The Voice of Poland ciekawostki

Rozrywka, telewizja

Ostatnia aktualizacja : 2020-10-26 14:16:31

The Voice of Poland

The Voice of Poland jest to polska wersja międzynarodowego formatu telewizyjnego typu talent show.

Stworzony został przez holendra Johna de Mola. Pierwszy odcinek wyemitowany został we wrześniu 2010 roku w Holandii.

Polska wersja emitowana jest na antenie TVP2 od 3 września 2011 roku.
The Voice of Poland pytania

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne pytania, udzielając odpowiedzi oraz wprowadzając poprawki (skorzystaj z formularza pod pytaniami)

Na czym polega program The Voice of Poland?

Jest to program, którego głównym celem jest odkrywanie utalentowanych wokalistów. Podczas castingów trenerzy siedząc na specjalnych fotelach odwróceni są tyłem do uczestników. Kierując się wyłącznie słuchem decydują, czy dana osoba nadaje się do ich drużyny. Jeżeli tak, naciskają przycisk, który obraca ich fotel w stronę uczestnika. Kolejne etapy polegają na pojedynkach między grupami trenerów i eliminowaniu najsłabszych wokalistów, aż do momentu wyłonienia najlepszej trójki. O końcowym zwycięstwie decyduję telewidzowie.

Odpowiedź: Mati


Ile trzeba mieć lat, żeby móc wystąpić w tym programie?

Trzeba mieć powyżej 15 lat. Dla młodszych osób jest oddzielny program The Voice Kids.

Odpowiedź: Mati


Jaka jest główna nagroda?

Nagrodą główną jest propozycja kontraktu fonograficznego z wytwórnią muzyczną “Universal Music Polska” oraz tytuł “Najlepszego Głosu w Polsce. Od 3 edycji zwycięzca otrzymuje dodatkowo 50 000 zł.

Odpowiedź: Mati


Jakie osoby pełniły rolę trenerów The Voice of Poland?

Tomson i Baron (2,3,4,5,6,7,8,10,11 edycja), Edyta Górniak (3,5,6,11 edycja), Michał Szpak (8,9,10,11 edycja), Urszula Dudziak (11 edycja), Margaret (10 edycja), Kamil Bednarek (10 edycja), Patrycja Markowska (2,9 edycja), Grzegorz Hyży (9 edycja), Piotr Cugowski (9 edycja), Maria Sadowska (3,4,6,7,8 edycja), Andrzej Piaseczny (2,3,4,5 edycja), Natalia Kukulska (7 edycja), Marek Piekarczyk (2,3,4,5 edycja), Justyna Steczkowska (2,4 i 5 edycja), Kayah (1 edycja) Nergal (1 edycja), Ania Dąbrowska (1 edycja).

Odpowiedź: Mati


Gdzie nagrywane są odcinki do programu The Voice of Poland?

Odcinki programu realizowane są w Warszawie, od drugiej edycji w studiu ATM przy ul. Wał Miedzeszyński 384.

Odpowiedź: Mati


Dodaj pytanie / odpowiedź
The Voice of Poland ciekawostki

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne ciekawostki oraz poprawiając już istniejące (skorzystaj z formularza pod ciekawostkami)

1. W 6 edycji dostępna była darmowa aplikacja mobilna “The Voice of Poland – Zostań Trenerem!”, dzięki której można było oceniać występy uczestników.

2. Licencja na tworzenie The Voice of Poland wykupiona została przez telewizję polską do 2023 roku.

3. Łącznie w ciągu 11 edycji w rolę trenerów wcieliło się 17 osób. Najwięcej razy Tomson i Baron (9).

4. Średnia oglądalność na odcinek wynosi ponad 2 miliony osób.

5. Najlepszą trenerką okazała się Maria Sadowska. W trzech edycjach (3,4 i 6) doprowadziła wokalistę ze swojej grupy do zwycięstwa.

6. Wybór Nergala na trenera w 1 edycji programu spotkało się z olbrzymią krytyką ze strony środowisk katolickich. Zarzucano TVP m.in. propagowanie satanizmu.

7. The Voice of Poland zdobyło 3 Telekamery, w 2014 roku w kategorii program rozrywkowy i w 2018 i 2020 w kategorii Juror (Michał Szpak oraz Tomson i Baron).

Autor: Mati

Dodaj ciekawostę


Zobacz również:

Dziesięć dziwnych faktów o kasynach

Dziesięć dziwnych faktów o kasynach

Wśród miłośników hazardu często krążą legendy i ekscytujące historie o wielkich wygranych i niesamowitym szczęściu. Wszystko to pomaga podtrzymać ducha i adrenalinę płynącą we krwi i wciąż obstawiać zakłady w nadziei na podobną fortunę. Poznaj 10 najdziwniejszych i najciekawszych faktów związanych z hazardem w kasynach

Multi Multi ciekawostki

Multi Multi ciekawostki

25 czerwca 2015 roku padła najwyższa wygrana w Multi Multi plus – 7 548 929,10 zł. Zwycięzca trafił 10 na 10 ze stawką x3. Do tej pory 52 osoby wygrały ponad milion w Multi Multi.

Kaczor Donald ciekawostki

Kaczor Donald ciekawostki

Dlaczego Kaczor Donald nie nosi spodni? Dlaczego musi opiekować się siostrzeńcami? Dlaczego chodzi w marynarskim stroju? Czy znana jest jego dokładna data urodzenia?

Książki dla podróżników

Książki dla podróżników

Podróże to szkoła życia, poznawanie świata i ludzi, zgłębianie inności oraz osobliwości tego, co w pobliżu i oddaleniu, nas otacza. Ale aby podróż doszła do skutku, a następnie osiągnęła szczęśliwy finał, potrzeba nam: inspiracji, rozbudzenia ciekawości oraz wskazówek. To wszystko zapewniają książki o podróżach traktujące.

Najpopularniejsze w ciągu ostatnich 24 godzin


Zebraliśmy już...

16 000 ciekawostek oraz 10 000 pytań i odpowiedzi. To dopiero początek! Mamy ambitny plan stworzyć największy na świecie zbiór ciekawostek o wszystkim co nas otacza. Podoba Ci się nasza praca? Możesz postawić nam symboliczną kawę:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Codziennie nowe paczki wiedzy

zobacz wszystkie
listopad 2020 paczki wiedzy


Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki

Owoce

owoce


Kalendarz wydarzeń