Studia Zarządzanie transportem i logistyka. Jakich umiejętności Cię nauczą?
Obecnie wiele firm poszukuje specjalistów, którzy będą w stanie realizować przedsięwzięcia o charakterze logistycznym. Studia na specjalności Zarządzanie transportem i logistyka wychodzą naprzeciw dynamicznemu rozwojowi sektora TSL, gwarantując kształcenie wykwalifikowanej kadry specjalistów.
Kto powinien studiować Zarządzanie transportem i logistykę?
Specjalność skierowana jest do prawdziwych pasjonatów transportu i logistyki. To idealny wybór dla osób, które pragną rozwiązywać problemy dotyczące wyboru środka transportu, procesów transportowych oraz infrastruktury. Studia prezentują transport i logistykę od strony organizacyjnej oraz ekonomicznej, przygotowując słuchaczy do podejmowania kluczowych decyzji w oparciu o posiadane dane, poznane metody i programy komputerowe.
Jaki jest cel studiów?
Kształcenie na specjalizacji Zarządzanie transportem i logistyka łączy najpopularniejsze dziedziny: administrację, zarządzanie i logistykę. Program nauczania na kierunku zapewnia studentom zdobycie kompleksowej wiedzy umożliwiającej planowanie i realizację obsługi transportowej, spedycyjnej oraz logistycznej. Studia mają na celu kształcenie inżynierów, którzy w swojej działalności będą łączyć nowoczesną wiedzę i praktyczne umiejętności z kompetencjami menedżerskimi. Studiowanie Zarządzania transportem i logistyki pozwala zdobyć wiedzę niezbędną do:
- działalności nowoczesnych systemów logistycznych wspieranych innowacyjnymi technologiami informatyczno-komunikacyjnymi,
- podejmowania decyzji logistycznych oraz wyboru technik analizy realizowanych procesów logistycznych,
- funkcjonowania w dziedzinach pokrewnych, takich jak np. marketing.
Do jakiej pracy przygotowują studia na specjalizacji Zarządzanie transportem i logistyka?
Studia z Zarządzania transportem i logistyki przygotowują do pracy w działach logistyki oraz marketingu przedsiębiorstw. Absolwenci tej specjalizacji potrafią zarządzać jakością w logistyce, wykorzystując do tego celu poznane mechanizmy. W swojej pracy stosują nowoczesne metody i narzędzia informatyczne, które są wsparciem dla procesów logistycznych. Ponadto potrafią analizować procesy logistyczne w łańcuchach dostaw, prognozować popyt oraz dobierać odpowiednie systemy logistyczne. Osoba, która ukończyła studia na specjalizacji Zarządzanie transportem i logistyka posiada kompetencje niezbędne do podjęcia zatrudnienia w transporcie, spedycji, logistyce czy gospodarce magazynowej.
Studiuj Zarządzanie transportem i logistykę w WSEiZ w Warszawie!
Słuchacze studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji mogą wybrać jedną z dwóch specjalności. Zarzadzanie transportem i logistykę stworzono z myślą o studentach chcących poznać zasady organizacji transportu samochodowego, lotniczego oraz intermodalnego. Słuchacze w toku kształcenia poznają zagadnienia dotyczące środków transportu oraz ich wykorzystania w procesie logistycznym, stosowania metod zarządzania w działalności gospodarczej oraz technicznej strony procesów produkcyjnych i drogowych. Obecnie efektywne zarządzanie transportem ma szczególne znaczenie z punktu widzenia globalizacji gospodarki. Absolwenci tej specjalizacji z pewnością znajdą atrakcyjne zatrudnienie.
materiał zewnętrzny
Jak wybrać placówkę kształcenia na odległość w Warszawie. Kluczowe wskazówki
Nowoczesne kształcenie na odległość w Warszawie stało się integralną częścią procesu edukacyjnego. Coraz więcej mieszkańców miasta wybiera kursy online jako wygodny sposób na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności bez konieczności uczęszczania do tradycyjnych instytucji edukacyjnych.
15 ciekawostek o Atenie
Atena, jedna z najważniejszych postaci w mitologii greckiej, była boginią mądrości, sprawiedliwej wojny i sztuk pięknych. Symbolizowała harmonię między siłą a wiedzą. Atena przyszła na świat w niezwykły sposób – wyskoczyła w pełni uzbrojona z głowy Zeusa po tym, jak połknął jej matkę, Metydę.
15 ciekawostek o pierwiastku rad
Rad to radioaktywny pierwiastek chemiczny o symbolu Ra i liczbie atomowej 88, należący do grupy metali alkaliczno-ziemnych. Jest radioaktywny. Został odkryty w 1898 roku przez Marię Skłodowską-Curie i jej męża Piotra Curie podczas badań nad radioaktywnością uranu.
Jak przełamać strach przed mówieniem po angielsku?
Na początek mamy dla Ciebie pocieszenie. Mnóstwo osób odczuwa lęk przed mówieniem w innym języku, szczególnie w angielskim, który jest przecież powszechnie znany i używa go mnóstwo osób. Nie jest więc tak, że coś z Tobą nie w porządku – to całkiem naturalne, choć niezbyt komfortowe. Podpowiadamy, jak poradzić sobie ze strachem – szybko i skutecznie!