Jaki płyn do prania odzieży sportowej wybrać, czyli o tym jak prać odzież funkcyjną

Osoby, które uprawiają dużo sportu i często korzystają z odzieży o funkcyjnych właściwościach, zachodzą każdego dnia w głowę, zadając sobie pytanie: jak prać odzież sportową, aby jak najdłużej cieszyć się jej wodoodpornością, wiatroszczelnością oraz innymi cechami, jak chociażby dobre odprowadzanie nadmiaru potu. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy artykuł, z którego dowiecie się jak prać ubrania sportowe, czego absolutnie z nimi nie robić, a także jaki płyn do prania odzieży sportowej wybrać.
Kluczem do jak najdłuższej żywotności sportowych ubrań jest przede wszystkim zapoznanie się z ich metką przed wykonaniem pierwszego prania. Producent najlepiej wie, jak podczas prania zachowuje się materiał, z którego powstały Wasze ukochane legginsy. Jeśli ten etap macie za sobą – czas na nasze wskazówki!
Czego nie robić podczas prania odzieży sportowej?
Aby funkcyjne ubrania treningowe, w które zainwestowaliście duże pieniądze, zostały w waszej szafie jak najdłużej, pamiętajcie, by przede wszystkim prać je oddzielnie, a nie razem ze zwykłą odzieżą. Wstawiając pranie, nigdy nie dodawajcie do niego:
- płynu do płukania,
- proszku do prania,
- wybielacza.
Klasyczne detergenty do prania nie znajdują zastosowania podczas prania ciuchów treningowych. Dla przykładu proszek będzie zapychał odprowadzające pot pory ubrania, przez co finalnie, Wasza odzież stanie się absolutnie bezużyteczna.
Dobry płyn do prania odzieży sportowej
Dużo lepszym wyborem do prania ubrań technicznych okazuje się być dedykowany im płyn do prania odzieży sportowej Dr Reiner, który zakupicie bez problemu w Internecie, np. w świetnie zaopatrzonej hurtowni chemicznej Ania.
Pełna pralka? Zapomnij!
Jeśli często trenujesz i masz sporo odzieży treningowej do prania – podziel ją na dwa oddzielne prania, np. ciemne i kolorowe. Ubrań do ćwiczeń nie powinno się upychać pod tzw. „korek” bębna. Będą wówczas bardziej obciążone, mogą o siebie zahaczać i wzajemnie się uszkadzać. By ograniczyć ten problem, możesz też zainwestować w woreczki do prania bielizny i z ich pomocą prać sportowe ubrania.
Krótkie pranie to nie najlepszy pomysł
Jeśli wydaje Ci się, że Twoim ubraniom wystarczy krótkie pranie, które nie zajmie więcej niż 20 minut, jesteś w błędzie. Faktem jest, że ubrania potrzebują jedynie odświeżenia, ponieważ są spocone, ale nie mają plan. Niestety, w ciągu 20 minut może nie wypłukać się z nich dodany wcześniej płyn do prania odzieży sportowej. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie program bez wirowania, który potrwa około 45 minut.
materiał zewnętrzny
17 ciekawostek o Los Angeles Lakers
Los Angeles Lakers to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w historii NBA. Nazwa “Lakers” nawiązuje do przydomku stanu Minnesota – “Kraina 10 000 jezior”.
14 ciekawostek o futsalu
Futsal wywodzi się z Ameryki Południowej, gdzie powstał w latach 30. XX wieku, głównie w Brazylii i Urugwaju. Był alternatywą dla piłki nożnej, w miejskich warunkach było niewiele miejsca na duże boiska. Pierwszy mecz odbył się w 1930 roku w Montevideo (Urugwaj).
16 ciekawostek o hokeju na trawie
Hokej na trawie to gra zespołowa, która łączy szybkość, precyzję i niesamowitą koordynację. Celem gry jest zdobycie większej liczby goli niż przeciwnik poprzez trafienie piłką do bramki za pomocą kija. Gracze mogą uderzać piłkę tylko płaską stroną kija.
14 ciekawostek o rugby
Rugby to zespołowy sport kontaktowy wywodzący się z Wielkiej Brytanii, rozgrywany na prostokątnym boisku zakończonym z obu stron bramką w kształcie H i polem punktowym. Jak długo trwa mecz rugby? Jakie są najpopularniejsze odmiany rugby?