The Voice of Poland ciekawostki

Rozrywka, telewizja

Ostatnia aktualizacja : 2020-10-26 14:16:31

The Voice of Poland

The Voice of Poland jest to polska wersja międzynarodowego formatu telewizyjnego typu talent show.

Stworzony został przez holendra Johna de Mola. Pierwszy odcinek wyemitowany został we wrześniu 2010 roku w Holandii.

Polska wersja emitowana jest na antenie TVP2 od 3 września 2011 roku.The Voice of Poland pytania

...

Na czym polega program The Voice of Poland?

Jest to program, którego głównym celem jest odkrywanie utalentowanych wokalistów. Podczas castingów trenerzy siedząc na specjalnych fotelach odwróceni są tyłem do uczestników. Kierując się wyłącznie słuchem decydują, czy dana osoba nadaje się do ich drużyny. Jeżeli tak, naciskają przycisk, który obraca ich fotel w stronę uczestnika. Kolejne etapy polegają na pojedynkach między grupami trenerów i eliminowaniu najsłabszych wokalistów, aż do momentu wyłonienia najlepszej trójki. O końcowym zwycięstwie decyduję telewidzowie.

Odpowiedź: Mati


Ile trzeba mieć lat, żeby móc wystąpić w tym programie?

Trzeba mieć powyżej 15 lat. Dla młodszych osób jest oddzielny program The Voice Kids.

Odpowiedź: Mati


Jaka jest główna nagroda?

Nagrodą główną jest propozycja kontraktu fonograficznego z wytwórnią muzyczną „Universal Music Polska” oraz tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce. Od 3 edycji zwycięzca otrzymuje dodatkowo 50 000 zł.

Odpowiedź: Mati


Jakie osoby pełniły rolę trenerów The Voice of Poland?

Tomson i Baron (2,3,4,5,6,7,8,10,11 edycja), Edyta Górniak (3,5,6,11 edycja), Michał Szpak (8,9,10,11 edycja), Urszula Dudziak (11 edycja), Margaret (10 edycja), Kamil Bednarek (10 edycja), Patrycja Markowska (2,9 edycja), Grzegorz Hyży (9 edycja), Piotr Cugowski (9 edycja), Maria Sadowska (3,4,6,7,8 edycja), Andrzej Piaseczny (2,3,4,5 edycja), Natalia Kukulska (7 edycja), Marek Piekarczyk (2,3,4,5 edycja), Justyna Steczkowska (2,4 i 5 edycja), Kayah (1 edycja) Nergal (1 edycja), Ania Dąbrowska (1 edycja).

Odpowiedź: Mati


Gdzie nagrywane są odcinki do programu The Voice of Poland?

Odcinki programu realizowane są w Warszawie, od drugiej edycji w studiu ATM przy ul. Wał Miedzeszyński 384.

Odpowiedź: Mati


Dodaj pytanie / odpowiedźThe Voice of Poland ciekawostki

...

1. W 6 edycji dostępna była darmowa aplikacja mobilna „The Voice of Poland – Zostań Trenerem!”, dzięki której można było oceniać występy uczestników.

2. Licencja na tworzenie The Voice of Poland wykupiona została przez telewizję polską do 2023 roku.

3. Łącznie w ciągu 11 edycji w rolę trenerów wcieliło się 17 osób. Najwięcej razy Tomson i Baron (9).

4. Średnia oglądalność na odcinek wynosi ponad 2 miliony osób.

5. Najlepszą trenerką okazała się Maria Sadowska. W trzech edycjach (3,4 i 6) doprowadziła wokalistę ze swojej grupy do zwycięstwa.

6. Wybór Nergala na trenera w 1 edycji programu spotkało się z olbrzymią krytyką ze strony środowisk katolickich. Zarzucano TVP m.in. propagowanie satanizmu.

7. The Voice of Poland zdobyło 3 Telekamery, w 2014 roku w kategorii program rozrywkowy i w 2018 i 2020 w kategorii Juror (Michał Szpak oraz Tomson i Baron).

Autor: Mati

Dodaj ciekawostę


Zobacz również:

Spider-Man ciekawostki

Spider-Man ciekawostki

Spider-Man to fikcyjna postać superbohatera stworzona przez scenarzystę Stana Lee, rysownika Steve’a Ditko oraz Jacka Kirby’ego. Jak nazywa się Spider-Man? Na co jest wrażliwy Spider-Man?

Antykwariat internetowy – dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Antykwariat internetowy – dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Antykwariaty – zresztą słusznie – kojarzą się przede wszystkim z przeszłością, a także elementami, które pochodzą sprzed wielu lat wstecz. Mimo to, nie da się zaprzeczyć, że zdecydowanie idą one z duchem czasu. Duża część z nich zaczyna tworzyć swoją działalność również w internecie, co zdecydowanie przynosi korzyści obu stronom. W końcu znaczna część społeczeństwa korzysta z tego dobrodziejstwa każdego dnia. To właśnie możliwość robienia zakupów przez internet sprawia, że jest to tak pożądana opcja. Dla wielu z nas łatwiej jest odnaleźć swoje wymarzone dzieło w antykwariacie internetowym, a następnie zamówić i czekać aż zostanie dostarczone prosto do domu. Jest to niesamowicie wygodna możliwość, na którą warto się zdecydować. Jakie dodatkowe korzyści może przynieść korzystanie z antykwariatu internetowego?

Ceremonia wręczania Oscarów ciekawostki

Ceremonia wręczania Oscarów ciekawostki

Ceremonia wręczenia Oscarów to coroczna impreza, mająca na celu uhonorowanie osiągnięć osób, działających w branży filmowej. Nagrody przyznaje się od 16 maja 1929 roku. Kto najwięcej razy był nominowany do nagrody?

Jak recenzje kasyn online wpływają na wybór graczy? Fakty i statystyki

Jak recenzje kasyn online wpływają na wybór graczy? Fakty i statystyki

Recenzje pomagają nie tylko określić preferencję graczy, lecz również działają na nich opiniotwórczo, więc ich twórcy zawsze powinni zachować pełny profesjonalizm i obiektywizm. Aby uniknąć fałszywych informacji, należy korzystać tylko i wyłącznie z autoryzowanych serwisów. W jaki sposób recenzje wpływają na wybór graczy? Czy powinniśmy się nimi kierować? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższej części tego tekstu.