Czy warto kupić MacBooka?

elektronika, komputerowe, porady

MacBook

Laptopy z jabłuszkiem to najbardziej pożądane sprzęty wśród fanów marki Apple. Ale nie tylko. O MacBooku często marzą także osoby, których praca ściśle związana jest z komputerem. Posiadacze tych komputerów chwalą sobie komfort pracy oraz specyfikację techniczną. Czy w rzeczywistości warto jednak zainwestować w MacBooka?

Rodzaje MacBooków

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem MacBooka, warto wcześniej poznać wszystkie dostępne opcje. Aktualnie na rynku dostępne są trzy rodzaje laptopów z jabłuszkiem:

  • MacBook Air – są to urządzenia najczęściej wybierane przez użytkowników, ponieważ ich cena jest stosunkowo niska. Są to modele z 13,3-calowym ekranem, a więc świetnie sprawdzą się wśród osób, które często podróżują z komputerem; 
  • MacBook – klasyczny laptop uniwersalny. Jego charakterystyczną cechą jest 12-calowy ekran. Wybierając go, należy liczyć się z wyższą ceną niż w przypadku MacBooków Air;
  • MacBook Pro – najbardziej zaawansowany i profesjonalny sprzęt, który z pewnością zaspokoi wszystkie oczekiwania tych najbardziej wymagających konsumentów. Zapewnia nie tylko wysoki komfort pracy, ale także rozrywki. Dostępny w wariantach 13-calowym, 15,4-calowym oraz 16-calowym. Decydując się na tę opcję, należy liczyć się z wydatkiem od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Wybieramy MacBooka. Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na laptop Apple, należy zwrócić uwagę na te same elementy, co przy wyborze komputera każdego innego producenta. W pierwszej kolejności wybieramy więc procesor. W tańszych modelach MacBooków znajdziemy procesory Intel Core i5. W droższych modelach znajdziemy Intel Core i7 lub nawet i9. Należy pamiętać, że generacja procesora znacząco wpływa na szybkość pracy urządzenia. Podobnie zresztą, jak dysk twardy. Komputery Apple charakteryzują się szybkimi dyskami SSD o dużej pojemności: 1, 2 a nawet 4 TB. 

Kolejnym ważnym elementem jest karta graficzna. Dla osób, które z komputera korzystają w większości do prac biurowych, wystarczająca będzie grafika zintegrowana. Jednak najnowsze modele MacBooków zostały wyposażone w dedykowane karty graficzne, dlatego są one wybierane przede wszystkim przez osoby, które na co dzień pracują przy projektach graficznych.

Bardzo ważnym elementem każdego laptopa jest także pamięć RAM, która określa, jak wiele zadań jednocześnie jest w stanie wykonywać komputer. W laptopach Apple znajdziemy zasób zarówno 32 GB, jak i 16 czy 8 GB w tańszych modelach. 

Warto także pamiętać, że marka Apple poza funkcjonalnością swoich urządzeń, stawia także na ich nietuzinkowy design. 

MacBook – czy warto? 

Opinie ekspertów oraz użytkowników nie pozostawiają złudzeń – laptopy marki Apple to sprzęty, w które warto zainwestować. Szczególnie w przypadku, gdy od swojego komputera oczekujemy wyjątkowej wydajności i komfortu pracy. Do wad tych urządzeń zaliczyć należy jednak przede wszystkim ich wysoką cenę. Jeżeli jednak na co dzień używamy komputera do prac biurowych, które nie wymagają użycia zaawansowanego oprogramowania, MacBooka Air i jego optymalna cena to dobry wybór. 

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Balmain – kosmetyki do włosów z półki premium. Czy warto je kupić?

Balmain – kosmetyki do włosów z półki premium. Czy warto je kupić?

Pielęgnacja włosów jest dla wielu osób tajemnicą, dla innych pasją, a jeszcze dla innych sztuką, którą próbują zrozumieć. Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów wybrać, by cieszyć się nienagannym wyglądem swojej fryzury? Czy kosmetyki do włosów marki Balmain faktycznie są tak dobre, że warto w nie zainwestować? Jeśli jesteście ciekawi, czy rzeczywiście warto przetestować kosmetyki do włosów z półki premium i na które produkty z asortymentu Balmain Hair zwrócić uwagę – koniecznie czytajcie dalej!

USG jamy brzusznej, czyli jak w sposób bezpieczny kontrolować stan swojego zdrowia

USG jamy brzusznej, czyli jak w sposób bezpieczny kontrolować stan swojego zdrowia

Żyjemy w czasach, kiedy jesteśmy znacznie bardziej świadomi. Interesujemy się zdrowym żywieniem, wiemy, jak ważne jest uprawianie sportu dla stanu naszego organizmu. Staramy się także przestrzegać regularnych wizyt u lekarza, wiemy też, jak ważna jest profilaktyka. Takie postępowanie na pewno wpływa wydłużenie średniej długości życia. USG jamy brzusznej – dlaczego bardzo ważne jest jego regularne przeprowadzanie?

Zadbaj o kondycję organizmu zimą

Zadbaj o kondycję organizmu zimą

Zima jest bardzo trudnym okresem dla naszego organizmu. Czapki i szale uszkadzają troskliwie pielęgnowane włosy. Szaruga i słota za oknami sprawiają, że mamy mniej energii i z trudem wchodzimy w kolejne dni. Odczuwamy wiele drobnych dolegliwości, takich jak przeziębienia, bóle stawów czy kłopoty z zatokami. Jak można sobie pomóc w nierównej walce z siłami natury?