Amazon FBA – czy warto skorzystać?

finanse, firmy internetowe, księgowość

księgowość Amazon

Sprzedaż na Amazon łączy w sobie wiele wyzwań marketingowych, logistycznych i podatkowych. Otwiera za to ogrom możliwości, umożliwiając ekspansję na nowe rynki i nowych odbiorców. Wysyłka towarów z Polski do krajów UE następuje zgodnie z dwiema metodami: FBA i FBM. Dzisiaj skupimy się na modelu FBA (Fulfillment by Amazon), czyli sytuacji, kiedy towar zostaje wysłany z magazynów Amazon. Na czym polega FBA i czy warto wybrać tę formę logistyki?

Czym jest FBA?

Fulfillment by Amazon to określenie modelu logistyki przy sprzedaży w Amazon. W przeciwieństwie do FBM, kiedy to sprzedawca osobiście zajmuje się wysyłką, składowaniem, przechowywaniem, obsługą zwrotów, FBA przejmuje na siebie wszystkie wymienione tutaj czynności. Model FBA wymaga od sprzedawcy wysłania partii towaru do magazynów Amazon, rozlokowanych w kilku krajach w Europie (m.in. w Czechach, Niemczech, Włoszech, czy Hiszpanii). Produkty wysyłane są z góry i czekają na zamówienie. Od momentu przyjęcia towaru do magazynu, Amazon bierze na siebie pełną odpowiedzialność za dostarczenie produktu oraz kontakt z klientem. Polski sklep internetowy może skupić się wyłącznie na sprzedaży i powiększaniu swojego wpływu na europejskich rynkach. Amazon FBA odpowiada za całą obsługę posprzedażową – szczególnie w kwestii ewentualnych zwrotów bądź reklamacji. Amazon FBA sprawia, że Twój biznes może działać całą dobę, 7 dni w tygodniu. Zamówienia bezpośrednio ze strony sklepu procedowane są w sposób automatyczny, nie wymagając ingerencji przedsiębiorcy. Na liście korzyści Amazon FBA z pewnością znajdziemy oszczędności czasowe, szybki proces przyjmowania i rozliczania zwrotów, większą grupę docelową, a także poprawę współczynnika konwersji. Amazon ma nieposzlakowaną opinię jako najważniejsze centrum handlu online na całym świecie. Dlatego prowadzenie działalności pod skrzydłem tej wielkiej korporacji budzi zaufanie klientów. Amazon zyskał uznanie konsumentów. Księgowość Amazon FBA to jednak zupełnie odmienne terytorium. Każdy przedsiębiorca musi dokonać rejestracji VAT w państwie, gdzie Amazon miał swoje magazyny. Przepisy o VAT w poszczególnych krajach doświadczają wielu różnic, dlatego właściciel firmy ma obowiązek regularnego śledzenia aktualności podatkowych.

Amazon FBA, mimo kilku swoich wad, generuje bardzo wiele korzyści dla sprzedających. Jeśli chcesz szybko i automatycznie rozsyłać zamówiony towar do nabywców, magazyny Amazon FBA w kilku krajach europejskich przybliżą do tego celu. Warto natomiast pamiętać o obowiązku rejestracji jako podatnik VAT w każdym państwie, z którego Amazon prowadzi w Twoim imieniu wysyłkę. To właśnie sprawy związane z opodatkowaniem i rozliczeniami sprawiają największe trudności, czyniąc księgowość Amazon procesem delegowanym często do zewnętrznego biura rachunkowego.

Księgowość Amazon – oferta dla przedsiębiorców w modelu Amazon FBA

Jeśli usiłujesz prowadzić księgowość Amazon FBA, oferta księgowo – kadrowa wygeneruje ogromne oszczędności czasowe i pozwoli uniknąć błędów. Amazon FBA przynosi bardzo wiele zalet dla rozwoju biznesu. Realizację złożonych procedur podatkowych warto oddać w ręce specjalistów z firmy INITO. Księgowość Amazon została dokładnie opisana na stronie www.inito.pl, będącej kompendium wiedzy o handlu na Amazon i związanych z nim regulacjach podatkowych.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Poznaj 5 najpopularniejszych rodzajów pożyczek pozabankowych

Poznaj 5 najpopularniejszych rodzajów pożyczek pozabankowych

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się pożyczki pozabankowe. Jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób na podreperowanie domowego budżetu w przypadku niespodziewanych wydatków. Duży wybór dostępnych pożyczek pozwala dopasować ofertę do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Sprawdź, jakie pożyczki pozabankowe najczęściej wybierają Polacy.

Własny sklep internetowy – praktyczne porady

Własny sklep internetowy – praktyczne porady

Handel online w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. W 2021 roku liczba zarejestrowanych sklepów internetowych przekroczyła 45 tysięcy i stale rośnie. Szacuje się, że obecnie aż 7 na 10 Polaków chętnie wybiera możliwość robienia zakupów online. Nie ma co się dziwić – w porównaniu do tradycyjnych punktów usługowych jest to dużo wygodniejsza metoda. Bez wychodzenia z domu mamy dostęp do bogatego asortymentu w znacznie niższych cenach. Sprawdź, jak założyć sklep internetowy.

Stablecoiny — Jaką rolę pełnią na rynku kryptowalut?

Stablecoiny — Jaką rolę pełnią na rynku kryptowalut?

Jedną z kluczowych cech walut jest ich wymienność, podobnie jest w przypadku kryptowalut. Jednak na rynku walut cyfrowych, zmienność jest na tyle duża, że aby uchronić się przed niejednokrotnie olbrzymimi wahaniami kursów dochodzącymi nawet do kilkudziesięciu procent, wprowadzono mechanizmy, które tworzą parasol bezpieczeństwa dla inwestorów. Tym mechanizmem są właśnie stablecoiny, czyli kryptowaluty o stabilnej wartości pozwalające uchronić kapitał przed dużą zmiennością. Na rynku istnieje kilka rodzajów stablecoinów i o większości postaramy się dzisiaj napisać.

Kto opłaca notariusza przy zakupie mieszkania?

Kto opłaca notariusza przy zakupie mieszkania?

Zakup mieszkania to duże przedsięwzięcie, do którego warto dobrze się przygotować. Jednym z ważniejszych zadań jest wizyta u notariusza. Każde nabycie nieruchomości musi być dopełnione taką wizytą, postępuje się wówczas zgodnie z obowiązującym prawem. Notariusz przed wypisaniem odpowiednie aktu notarialnego sprawdza dokładnie, czy wszystkie złożone dokumenty są prawdziwe, wyjaśnia także, jakie prawa i obowiązki mają zbywający nieruchomość i ją zyskujący.