Jak zrobić plakat reklamowy, aby przyciągał uwagę odbiorców?

marketing, porady

plakat reklamowy

Marketing jest dynamiczną dziedziną. Jeszcze kilkanaście lat wstecz reklama bazowała w dużej mierze na tradycyjnych nośnikach tj. broszury i ulotki. W dzisiejszych czasach skupia się głównie na mediach społecznościowych i świecie wirtualnym. W dobie rozwoju pewne formy reklamy pozostają jednak kluczowe. Wśród nich znajduje się plakat reklamowy. Jak zaprojektować go, aby stał się atrakcyjny dla odbiorcy?

Czy druk plakatów ma sens w dzisiejszych czasach?

Żyjemy w czasach reklamy — nachalnej, krzykliwej oraz ukrytej, działającej na podświadomość. Czy wśród nowoczesnych form marketingu internetowego plakat ma jeszcze siłę przebicia? Zdecydowanie tak. Dobrze zaprojektowany plakat reklamowy rzuca się w oczy i przekazuje proste hasła, które łatwo zapamiętać. Stanowi pewien rodzaj sugestii, gdyż na zapoznanie się z jego treścią poświęcamy z reguły kilkanaście sekund, a mimo to zapada nam w pamięć. Estetyczny plakat może być ozdobą i z pewnością nie szpeci przestrzeni publicznej tak jak baner.

Najważniejsze cechy plakatu reklamowego

Zamawiając druk plakatów, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Aby projekt pełnił swoją funkcję, musi spełniać pewne wymogi:

  • należy pamiętać, że plakat reklamowy nie jest afiszem informacyjnym — musi przekazywać prostą i czytelną informację oraz posiadać ograniczoną ilości treści,
  • powinien posiadać chwytliwe hasło, które zaciekawi i wpłynie na odbiorcę,
  • równie istotna co treść jest strona graficzna, dlatego należy zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej czcionki,
  • dopełnieniem całości jest odpowiednia wizualizacja nawiązująca do koncepcji produktu i firmy,
  • plakat reklamowy musi być oryginalny, ale nie może przekraczać pewnych granic np. ogólnie przyjętych norm moralnych.

Jak stworzyć reklamę, która wpłynie na odbiorców i zachęci do skorzystania z naszych usług?

Pamiętaj, że druk plakatów to dopiero pierwszy krok na drodze skutecznej reklamy. Ma on jedynie poinformować przyszłego klienta o tym, że dany produkt lub usługa w ogóle istnieją. Dlatego nie powinno umieszczać się na nim natłoku informacji i treści, obecnie stawia się na minimalizm. Na współczesnym plakacie reklamowym powinna znaleźć się natomiast informacja o tym, gdzie można znaleźć daną firmę w sieci.

Równie ważna jest estetyka projektu. Powinien on charakteryzować się ciekawą i po prostu ładną grafiką. W tym punkcie również ważny jest format, dostosowany do miejsca, gdzie plakat będzie umieszczony. Do niego z kolei trzeba dostosować wielkość czcionki oraz rozmiar tła.

Co jest najważniejsze w plakacie reklamowym?

Konkretny przekaz. Dzięki jasnym hasłom klient będzie wiedział, czego dotyczy reklama. Druk plakatów nie jest drogą formą zaprezentowania swojej firmy, dlatego nie trzeba na niej umieszczać szczegółów. Lepiej skupić się na hasłach. W przypadku reklamy produktu, na planszy warto umieścić logo i krótkie hasło, zaś w przypadku wydarzeń odpowiedzi na pytania: „kiedy?”, „gdzie?”, „gdzie szukać szczegółów?”.

Jakich błędów unikać?

Aby druk plakatów nie był niepotrzebnym wydatkiem, na etapie projektu należy wystrzegać się podstawowych błędów. Plakat reklamowy nie może być skopiowany. Powinien zawierać najważniejsze informacje, które będą zapisane czcionką odpowiedniej wielkości. Kolory, jakie na nim się znajdą, nie mogą być neutralne, gdyż zleją się z tłem.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Co wyróżnia serię Ponad słowami?

Co wyróżnia serię Ponad słowami?

Seria książek przeznaczona jest do języka polskiego. Podręczniki dla liceum ogólnokształcącego oraz technikum są skonstruowane tak, żeby w jak najlepszy sposób przekazać materiał. Seria rozwija umiejętności humanistyczne w młodych umysłach.

Odkryj kosmiczne zestawy klocków!

Odkryj kosmiczne zestawy klocków!

Klocki LEGO® Star Wars wyróżnia się przede wszystkim ciekawą formą. Utworzone przez posiadacza, któregoś z zestawów konstrukcje wyglądają, jak wprost wyjęte z gwiezdnych Wojen, a jednocześnie prezentują się w sposób niezwykle estetyczny. Fani kultowych, a zarazę oryginalnych klocków LEGO® doceniają też ich wytrzymałość i najwyższą jakość wykonania. Dzięki temu mogą oni cieszyć się z posiadanego zestawu przez lata, a nawet przekazywać je kolejnym pokoleniom. Wybudowane konstrukcje mogą stanowić niesamowitą dekorację w pokoju osoby będącej kolekcjonerem gadżetów utrzymanych w klimacie science-fiction lub typowo ozdób nawiązujących do Gwiezdnych Wojen.

Z jakimi objawami należy udać się do urologa?

Z jakimi objawami należy udać się do urologa?

Zaburzenia mikcji, ból w okolicach pęcherza lub w trakcie oddawania moczu, parcie na pęcherz – to objawy, których nie wolno bagatelizować. Mogą świadczyć o rozwoju chorób układu moczowo-płciowego. Kiedy warto wybrać się do urologa?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Czytanie książek – w zależności od ich rodzaju – może być zarówno kształcące, jak i emocjonujące czy odprężające. Ten rodzaj rozrywki posiada cały szereg zalet przy znikomej ilości wad. Czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, pamięć, wpływa na efektywność pracy mózgu i wzbogaca nasze słownictwo. A co ze słuchaniem książek? Czy ono także wywiera korzystny wpływ na odbiorcę danej lektury? Zdecydowanie tak, zwłaszcza, jeśli wspomnianym słuchaczem jest dziecko. Oto 3 korzyści płynące z czytania najmłodszym.