Co nam może dać ogrodnictwo miejskie?

Co nam może dać ogrodnictwo miejskie?

Miasta zazwyczaj kojarzą się nam z osiedlami, dużą komunikacją, kasynami oferującymi a bonus bez depozytu. Jednak coraz częściej myśli się o nich w perspektywie zieleni, możliwości, jakie w tej perspektywie stwarzają. Już teraz eksperci zastanawiają się nad tym, jak ogrodnictwo miejskie może nam pomóc w zmianach dla planety, naszego codziennego wyżywienia, diety.

Czym jest nawożenie pozakorzeniowe i kiedy należy je stosować?

Czym jest nawożenie pozakorzeniowe i kiedy należy je stosować?

Nawożenie stanowi podstawę intensywnego wzrostu i prawidłowego rozwoju roślin, a jednocześnie zapewnia im większą odporność na czynniki środowiskowe. Dzięki wykształceniu określonych cech gatunki uprawne są odporniejsze na suszę czy choroby i lepiej znoszą przymrozki. Za najbardziej tradycyjne uznaje się zasilanie przez korzenie, które jednak coraz częściej jest uzupełniane nawożeniem pozakorzeniowym. Na czym ono polega i kiedy jest zalecane?

Uprawa fasoli na nasiona

Uprawa fasoli na nasiona

W Polsce uprawa fasoli na nasiona ma bardzo duże znaczenie gospodarcze. Warzywo to jest wykorzystywane do bezpośredniego spożycia, ale również jest przetwarzane na konserwy i mrożonki. Przed rozpoczęciem uprawy warto jest sprawdzić, jakie wymagania klimatyczne i glebowe ma ta roślina i w jakich rejonach w Polsce jej uprawa będzie przynosiła największe plony.

Odmiany pszenicy – czym się charakteryzują?

Odmiany pszenicy – czym się charakteryzują?

Uprawiana na różnych szerokościach geograficznych i w rozmaitych strefach klimatycznych pszenica ozima należy do najpopularniejszych zbóż na świecie. Wraz z tak zwanymi „mieszańcami” istnieje kilkadziesiąt odmian pszenicy ozimej. Na czym polegają różnice między nimi? Na jakie charakterystyczne cechy danej odmiany trzeba zwrócić uwagę wybierając ziarno pod uprawę?

Nowoczesne nawozy mineralne w technologii 2.0

Nowoczesne nawozy mineralne w technologii 2.0

Podstawowym celem nawożenia jest zapewnienie roślinom uprawnym odpowiedniej ilości mikro- i makroelementów niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych. Poszczególne gatunki mają inne wymagania, które warunkują ilość i rodzaj stosowanych preparatów. Nawozy powinny też być dopasowanie do typu gleby oraz jej zasobności w minerały dostępne dla roślin.

Nowoczesne pieczarkarnie a ich wyposażenie!

Nowoczesne pieczarkarnie a ich wyposażenie!

Trudno jest dziś sobie wyobrazić dobrze prosperującą i dochodową pieczarkarnię bez nowoczesnego sprzętu. Wyposażenie pieczarkarni powinno być przede wszystkim wysokiej jakości i wykonane z najlepszych materiałów. Ważne także, aby spełniało wszelkie normy i wymagania techniczne. Biorąc pod uwagę, że prowadzenie pieczarkarni jest biznesem bardzo wymagającym, to jakość sprzętu odgrywa tu bardzo ważną rolę. Istotne jest zatem, aby wiedzieć, jaki sprzęt powinien stanowić wyposażenie profesjonalnej pieczarkarni.

Z jakich elementów składają się opryskiwacze?

Z jakich elementów składają się opryskiwacze?

Rośliny są narażone na mnóstwo chorób, szkodników, czy chwastów, dlatego też każdy rolnik powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest ich ochrona. Istnieje wiele metod ich ochrony, ale najczęściej stosuje się ochronę chemiczną, w której wykorzystuje się opryskiwacz. Co to dokładnie za urządzenie i z czego się składa? Dowiedz się!