The Voice of Poland ciekawostki
The Voice of Poland jest to polska wersja międzynarodowego formatu telewizyjnego typu talent show.
Stworzony został przez holendra Johna de Mola. Pierwszy odcinek wyemitowany został we wrześniu 2010 roku w Holandii.
Polska wersja emitowana jest na antenie TVP2 od 3 września 2011 roku.
Ostatnia aktualizacja: 2024-09-12 15:46:20
7 ciekawostek o programie „The Voice of Poland”
1. W 6 edycji dostępna była darmowa aplikacja mobilna „The Voice of Poland – Zostań Trenerem!”, dzięki której można było oceniać występy uczestników.
2. Licencja na tworzenie The Voice of Poland wykupiona została przez telewizję polską do 2023 roku.
3. Łącznie w ciągu 11 edycji w rolę trenerów wcieliło się 17 osób. Najwięcej razy Tomson i Baron (9).
4. Średnia oglądalność na odcinek wynosi ponad 2 miliony osób.
5. Najlepszą trenerką okazała się Maria Sadowska. W trzech edycjach (3,4 i 6) doprowadziła wokalistę ze swojej grupy do zwycięstwa.
6. Wybór Nergala na trenera w 1 edycji programu spotkało się z olbrzymią krytyką ze strony środowisk katolickich. Zarzucano TVP m.in. propagowanie satanizmu.
7. The Voice of Poland zdobyło 3 Telekamery, w 2014 roku w kategorii program rozrywkowy i w 2018 i 2020 w kategorii Juror (Michał Szpak oraz Tomson i Baron).
Autor: Mati
Dodaj ciekawostkę
The Voice of Poland pytania
Na czym polega program The Voice of Poland?
Jest to program, którego głównym celem jest odkrywanie utalentowanych wokalistów. Podczas castingów trenerzy siedząc na specjalnych fotelach odwróceni są tyłem do uczestników. Kierując się wyłącznie słuchem decydują, czy dana osoba nadaje się do ich drużyny. Jeżeli tak, naciskają przycisk, który obraca ich fotel w stronę uczestnika. Kolejne etapy polegają na pojedynkach między grupami trenerów i eliminowaniu najsłabszych wokalistów, aż do momentu wyłonienia najlepszej trójki. O końcowym zwycięstwie decyduję telewidzowie.
Ile trzeba mieć lat, żeby móc wystąpić w tym programie?
Trzeba mieć powyżej 15 lat. Dla młodszych osób jest oddzielny program The Voice Kids.
Jaka jest główna nagroda?
Nagrodą główną jest propozycja kontraktu fonograficznego z wytwórnią muzyczną „Universal Music Polska” oraz tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce. Od 3 edycji zwycięzca otrzymuje dodatkowo 50 000 zł.
Jakie osoby pełniły rolę trenerów The Voice of Poland?
Tomson i Baron (2,3,4,5,6,7,8,10,11 edycja), Edyta Górniak (3,5,6,11 edycja), Michał Szpak (8,9,10,11 edycja), Urszula Dudziak (11 edycja), Margaret (10 edycja), Kamil Bednarek (10 edycja), Patrycja Markowska (2,9 edycja), Grzegorz Hyży (9 edycja), Piotr Cugowski (9 edycja), Maria Sadowska (3,4,6,7,8 edycja), Andrzej Piaseczny (2,3,4,5 edycja), Natalia Kukulska (7 edycja), Marek Piekarczyk (2,3,4,5 edycja), Justyna Steczkowska (2,4 i 5 edycja), Kayah (1 edycja) Nergal (1 edycja), Ania Dąbrowska (1 edycja).
Gdzie nagrywane są odcinki do programu The Voice of Poland?
Odcinki programu realizowane są w Warszawie, od drugiej edycji w studiu ATM przy ul. Wał Miedzeszyński 384.
Dodaj pytanie / odpowiedź

Autor paczki wiedzy: Pasjonat
Mam na imię Mateusz, swoją przygodę z ciekawostkami rozpocząłem ponad 20 lat temu zbierając najróżniejsze czasopisma popularno-naukowe. Świat jest pełen tajemnic, które uwielbiam poznawać. Dzięki paczce wiedzy, mogę się nimi z Wami dzielić. Moje główne zainteresowania to: geografia, historia, sport i muzyka.
21 ciekawostek o polatuchach
Polatucha to mały gryzoń należący do rodziny wiewiórkowatych, znany przede wszystkim ze swojej zdolności do szybowania. Występuje głównie w północnych lasach Eurazji – od Skandynawii przez Rosję aż po Japonię. Jej łacińska nazwa to Pteromys volans, co oznacza dosłownie „latająca skrzydlata mysz” – choć z myszami ma niewiele wspólnego.
24 ciekawostki o porach
Por to warzywo należące do rodziny amarylkowatych, blisko spokrewnione z cebulą i czosnkiem. Charakteryzuje się długą, białą łodygą (w rzeczywistości jest to zgrubiała pochwa liściowa) oraz zielonymi liśćmi tworzącymi wachlarz.
21 ciekawostek o piłce wodnej
Piłka wodna to zespołowy sport wodny rozgrywany w basenie, w którym dwie siedmioosobowe drużyny rywalizują o zdobycie większej liczby bramek. Zasady gry przypominają nieco połączenie piłki ręcznej i pływania.
22 ciekawostki o amerykańskim tygodniku Time
„Time” to jeden z najbardziej wpływowych tygodników informacyjnych na świecie. Od początku jego celem było podawanie obiektywnych i zwięzłych informacji dla zapracowanego amerykańskiego czytelnika. Przez dekady pełnił rolę intelektualnego barometru amerykańskiego życia publicznego i międzynarodowego, będąc nie tylko źródłem informacji, ale również formą komentowania rzeczywistości przez okładki, felietony i coroczne zestawienia.