E-dziekanat – skuteczny i intuicyjny pomocnik studenta

aplikacje, Nauka, szkoły

e-dziekanat

W obecnych czasach coraz więcej czynności dnia codziennego przenoszonych jest do internetu. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że stosowana dziś powszechnie technologia pozwala nam funkcjonować bez wychodzenia z domu.

Aby panująca na świecie sytuacja nie spowodowała długich przerw w nauce, a co za tym idzie – nie generowała zaległości, wprowadzono nauczanie zdalne. To rozwiązanie pokazało, że nawet w trudnej sytuacji, poprzez twórcze i kreatywne myślenie, można znaleźć satysfakcjonujące wyjście, nawet, jeśli nie jest ono tak dobre, jak edukacja stacjonarna.

Istnieje jednak wiele formalnych spraw, których nie sposób załatwić mailowo, szczególnie wziąwszy pod uwagę wymagania dotyczące danych osobowych, bezpieczeństwa ich przechowywania i wymiany.

Czy istnieją sposoby, aby poradzić sobie bez bezpośredniego kontaktu?

Otóż tak, o czym dowiesz się poniżej.

Czym jest e-dziekanat?

E-dziekanat to uczelniany system informacyjny, za pomocą którego studenci mogą zdalnie uzyskać informacje o wszystkim, co związane ze studiami. Wystarczy urządzenie mobilne lub stacjonarne podłączone do internetu i interesant jest w stanie załatwić wszystkie uniwersyteckie bieżączki, od dokonania podstawowych opłat, po dostarczenie lub wnioskowanie o zaświadczenie. Platforma zawiera w sobie wszystkie niezbędne elementy – mogą z niej łatwo korzystać również pracownicy administracji oraz wykładowcy.

Dlaczego warto korzystać z e-dziekanatu?

Korzyści płynące z wdrożenia e-dziekanatu można przedstawić na przykładzie PGC dziekanat – platformy stanowiącej integralny element educloud, ekosystemu nowoczesnych narzędzi IT, świadczącej z powodzeniem swoje usługi wielu ośrodkom akademickim.

Zebranie wszystkich informacji w jednym miejscu daje duże poczucie kontroli i pozwala łatwiej reagować na pojawiające się zmiany. Możliwość obserwowania swoich wyników w nauce pomaga w organizacji czasu pracy. Wyjścia z domu, by odwiedzić stacjonarny dziekanat nie są konieczne, co z kolei wpływa na zadowolenie użytkowników i rozwiązuje problem długich kolejek do okienek. Ponadto, elektroniczna wersja dziekanatu może być przydatna studentom zagranicznym, nieznającym języka, dzięki czemu poczują się w nowej sytuacji pewniej i spokojniej. Wreszcie wykorzystanie jednej platformy przez wszystkich przedstawicieli uczelni pozwala na prowadzenie płynnej komunikacji, a co za tym idzie – unikaniu frustracji czy niedomówień.

Uczelnia jest miejscem rozwoju dla tysięcy młodych ludzi. Jest nie tylko budynkiem, murem, zapewniającym przestrzeń do nauki, ale także historią, przewodnikiem na ścieżkach intelektualnego wzrastania i dojrzewania do bycia pełnoprawnym członkiem społeczeństwa. Jak wszystko, również i uniwersytety, idą z duchem czasu. Może dlatego warto pomyśleć o praktycznym wskazaniu studentom, jak dbać o swoją społeczność, o jej komfort, wzrost, a przede wszystkim – o zaufanie.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Bor ciekawostki

Bor ciekawostki

Bor to pierwiastek chemiczny należący do grupy półmetali. Ma wysoką temperaturę topnienia i jest dobrym przewodnikiem ciepła, ale słabym przewodnikiem elektryczności. Czy bor jest toksyczny dla ludzi?

Barbara Radziwiłłówna ciekawostki

Barbara Radziwiłłówna ciekawostki

Barbara Radziwiłłówna była polsko-litewską szlachcianką, królową Polski i wielką księżną litewską. 7 grudnia 1550 roku została koronowana na królową Polski co było wielkim politycznym triumfem Zygmunta II Augusta.

Chrom ciekawostki

Chrom ciekawostki

Chrom to pierwiastek chemiczny, metal przejściowy z bloku d układu okresowego. Jakie są najważniejsze właściwości chromu? Do czego wykorzystuje się chrom? Jakie są źródła chromu w diecie?

Materiały Edukacyjne do Druku: Kreatywne Karty Pracy na Dzień Jabłka

Materiały Edukacyjne do Druku: Kreatywne Karty Pracy na Dzień Jabłka

W dzisiejszych czasach, kiedy edukacja staje się coraz bardziej zróżnicowana i dostępna, materiały edukacyjne do druku zyskują na popularności. Są one nie tylko wygodne, ale także pozwalają na dostosowanie nauki do indywidualnych potrzeb uczniów. Jednym z ciekawych tematów, które można wykorzystać w edukacji, jest Dzień Jabłka. To święto, które można obchodzić w szkołach i przedszkolach, oferuje wiele możliwości do nauki i zabawy. W tym artykule przyjrzymy się, jak można wykorzystać karty pracy z motywem jabłek, aby uczynić naukę bardziej angażującą i interaktywną.