E-dziekanat – skuteczny i intuicyjny pomocnik studenta

aplikacje, Nauka, szkoły

e-dziekanat

W obecnych czasach coraz więcej czynności dnia codziennego przenoszonych jest do internetu. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że stosowana dziś powszechnie technologia pozwala nam funkcjonować bez wychodzenia z domu.

Aby panująca na świecie sytuacja nie spowodowała długich przerw w nauce, a co za tym idzie – nie generowała zaległości, wprowadzono nauczanie zdalne. To rozwiązanie pokazało, że nawet w trudnej sytuacji, poprzez twórcze i kreatywne myślenie, można znaleźć satysfakcjonujące wyjście, nawet, jeśli nie jest ono tak dobre, jak edukacja stacjonarna.

Istnieje jednak wiele formalnych spraw, których nie sposób załatwić mailowo, szczególnie wziąwszy pod uwagę wymagania dotyczące danych osobowych, bezpieczeństwa ich przechowywania i wymiany.

Czy istnieją sposoby, aby poradzić sobie bez bezpośredniego kontaktu?

Otóż tak, o czym dowiesz się poniżej.

Czym jest e-dziekanat?

E-dziekanat to uczelniany system informacyjny, za pomocą którego studenci mogą zdalnie uzyskać informacje o wszystkim, co związane ze studiami. Wystarczy urządzenie mobilne lub stacjonarne podłączone do internetu i interesant jest w stanie załatwić wszystkie uniwersyteckie bieżączki, od dokonania podstawowych opłat, po dostarczenie lub wnioskowanie o zaświadczenie. Platforma zawiera w sobie wszystkie niezbędne elementy – mogą z niej łatwo korzystać również pracownicy administracji oraz wykładowcy.

Dlaczego warto korzystać z e-dziekanatu?

Korzyści płynące z wdrożenia e-dziekanatu można przedstawić na przykładzie PGC dziekanat – platformy stanowiącej integralny element educloud, ekosystemu nowoczesnych narzędzi IT, świadczącej z powodzeniem swoje usługi wielu ośrodkom akademickim.

Zebranie wszystkich informacji w jednym miejscu daje duże poczucie kontroli i pozwala łatwiej reagować na pojawiające się zmiany. Możliwość obserwowania swoich wyników w nauce pomaga w organizacji czasu pracy. Wyjścia z domu, by odwiedzić stacjonarny dziekanat nie są konieczne, co z kolei wpływa na zadowolenie użytkowników i rozwiązuje problem długich kolejek do okienek. Ponadto, elektroniczna wersja dziekanatu może być przydatna studentom zagranicznym, nieznającym języka, dzięki czemu poczują się w nowej sytuacji pewniej i spokojniej. Wreszcie wykorzystanie jednej platformy przez wszystkich przedstawicieli uczelni pozwala na prowadzenie płynnej komunikacji, a co za tym idzie – unikaniu frustracji czy niedomówień.

Uczelnia jest miejscem rozwoju dla tysięcy młodych ludzi. Jest nie tylko budynkiem, murem, zapewniającym przestrzeń do nauki, ale także historią, przewodnikiem na ścieżkach intelektualnego wzrastania i dojrzewania do bycia pełnoprawnym członkiem społeczeństwa. Jak wszystko, również i uniwersytety, idą z duchem czasu. Może dlatego warto pomyśleć o praktycznym wskazaniu studentom, jak dbać o swoją społeczność, o jej komfort, wzrost, a przede wszystkim – o zaufanie.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

WhatsApp ciekawostki

WhatsApp ciekawostki

WhatsApp to mobilna aplikacja dla smartfonów do komunikacji internetowej. Stworzona została 24 lutego 2009 roku przez Jana Kouma i Briana Actona. Jakie są główne funkcje WhatsApp?

Gmail ciekawostki

Gmail ciekawostki

Gmail jest największą usługą e-mail na świecie. Jakie są główne funkcje Gmaila? Ilu ma użytkowników? Jaki jest limit wielkości przesyłanych plików w załączniku?

Nauka francuskiego: 5 skutecznych metod na opanowanie języka francuskiego

Nauka francuskiego: 5 skutecznych metod na opanowanie języka francuskiego

Jeśli zastanawiasz się nad nauką języka francuskiego, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Proces opanowania nowego języka może wydawać się długi i żmudny. Jednak możesz zastosować sprawdzone sposoby, które przyspieszą naukę i uczynią ją bardziej przyjemną. Oto 5 skutecznych metod na opanowanie języka francuskiego!

Reumatyzm ciekawostki

Reumatyzm ciekawostki

Reumatyzm to ogólne określenie różnych stanów chorobowych dotykających głównie stawy i tkanki okołostawowe. Jakie są najczęstsze objawy reumatyzmu? Kto jest najbardziej narażony na reumatyzm?