Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniej obroży dla psa? Sięgnij po najmodniejszą

porady, zwierzęta

obroża dla psa

Wydawać by się mogło, że zakup obroży dla psa to najprostsza rzecz pod słońcem: mierzymy, pilnujemy żeby nie uciskała go za mocno i nie sprawiała, że pies zbyt łatwo uwolni się zarówno z samej obroży jak i ze smyczy. A jednak obroża obroży nierówna. Obecnie można wybierać spośród różnego rodzaju modeli wykonanych z coraz bardziej wyszukanych surowców. Ponadto coraz popularniejsze stają się designerskie obroże dla psa.

Do niedawna obroża miała po prostu być. Jednak żyjemy w czasach, kiedy wygląd intensywnie zyskuje na znaczeniu. Ta tendencja nie omija psich akcesoriów. Skoro za podobne kwoty można mieć porządną obrożę albo modną i porządną obrożę dla psa – wybór wydaje się prosty. Kiedy jednak zaczynamy oglądać jedną obrożę za drugą – wybrać coraz trudniej. Spokojnie, eksperci w sklepie online doradzą chętnie na przykład na czacie albo telefonicznie. Kiedy już przychodzi do kupna obroży nie tylko jej walory wizualne mają ogromne znacznie. 

Skórzana obroża dla psa – nieśmiertelna klasyka

Wciąż część z nas pamięta czasy kiedy wiele rzeczy z konieczności powstawało ze skóry. Był to przez wieki jeden z nielicznych surowców jednocześnie eleganckich i wytrzymałych w związku z czym królował także jako podstawa: smyczy, obroży i innych akcesoriów dla zwierząt – nie tylko domowych. Obecnie również można pokusić się o obrożę ze skóry, jednak na rynku pojawiają się także inne ciekawe materiały. Wyróżniają się pod względem kolorystycznym a obroże z nich wykonane są także przeważnie o wiele bardziej funkcjonalne. 

Designerskie obroże dla psa na miarę XXI wieku

Obroża musi być jednak przede wszystkim na miarę psiego karku, czyli dopasowana do wymiarów oraz potrzeb noszącego ją czworonoga. Na szczęście większość z nich posiada obecnie możliwość bardzo łatwej regulacji, dlatego nie musimy obawiać się, że nieprzewidziana zmiana wagi oraz gabarytów pupila zmusi nas do kolejnego zakupu. Porządna obroża jest inwestycją na lata. Nawet najbardziej wyróżniające się wzornictwem designerskie obroże dla psa (https://tiptop24.pl/pl/c/Obroza-dla-psa/19) są teraz lekkie, ergonomiczne i wygodne. Występują w wielu ciekawych kolorach i ich odcieniach. Ciekawe są na przykład obroże w jaskrawych i neonowych barwach. 

Co jeszcze może nam zaoferować solidna obroża dla psa by spacery były miłe i spokojne?

Dobrze dobrana obroża to także taka, która łagodzi potencjalne szarpnięcia. Otacza przecież delikatne fragmenty psiego ciała jak na przykład tchawica i rdzeń kręgowy. Jeżeli spełnia tą funkcję to już można założyć, że to po prostu tak pożądana obroża antystresowa dla psa i jego właściciela. Należy także pamiętać o wytrzymałej adresówce, na wypadek gdyby zwierzę uciekło albo zaginęło, chociaż na szczęście zdarza się to niezwykle rzadko. Jednak to dodatkowe zabezpieczenie będzie kolejnym antystresowym aspektem naszej wyjątkowej obroży. 

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Karp ciekawostki

Karp ciekawostki

Karp jest najstarszą hodowaną przez człowieka rybą. Największy złowiony karp ważył 51,2 kg. Miał 112,64 cm długości. Rocznie na świecie obławia się ponad 200 tysięcy ton karpia.

Gdzie możemy kupić lampy w czasach kryzysu?

Gdzie możemy kupić lampy w czasach kryzysu?

Kiedyś romantyzmu lub dramatyzmu dodawało światło kaganka, pochodni lub kandelabru. Dziś, płacąc odpowiednią cenę, poza przysłonięciem lub odsłonięciem okna możemy też kreować nastrój wnętrza za pomocą oświetlenia. Jedyne, co musimy zrobić, to wybrać jego odpowiednie źródło.

Bóbr ciekawostki

Bóbr ciekawostki

Bobry to drugie największe gryzonie na świecie. Większe są tylko kapibary. Na 1 cm2 skóry bobra jest ponad 10 000 włosów. Przednie łapy bobra przypominają ludzkie dłonie.

Jaguar ciekawostki

Jaguar ciekawostki

Jaguar jest to gatunek ssaka należący do podrodziny panter, rodzaju lampart. Na wolności żyje około 170 000 jaguarów. Jest to największy kot występujący na półkuli zachodniej.