Amazon FBA – czy warto skorzystać?

finanse, firmy internetowe, księgowość

księgowość Amazon

Sprzedaż na Amazon łączy w sobie wiele wyzwań marketingowych, logistycznych i podatkowych. Otwiera za to ogrom możliwości, umożliwiając ekspansję na nowe rynki i nowych odbiorców. Wysyłka towarów z Polski do krajów UE następuje zgodnie z dwiema metodami: FBA i FBM. Dzisiaj skupimy się na modelu FBA (Fulfillment by Amazon), czyli sytuacji, kiedy towar zostaje wysłany z magazynów Amazon. Na czym polega FBA i czy warto wybrać tę formę logistyki?

Czym jest FBA?

Fulfillment by Amazon to określenie modelu logistyki przy sprzedaży w Amazon. W przeciwieństwie do FBM, kiedy to sprzedawca osobiście zajmuje się wysyłką, składowaniem, przechowywaniem, obsługą zwrotów, FBA przejmuje na siebie wszystkie wymienione tutaj czynności. Model FBA wymaga od sprzedawcy wysłania partii towaru do magazynów Amazon, rozlokowanych w kilku krajach w Europie (m.in. w Czechach, Niemczech, Włoszech, czy Hiszpanii). Produkty wysyłane są z góry i czekają na zamówienie. Od momentu przyjęcia towaru do magazynu, Amazon bierze na siebie pełną odpowiedzialność za dostarczenie produktu oraz kontakt z klientem. Polski sklep internetowy może skupić się wyłącznie na sprzedaży i powiększaniu swojego wpływu na europejskich rynkach. Amazon FBA odpowiada za całą obsługę posprzedażową – szczególnie w kwestii ewentualnych zwrotów bądź reklamacji. Amazon FBA sprawia, że Twój biznes może działać całą dobę, 7 dni w tygodniu. Zamówienia bezpośrednio ze strony sklepu procedowane są w sposób automatyczny, nie wymagając ingerencji przedsiębiorcy. Na liście korzyści Amazon FBA z pewnością znajdziemy oszczędności czasowe, szybki proces przyjmowania i rozliczania zwrotów, większą grupę docelową, a także poprawę współczynnika konwersji. Amazon ma nieposzlakowaną opinię jako najważniejsze centrum handlu online na całym świecie. Dlatego prowadzenie działalności pod skrzydłem tej wielkiej korporacji budzi zaufanie klientów. Amazon zyskał uznanie konsumentów. Księgowość Amazon FBA to jednak zupełnie odmienne terytorium. Każdy przedsiębiorca musi dokonać rejestracji VAT w państwie, gdzie Amazon miał swoje magazyny. Przepisy o VAT w poszczególnych krajach doświadczają wielu różnic, dlatego właściciel firmy ma obowiązek regularnego śledzenia aktualności podatkowych.

Amazon FBA, mimo kilku swoich wad, generuje bardzo wiele korzyści dla sprzedających. Jeśli chcesz szybko i automatycznie rozsyłać zamówiony towar do nabywców, magazyny Amazon FBA w kilku krajach europejskich przybliżą do tego celu. Warto natomiast pamiętać o obowiązku rejestracji jako podatnik VAT w każdym państwie, z którego Amazon prowadzi w Twoim imieniu wysyłkę. To właśnie sprawy związane z opodatkowaniem i rozliczeniami sprawiają największe trudności, czyniąc księgowość Amazon procesem delegowanym często do zewnętrznego biura rachunkowego.

Księgowość Amazon – oferta dla przedsiębiorców w modelu Amazon FBA

Jeśli usiłujesz prowadzić księgowość Amazon FBA, oferta księgowo – kadrowa wygeneruje ogromne oszczędności czasowe i pozwoli uniknąć błędów. Amazon FBA przynosi bardzo wiele zalet dla rozwoju biznesu. Realizację złożonych procedur podatkowych warto oddać w ręce specjalistów z firmy INITO. Księgowość Amazon została dokładnie opisana na stronie www.inito.pl, będącej kompendium wiedzy o handlu na Amazon i związanych z nim regulacjach podatkowych.

materiał zewnętrzny

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Inwestowanie w 2022 roku: gdzie zainwestować pieniądze?

Inwestowanie w 2022 roku: gdzie zainwestować pieniądze?

Odpowiedni rozkład środków jest w stanie zagwarantować nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa, ale również umożliwia pasywny zarobek. Gdzie zainwestować swoje pieniądze? Co najbardziej opłaca się w tym roku? W tym artykule przybliżymy pomysły ekspertów na bezpieczne i bardziej ryzykowne inwestycje.

VPS – popularny model hostingu

VPS – popularny model hostingu

Znacie zapewne wiele osób, które zupełnie nie potrafią się odnaleźć w technologicznym gąszczu. Dzielą się one na dwa rodzaje: tych uroczych, trochę tradycyjnych i staroświeckich “niedzielnych użytkowników” oraz tych, od których umiejętności zależą nasze interesy. Można tu wymienić szefa, prowadzącego na uczelni, współpracownika czy pracownika instytucji, akurat potrzebnego do załatwienia spraw. Warto zatem przyjrzeć się, jak można maksymalnie usprawnić i ułatwić korzystanie z nowinek.

Efekty influencer marketingu

Efekty influencer marketingu

Efekty influencer marketingu – jak są mierzone i czy się opłacają? Na to pytanie trzeba odpowiedzieć pozytywnie. Oczywiście, efekty influencer marketingu są mierzalne i nie trzeba na nie wcale długo czekać.

Światłowód – jakie są jego największe zalety?

Światłowód – jakie są jego największe zalety?

Światłowód, czy raczej Internet światłowodowy staje się w naszym kraju coraz popularniejszy. Co ciekawe, z dnia na dzień kolejne osoby decydują się na korzystanie właśnie z tego rodzaju łącza. Nie da się ukryć, że światłowód niesie za sobą wiele korzyści i udogodnień. Warto więc zwrócić uwagę na jego najważniejsze zalety i poznać go jeszcze lepiej.