Czy warto kupić MacBooka?

elektronika, komputerowe, porady

MacBook

Laptopy z jabłuszkiem to najbardziej pożądane sprzęty wśród fanów marki Apple. Ale nie tylko. O MacBooku często marzą także osoby, których praca ściśle związana jest z komputerem. Posiadacze tych komputerów chwalą sobie komfort pracy oraz specyfikację techniczną. Czy w rzeczywistości warto jednak zainwestować w MacBooka?

Rodzaje MacBooków

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem MacBooka, warto wcześniej poznać wszystkie dostępne opcje. Aktualnie na rynku dostępne są trzy rodzaje laptopów z jabłuszkiem:

  • MacBook Air – są to urządzenia najczęściej wybierane przez użytkowników, ponieważ ich cena jest stosunkowo niska. Są to modele z 13,3-calowym ekranem, a więc świetnie sprawdzą się wśród osób, które często podróżują z komputerem; 
  • MacBook – klasyczny laptop uniwersalny. Jego charakterystyczną cechą jest 12-calowy ekran. Wybierając go, należy liczyć się z wyższą ceną niż w przypadku MacBooków Air;
  • MacBook Pro – najbardziej zaawansowany i profesjonalny sprzęt, który z pewnością zaspokoi wszystkie oczekiwania tych najbardziej wymagających konsumentów. Zapewnia nie tylko wysoki komfort pracy, ale także rozrywki. Dostępny w wariantach 13-calowym, 15,4-calowym oraz 16-calowym. Decydując się na tę opcję, należy liczyć się z wydatkiem od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Wybieramy MacBooka. Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na laptop Apple, należy zwrócić uwagę na te same elementy, co przy wyborze komputera każdego innego producenta. W pierwszej kolejności wybieramy więc procesor. W tańszych modelach MacBooków znajdziemy procesory Intel Core i5. W droższych modelach znajdziemy Intel Core i7 lub nawet i9. Należy pamiętać, że generacja procesora znacząco wpływa na szybkość pracy urządzenia. Podobnie zresztą, jak dysk twardy. Komputery Apple charakteryzują się szybkimi dyskami SSD o dużej pojemności: 1, 2 a nawet 4 TB. 

Kolejnym ważnym elementem jest karta graficzna. Dla osób, które z komputera korzystają w większości do prac biurowych, wystarczająca będzie grafika zintegrowana. Jednak najnowsze modele MacBooków zostały wyposażone w dedykowane karty graficzne, dlatego są one wybierane przede wszystkim przez osoby, które na co dzień pracują przy projektach graficznych.

Bardzo ważnym elementem każdego laptopa jest także pamięć RAM, która określa, jak wiele zadań jednocześnie jest w stanie wykonywać komputer. W laptopach Apple znajdziemy zasób zarówno 32 GB, jak i 16 czy 8 GB w tańszych modelach. 

Warto także pamiętać, że marka Apple poza funkcjonalnością swoich urządzeń, stawia także na ich nietuzinkowy design. 

MacBook – czy warto? 

Opinie ekspertów oraz użytkowników nie pozostawiają złudzeń – laptopy marki Apple to sprzęty, w które warto zainwestować. Szczególnie w przypadku, gdy od swojego komputera oczekujemy wyjątkowej wydajności i komfortu pracy. Do wad tych urządzeń zaliczyć należy jednak przede wszystkim ich wysoką cenę. Jeżeli jednak na co dzień używamy komputera do prac biurowych, które nie wymagają użycia zaawansowanego oprogramowania, MacBooka Air i jego optymalna cena to dobry wybór. 

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Odmulacz do akwarium – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Odmulacz do akwarium – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Akwarium, to wbrew pozorom obowiązki. Niestety – ani naturalna roślinność, ani obecność glonojadów nie zapewnią doskonale czystej wody przez długi czas. Konieczne będą systematyczne czyszczenie i zastosowanie praktycznych rozwiązań. Do tych ostatnich bez wątpienia należy odmulacz do akwarium. Jak działa, jak prawidłowo go używać i jaki kupić? Sprawdzamy!

Dobre praktyki w stacjonarnym sklepie odzieżowym

Dobre praktyki w stacjonarnym sklepie odzieżowym

Biorąc pod uwagę historię handlu, projektowanie wnętrz sklepowych jest stosunkowo młodą praktyką. Wyewoluowało wraz z rozwojem marketingu, kiedy producenci i sprzedawcy zrozumieli, że samo stworzenie produktu zaspokajającego podstawowe potrzeby nabywcy może nie wystarczyć, by w dobie rosnącej konkurencji oczarować konsumenta. Podaż zaczęła przewyższać popyt, produkty, usługi, a w końcu także miejsca ich oferowania zaczęły bić się o uwagę klienta. Tak powstał współczesny merchandising, zwany sztuką ekspozycji towaru, a w szerszym ujęciu całej przestrzeni handlowej. Co szczególnego ma do zaoferowania odzieżowym sklepom stacjonarnym?

Czy lepiej kupić urządzenie wielofunkcyjne zamiast drukarki?

Czy lepiej kupić urządzenie wielofunkcyjne zamiast drukarki?

Każdy kto staje przed wyzwaniem jakim jest zakup drukarki zastanawia się czy lepiej kupić drukarkę jako pojedyncze urządzenie czy może lepiej postawić na urządzenie wielofunkcyjne w postaci drukarki, skanera i kopiarki. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu tematowi i sprawdzimy jakie są wady i zalety urządzeń wielofunkcyjnych.

Alergia wziewna: objawy i zwalczanie domowymi sposobami

Alergia wziewna: objawy i zwalczanie domowymi sposobami

Część roku, kiedy natura budzi się do życia to wiosna. Na drzewach pojawiają się pąki, trawa odżywa, a do gniazd powracają ptaki. Wiosna to też jeden z najbardziej nielubianych przez alergików okresów w całym roku. Pylą wtedy drzewa, trawy, grzyby… Jak radzić sobie z objawami alergii wziewnej? Jak zwalczać je domowymi sposobami? Przeczytacie o tym w poniższym artykule.