Małżeństwo informacje

Małżeństwo ciekawostki

Życie

Ostatnia aktualizacja : 2020-07-28 18:17:19

To formalny (zatwierdzony prawnie i społecznie) związek najczęściej kobiety i mężczyzny .

Małżeństwa homoseksualistów są w Polsce nielegalne tak jak i małżeństwa poligamiczne.

Małżeństwo ciekawostki

Małżeństwo pytania

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne pytania, udzielając odpowiedzi oraz wprowadzając poprawki (skorzystaj z formularza pod pytaniami)

Z jakich powodów nie można wstąpić w związek małżeński?
Nie można wstąpić w związek małżeński osoby poniżej 18 roku życia ( jedynie kobiety za zgodą sądu opiekuńczego powyżej 16 roku życia ), osoby ubezwłasnowolnione, chore psychicznie, upośledzone. Nie można zawrzeć związku małżeńskiego w najbliższej linii pokrewieństwa. Oraz osoby, które już są w związku małżeńskim i nie mają orzeczonego rozwodu.

Odpowiedź: Paulina

W jakim kraju homoseksualiści mogą wziąć ślub?
W Argentynie, Belgii, Danii, Estonii, Irlandii, Holandii, Brazylii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Islandii, Kanadzie, Luksemburgu, Norwegii, Nowa Zelandii, Portugalii, Republice Południowej Afryki, Słowenii, Szwecji oraz Urugwaju.

Odpowiedź: Paulina

Dodaj pytanie / odpowiedź

.

Małżeństwo ciekawostki

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne ciekawostki oraz poprawiając już istniejące (skorzystaj z formularza pod ciekawostkami)

1. W 2016 roku zostało zawartych 194440 małżeństw.

2. Najmłodszymi kobietami, które wstąpiły w związek małżeński w 2016 były 16 latki było ich 75. A najmłodszymi mężczyznami wchodzącymi w związek małżeński byli 18 latowie, było ich 104.

3. Małżeństwo zawarły w 2016 roku także 133 osoby powyżej 85 roku życia.

4. 845 małżeństw zawarto z obywatelami Ukrainy.

Autor: Paulina

5. Księża w Kościele rzymsko-katolickim nie mogą wstępować w związki małżeńskie. Mimo to jest ponad 80 przypadków żonatych księży uznawanych przez Kościół.

Autor: Natasza6. W stanie Missisipi do 1987 roku, dwie osoby z różnych ras nie mogły wziąć legalnie ślubu.

7. Holenderski pisarz Richard Klinkhamer rok po zaginięciu swojej żony, wydał książkę w której opisał 7 sposobów na zabicie żony. Po latach okazało się, że faktycznie zamordował on swoją zonę.

Autor: Natasza

8. W XVIII i XIX wieku w Chinach było tak dużo kawalerów, że prawo pozwalało kobiecie mieć 2-3 mężów.

9. Jedynie 20% Amerykanów w wieku 18 – 30 lat jest w związku małżeńskim. Dla porównania 60 lat temu współczynnik ten był 3 razy wyższy.

10. W III Rzeszy w dniu ślubu para młodych otrzymywała za darmo książkę autorstwa Adolfa Hitlera – “Mein Kampf”.

11. Na indonezyjskiej wyspie Jawa, każda para chcąca wziąć ślub musi posadzić 5 drzew.

Autor: Marine

12. 30 maja 2005 roku Sherpa Pem Dorjee wszedł na Mount Everest z dziewczyną i na szczycie para pobrała się. Było to pierwsze małżeństwo zawarte na szczycie największej góry na świecie.

13. Do 1564 roku w Europie pary mogły same brać ślub, bez obecności księdza.

Autor: Lili

Dodaj ciekawostęZobacz również

Dlaczego nigdy nie jest za późno na zmianę branży?

Dlaczego nigdy nie jest za późno na zmianę branży?

Każda wykonywana w pracy czynność jest już dla Ciebie rutyną, a monotonia odbiera Ci radość i satysfakcję z osiąganych wyników? A może po prostu czujesz, że Twoja kariera w pewnym momencie zwróciła się w niewłaściwym kierunku? Niezależnie od powodu, który sprawia, że rozważasz wprowadzenie w swoim zawodowym życiu zmian, pamiętaj o jednym – nigdy nie jest za późno na podjęcie takiej decyzji!

System NoFrost w lodówkach oraz jego zalety i wady

System NoFrost w lodówkach oraz jego zalety i wady

Zanim systemy NoFrost rozpowszechniły się w lodówkach i chłodziarkach, to ich ścianki przypominały igloo. Już kilkumilimetrowa warstwa szronu nie tylko zmniejszała dostępne wewnątrz miejsce, ale dodatkowo powodowała zwiększone zapotrzebowanie na energię. A pozbyć się jej można było wyłącznie poprzez rozmrażanie, co szczególnie latem nie było wygodnym rozwiązaniem, a niekiedy kończyło się nawet koniecznością wyrzucenia niektórych produktów żywnościowych. Obecnie coraz większa ilość urządzeń jest wyposażona w ten system, warto zatem wiedzieć, czym się on charakteryzuje i jakie ma zalety i wady.

Odzież robocza – kiedy powinieneś ją nosić?

Odzież robocza – kiedy powinieneś ją nosić?

Hurtownia odzieży roboczej to miejsce, gdzie powinien pojawić się każdy pracodawca, którego pracownicy w pracy nie powinni nosić swoich prywatnych ubrań. Wbrew pozorom dotyczy to bardzo wielu zawodów. Odzież robocza nie jest jednak tożsama z odzieżą ochronną.

Czemu konieczne są regularne wizyty u stomatologa?

Czemu konieczne są regularne wizyty u stomatologa?

Wizyty u stomatologa są ważnym elementem dobrej higieny jamy ustnej. Regularne wizyty u dentysty to jedna z najlepszych strategii utrzymania zdrowej jamy ustnej z wielu powodów, a niektórym z nich przyjrzymy się poniżej

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce


Kalendarz wydarzeń


 

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *