E-dziekanat – skuteczny i intuicyjny pomocnik studenta

aplikacje, Nauka, szkoły

e-dziekanat

W obecnych czasach coraz więcej czynności dnia codziennego przenoszonych jest do internetu. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że stosowana dziś powszechnie technologia pozwala nam funkcjonować bez wychodzenia z domu.

Aby panująca na świecie sytuacja nie spowodowała długich przerw w nauce, a co za tym idzie – nie generowała zaległości, wprowadzono nauczanie zdalne. To rozwiązanie pokazało, że nawet w trudnej sytuacji, poprzez twórcze i kreatywne myślenie, można znaleźć satysfakcjonujące wyjście, nawet, jeśli nie jest ono tak dobre, jak edukacja stacjonarna.

Istnieje jednak wiele formalnych spraw, których nie sposób załatwić mailowo, szczególnie wziąwszy pod uwagę wymagania dotyczące danych osobowych, bezpieczeństwa ich przechowywania i wymiany.

Czy istnieją sposoby, aby poradzić sobie bez bezpośredniego kontaktu?

Otóż tak, o czym dowiesz się poniżej.

Czym jest e-dziekanat?

E-dziekanat to uczelniany system informacyjny, za pomocą którego studenci mogą zdalnie uzyskać informacje o wszystkim, co związane ze studiami. Wystarczy urządzenie mobilne lub stacjonarne podłączone do internetu i interesant jest w stanie załatwić wszystkie uniwersyteckie bieżączki, od dokonania podstawowych opłat, po dostarczenie lub wnioskowanie o zaświadczenie. Platforma zawiera w sobie wszystkie niezbędne elementy – mogą z niej łatwo korzystać również pracownicy administracji oraz wykładowcy.

Dlaczego warto korzystać z e-dziekanatu?

Korzyści płynące z wdrożenia e-dziekanatu można przedstawić na przykładzie PGC dziekanat – platformy stanowiącej integralny element educloud, ekosystemu nowoczesnych narzędzi IT, świadczącej z powodzeniem swoje usługi wielu ośrodkom akademickim.

Zebranie wszystkich informacji w jednym miejscu daje duże poczucie kontroli i pozwala łatwiej reagować na pojawiające się zmiany. Możliwość obserwowania swoich wyników w nauce pomaga w organizacji czasu pracy. Wyjścia z domu, by odwiedzić stacjonarny dziekanat nie są konieczne, co z kolei wpływa na zadowolenie użytkowników i rozwiązuje problem długich kolejek do okienek. Ponadto, elektroniczna wersja dziekanatu może być przydatna studentom zagranicznym, nieznającym języka, dzięki czemu poczują się w nowej sytuacji pewniej i spokojniej. Wreszcie wykorzystanie jednej platformy przez wszystkich przedstawicieli uczelni pozwala na prowadzenie płynnej komunikacji, a co za tym idzie – unikaniu frustracji czy niedomówień.

Uczelnia jest miejscem rozwoju dla tysięcy młodych ludzi. Jest nie tylko budynkiem, murem, zapewniającym przestrzeń do nauki, ale także historią, przewodnikiem na ścieżkach intelektualnego wzrastania i dojrzewania do bycia pełnoprawnym członkiem społeczeństwa. Jak wszystko, również i uniwersytety, idą z duchem czasu. Może dlatego warto pomyśleć o praktycznym wskazaniu studentom, jak dbać o swoją społeczność, o jej komfort, wzrost, a przede wszystkim – o zaufanie.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

15 ciekawostek o grawitacji

15 ciekawostek o grawitacji

Grawitacja to fundamentalna siła przyciągająca, działająca między wszystkimi obiektami posiadającymi masę. To ona sprawia, że jabłko spada z drzewa, Ziemia trzyma atmosferę, a planety krążą wokół Słońca.

14 ciekawostek o Ciągu Fibonacciego

14 ciekawostek o Ciągu Fibonacciego

Ciąg Fibonacciego to nieskończony ciąg liczb naturalnych, w którym każda liczba (po dwóch pierwszych) jest sumą dwóch poprzednich. Gdzie można znaleźć ciąg Fibonacciego w przyrodzie? Jakie są pierwsze 15 liczb ciągu Fibonacciego?

20 ciekawostek o neuroplastyczności

20 ciekawostek o neuroplastyczności

Neuroplastyczność to zdolność mózgu do zmiany swojej struktury i funkcji w odpowiedzi na doświadczenia, uczenie się i uszkodzenia. Oznacza to, że mózg nie jest „zaprogramowany” raz na zawsze – tworzy nowe połączenia neuronalne, wzmacnia te istniejące lub reorganizuje całe obszary. Proces ten występuje zarówno w dzieciństwie, jak i w dorosłości, chociaż z wiekiem jego dynamika maleje.

18 ciekawostek o Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

18 ciekawostek o Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ang. International Space Station, ISS) to największe laboratorium orbitalne zbudowane przez człowieka, stale zamieszkane od listopada 2000 roku. Znajduje się na niskiej orbicie okołoziemskiej, około 400 kilometrów nad powierzchnią Ziemi. Jej głównym celem jest prowadzenie badań naukowych w warunkach mikrograwitacji i rozwój technologii kosmicznych.