6 sprawdzonych porad, dzięki którym zwiększysz żywotność pościeli hotelowej

hotele, porady, wygoda

pościel hotelowa

W czasach, w których praktycznie wszystko drożeje, naturalnym jest, że możesz szukać oszczędności w praktycznie każdym elemencie funkcjonowania Twojego hotelu czy pensjonatu. Jak się okazuje, nie muszą one płynąć z rezygnowania z pewnego rodzaju elementów wyposażenia lub decydowania się na ich tańsze, ale i gorsze jakościowo odpowiedniki. Doskonałym źródłem długofalowych oszczędności jest zwiększanie żywotności wybranych produktów codziennego użytku. Jednym z tych wyjątkowo na nie podatnych jest pościel. Czytaj dalej, a podpowiemy Ci, jak zadbać o to, by posłużyła Tobie i Twoim gościom jak najdłużej.

1. Po pierwsze Jakość

Pościel jest jedną z tych rzeczy, które w każdym hotelu i pensjonacie są eksploatowane zdecydowanie najbardziej. Jeśli chcesz przedłużyć jej żywotność, musisz rozpocząć od zadbania od zakupu najwyższej jakości pościeli. Takiej, która ma do tego potencjał. Tańsze produkty nieco gorszej jakości mogą kusić perspektywą szybkich oszczędności. Tak naprawdę jednak mogą też okazać się bardzo nieekonomiczne – będą się strzępiły, a nawet pruły i przedzierały. W dłuższej perspektywie zatem rozsądniejsze wydaje się postawienie na artykuły wyższej klasy.

Lepszej jakości pościel hotelowa, to nie tylko większa żywotność, ale i poprawione odczucia gości właśnie co do niej. To komfort dla skóry, większa wytrzymałość, grubszy materiał. Te wszystkie cechy wpływają na jej żywotność. Nawet bez stosowania się do dodatkowych porad (które pozwolą jednak jeszcze bardziej ją zwiększyć).

2. Radź sobie odpowiednio z plamami

W hotelu czy pensjonacie plamy na pościeli są czymś, z czym prędzej czy później się spotkasz. Występują na porządku dziennym, a to, w jaki sposób będziesz sobie z nimi radził może drastycznie wpłynąć na żywotność pościeli. Przede wszystkim przeglądaj pościel dokładnie w ich poszukiwaniu i zauważaj je szybko. Ważne jest, aby zaplamioną pościel prać osobno od tej czystej. Dzięki temu zabiegowi plamy nie będą się rozprzestrzeniały. Najbardziej uporczywe z nich trzeba traktować odplamiaczem. Znacznie lepiej jest jednak decydować się ponowne, standardowe pranie. Jeśli osiągniesz 80% skuteczności w odplamianiu, będzie to wynik naprawdę godny pochwały i wpływający na Twoje oszczędności.

3. Sortuj pranie według jego rodzaju

Praktycznie wszystkie tekstylia hotelowe – w większości przypadków, oczywiście – są białe. To sprawia, że kusząca wydaje się być perspektywa prania ich razem. Miej świadomość tego, że różne rodzaje produktów wymagają różnego sposobu prania. Inaczej powinieneś więc podchodzić do pościeli, a inaczej – do ręczników. Nawet jeśli oba te rodzaje produktów odznaczają się białym kolorem. Pranie tych samych produktów ułatwi też ich suszenie – każdy materiał schnie bowiem w różnym tempie. To zaś prowokuje przesuszanie tych produktów, które wyschną wcześniej niż pozostałe. Przy praniu samych ręczników czy pościeli, wszystkie wyschną w tym samym momencie.

4. Zadbaj o odpowiednie ustawienia prania

Piorąc pościel hotelową, musisz zadbać o to, by pralka została ustawiona w sposób prawidłowy. Rzeczą numer jeden, na którą trzeba tutaj zwrócić uwagę jest właściwe jej załadowanie. Nie przeładowuj jej, gdyż to ograniczy ruchomość prania w bębnie, a przez to i zmniejszy efektywność prania. Przeładowanie wpływa też na jego zapach, plamienie się, ale też marszczenie. Zdecydowanie najlepszą opcją jest wypełnianie pralki do 80% jej ładowności (wskazywanej przez producenta). Dzięki temu pranie znajdujące się w górnej części bębna będzie spadało na jego dno, pozwalając wodzie na dotarcie do wnętrza tkanin.

Pamiętaj też o dodaniu odpowiedniej ilości chemii do prania, ale też o dostosowaniu trybu pralki do tego, co tak właściwie pierzesz. Tutaj ważna jest praktyka i znalezienie rozwiązań adekwatnych do rodzaju pościeli, ale i posiadanej przez siebie pralki.

5. Nie susz pościeli “na wiór”

Odpowiednie wysuszenie prania jest zwykle priorytetem. Nie każdy jednak wie, że przesuszenie może być najłatwiejszym sposobem na kurczenie się tkanin i pojawianie się na nim zmarszczek. Nigdy nie susz pościeli na wiór, pamiętając, że bawełna w swojej suchej formie przechowuje 7-8% swojej objętości w wodzie. Nie możesz pozbawiać jej tego nawilżenia. Pościel musi być lekko wilgotna przy wyjmowaniu jej z suszarki. Pamiętaj też o korzystaniu z funkcji odpoczynku (“cooldown”) swojej suszarki. Pozwoli to obniżyć temperaturę pościeli powoli, bez narażania jej na marszczenie.

6. Daj pościeli odpocząć

Najczęściej popełnianym w hotelach błędem jest zanoszenie pościeli do pokojów bezpośrednio po jej upraniu i wysuszeniu. Bez odpoczynku, produkty bawełniane (nie tylko pościel, ale i inne tekstylia) zaczynają tracić swoją wytrzymałość, a ich jakość drastycznie spada. Aby temu zapobiec, wystarczy zapewnić im minimalną dozę odpoczynku. Poleca się pozostawić je na otwartej półce na pranie na około 24 godziny. To czas, dzięki któremu tkanina znów równomiernie się “nawodni”, odzyskując swoją dawną sprężystość, wytrzymałość i oczekiwaną od niej formę.

Jak widać powyżej, wiele w kwestii żywotności pościeli hotelowej zależy nie tylko od jej wyboru, ale też od tego, jak dbasz o nią na co dzień. Im bardziej będziesz przy tym uważny, tym dłużej będziesz mógł się nią cieszyć. Zaoszczędzisz, a przy okazji spełnisz nawet najwyższe oczekiwania najbardziej wybrednych gości właśnie na jej polu.

 

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Materiały Edukacyjne do Druku: Narzędzie dla Nauczycieli i Rodziców

Materiały Edukacyjne do Druku: Narzędzie dla Nauczycieli i Rodziców

W dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do internetu, edukacja przechodzi dynamiczne zmiany. Coraz częściej sięgamy po materiały edukacyjne do druku, które stanowią świetne wsparcie zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców. Drukowane zasoby edukacyjne umożliwiają prowadzenie ciekawych zajęć i rozwijanie umiejętności dzieci w różnym wieku. W artykule omówimy, dlaczego warto korzystać z takich materiałów, jakie są ich główne zalety oraz jakie konkretnie zasoby warto mieć w swoim arsenale.

Pięć kluczowych zalet ładowaczy czołowych w branży budowlanej

Pięć kluczowych zalet ładowaczy czołowych w branży budowlanej

Ładowarki kołowe odgrywają ważną rolę w branży budowlanej, skutecznie przenosząc materiały i sprzęt na placach budowy. Te potężne maszyny łączą w sobie wysoką wydajność, zwrotność i łatwość obsługi. W tym artykule przyjrzymy się pięciu kluczowym zaletom ładowarek czołowych i ich ważnej roli w budownictwie.