.

Jakie czekają na nas atrakcje?

Hotel Quadrille jest miejscem, w którym atrakcje czekają na nas na każdym kroku. Każdy znajdzie tu coś fajnego dla siebie. W szczególności warto polecić duży wybór zabiegów w SPA, przepyszne jedzenie w Białym Króliku i klimatyczny PUB 10/6. Atrakcji jest tak dużo, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Więcej informacji znajdziecie na stronie https://quadrille.pl/.

Dodaj pytanie / odpowiedź

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celach związanych z obsługą zgłoszenia zgodnie z naszą polityką prywatności.

Hotel Quadrille basen

Hotel Quadrille ciekawostki

1. Jest to drugi hotel w Polsce, który został członkiem jednej z najbardziej luksusowych sieci hoteli na świecie – Relais & Châteaux.

2. W jednym z pokojów pałacowych znajdują się ręcznie tworzone i malowane portugalskie płytki „Azulejos”.

3. W pałacu mieszkało wiele znanych osób m.in. rodzina von Brauchitsch.

4. Po II wojnie światowej przez ponad 50 lat w pałacu znajdowało się Liceum Ogólnokształcące, a następnie Gdyńska Szkoła Filmowa.

5. Nad głównym wejściem znajduje się napis „Semper Idem” („Zawsze ten sam”).

6. Rozpadający się pałac został zakupiony i przerobiony na Krainę Czarów za ponad 21 milionów złotych.

Dodaj ciekawostę

Zaakceptowane zostaną tylko ciekawostki napisane własnymi słowami.

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celach związanych z obsługą zgłoszenia zgodnie z naszą polityką prywatności.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce


Kalendarz wydarzeń


 

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *