Co daje posiadanie certyfikatu po ukończonym kursie?

Podczas poszukiwania pracy, jak i w trakcie zdobywania coraz to wyższych szczebli zawodowych kursy i certyfikaty odgrywają niezwykle kluczową rolę, o czym niestety dość często zapominamy. Sporo osób nie do końca zdaje sobie sprawę z ich istotności i wpływu na osiągane zarobki czy stanowisko, jakie obejmujemy. Dlaczego warto zapisać się na kursy i czemu służy otrzymany po nich certyfikat? Dziś rozwiane zostaną wszelkie pojawiające się na ten temat wątpliwości – weź przyszłość zawodową w swoje ręce i dowiedz się jak zyskać więcej.
Dlaczego warto zapisać się na kurs?
Aby omówić kwestię dotyczącą certyfikatu, w pierwszej kolejności przyjrzymy się kursom i temu, po co właściwie je robić. Na początek wiedz, że kurs to sposób na zdobycie wiedzy na temat, który może Ci być całkowicie nieznany. Aby wziąć w nim udział, nie musisz posiadać żadnych umiejętności – najważniejsze są chęci i zaangażowanie. To świetny sposób na zdobycie kwalifikacji z dziedzin bezpośrednio niezwiązanych z naszą pracą i wykształceniem, ale mające na nie pozytywny wpływ. Gdy chcesz spróbować czegoś nowego albo zastanawiasz się, czy dany zawód będzie dla Ciebie odpowiedni – zanim rzucisz swoja dotychczasową pracę, warto byłoby niezobowiązująco sprawdzić, czy to dobra decyzja i czy rzeczywiście spełnia to Twoje oczekiwania i wyobrażenia. Zatem, kursy są świetnym sposobem na nauczenie się czegoś nowego w dość krótkim czasie.
Istotną sprawą jest pokazanie swojemu aktualnemu bądź potencjalnemu pracodawcy, że zależy Ci na rozwoju i robisz wszystko, aby nieustannie stawać się coraz lepszym, w tym co robisz. najprostszym dowodem potwierdzającym Twoje starania, jest właśnie udział w kursie. Dziś ze względu na niezwykle nasycony rynek nie można sobie pozwolić na przestój, wciąż trzeba poszukiwać nowych rozwiązań i sprawdzać co dzieje się w branży i jakie są prognozy rozwoju – dlatego świeże i kompetentne spojrzenie na daną sprawę jest bardzo pożądane. Takie działania sprawią, że znacznie łatwiej Ci będzie otrzymać dobrze płatną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji lub dostać awans w dotychczasowej.
Kurs z certyfikatem ukończenia czy bez?
Wzbogacenie CV o informacje dotyczące uczestnictwa w kursach to bardzo cenny zabieg, który skutecznie przyciąga uwagę potencjalnych pracodawców. Na rynku dostępne jest wiele kursów, po których zakończeniu otrzymujemy certyfikat potwierdzający jego przebycie, ale także są takie, po których jedynie wiedza jest naszym dowodem potwierdzającym udział. Co zatem wybrać? Czy certyfikat jest taki ważny?
Najprościej będzie Ci to wyjaśnić na pewnym przykładzie – jeśli ktoś powiedziałby Ci, że jest posiadaczem wyspy to z pewnością nie łatwo przyszłoby Ci uwierzenie w to co usłyszałeś, dopóki nie przekonasz się o tym na własne oczy. Tak samo sprawa wygląda w przypadku kwestii zawodowych. Rekruterowi znacznie łatwiej na początek będzie potwierdzić zdobyte przez Ciebie kwalifikacje poprzez zapoznanie się z certyfikatem, niż sprawdzenie, jak rzeczywiście wykorzystujesz nabytą wiedze w praktyce. Dlatego daj sobie szansę na drugi etap i wykazanie się. Polecamy wybór wartościowych kursów, które rzeczywiście wniosą coś do Twojej pracy np.: kursy SCRUM z certyfikatem, kursy językowe lub te obejmujące naukę programów komputerowych.
Jeśli i Ty chciałbyś zrobić coś dla swojego rozwoju, zachęcamy do zapoznania się ofertą firmy – https://brasswillow.pl/. Znajdziesz tam to, co z pewnością i Tobie może pomóc.
materiał zewnętrzny
15 ciekawostek o grawitacji
Grawitacja to fundamentalna siła przyciągająca, działająca między wszystkimi obiektami posiadającymi masę. To ona sprawia, że jabłko spada z drzewa, Ziemia trzyma atmosferę, a planety krążą wokół Słońca.
14 ciekawostek o Ciągu Fibonacciego
Ciąg Fibonacciego to nieskończony ciąg liczb naturalnych, w którym każda liczba (po dwóch pierwszych) jest sumą dwóch poprzednich. Gdzie można znaleźć ciąg Fibonacciego w przyrodzie? Jakie są pierwsze 15 liczb ciągu Fibonacciego?
20 ciekawostek o neuroplastyczności
Neuroplastyczność to zdolność mózgu do zmiany swojej struktury i funkcji w odpowiedzi na doświadczenia, uczenie się i uszkodzenia. Oznacza to, że mózg nie jest „zaprogramowany” raz na zawsze – tworzy nowe połączenia neuronalne, wzmacnia te istniejące lub reorganizuje całe obszary. Proces ten występuje zarówno w dzieciństwie, jak i w dorosłości, chociaż z wiekiem jego dynamika maleje.
18 ciekawostek o Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ang. International Space Station, ISS) to największe laboratorium orbitalne zbudowane przez człowieka, stale zamieszkane od listopada 2000 roku. Znajduje się na niskiej orbicie okołoziemskiej, około 400 kilometrów nad powierzchnią Ziemi. Jej głównym celem jest prowadzenie badań naukowych w warunkach mikrograwitacji i rozwój technologii kosmicznych.