O czym warto pamiętać zamawiając koszulki piłkarskie z nadrukiem – podpowiadamy
Dorośli mężczyźni, ale również chłopcy przepadają za piłką nożną. Wielu z nich również czynnie trenuje w mniej lub bardziej profesjonalnych drużynach. Aby móc odnosić sukcesy na boisku, potrzebna jest oczywiście odpowiednia koszulka, która będzie łatwa w praniu, a nadruk na niej wykonany, szybko się nie zniszczy. Jeśli chcesz wyposażyć się w idealne, spersonalizowane koszulki piłkarskie, skorzystaj z usług profesjonalnej szwalni tekstylnej.
Na jaką koszulkę piłkarską postawić?
Koszulki piłkarskie muszą być elastyczne, aby zapewniać piłkarzom całkowitą swobodę ruchu. Powinny być także wyposażone w odpowiedni nadruk, który pozwala na identyfikację z określonej odległości członków tej samej drużyny. To kluczowe, aby umożliwić publiczności kibicowanie. Dlatego bardzo ważnym elementem przy zamawianiu takiej koszulki dla młodszego lub starszego piłkarza jest jej personalizacja, która umożliwia umieszczenie na tkaninie nazwy klubu, jego herbu, nazwiska gracza oraz numeru na plecach zawodnika. Na tej części odzieży często również pojawiają się loga sponsorów.
Koszulki piłkarskie najlepiej się sprawdzą, jeśli będą wykonane z poliestru. To bardzo elastyczny materiał, który w żaden sposób nie krępuje ruchów, co w sporcie ma ogromne znaczenie. Jeśli myślisz o ozdobieniu koszulek, najlepszym wyborem będzie zakup białych, prostych t-shirty. Barwnik będzie się najlepiej wchłaniał w taką właśnie odzież, a wariantów kolorystycznych strojów piłkarskich może być naprawdę wiele. Wie o tym nie tylko każdy kibic piłkarski, ale w ogóle każda osoba, która miała okazję oglądać w telewizji rozgrywki.
W jaki sposób robi się nadruki na koszulkach?
Najlepszą metodą, którą można ozdobić koszulki piłkarskie, jest nadruk sublimacyjny. Wykorzystuje on zjawisko fizyczne, jakim jest sublimacja. Do stworzenia nadruku tą metodą wykorzystuje się barwniki, na które reagują specyficznie włókna poliestrowe. Wskutek dociskania kalki do powierzchni koszulki barwnik zostaje podgrzany i zmienia swój stan skupienia na gazowy, co z kolei sprawia, że włókna tkaniny się otwierają i go przyjmują. W ten sposób barwnik przenika do wnętrza koszulki. Kiedy działanie wysokiej temperatury ustaje, włókna się zamykają, przyjmując trwale kolor.
Efekt jest fenomenalny — nadruk wygląda świetnie, a jest praktycznie niewyczuwalny w dotyku, co sprawia, że w żaden sposób nie drażni skóry. Równie istotny jest fakt, że po naniesieniu nadruku tkanina oddycha, dzięki czemu zachowana jest pełna wentylacja przez cały czas gry. Nadruk jest także bardzo trwały i nawet przy częstym praniu, które nieodłącznie towarzyszy intensywnemu uprawianiu sportu nie ma obaw, że się zniszczy.
Chociaż wydaje się to mało prawdopodobne, przy tworzeniu koszulek piłkarskich nawet dla amatorów, można osiągnąć niesamowite efekty właśnie dzięki skorzystaniu z usług profesjonalnej szwalni tekstylnej. Wystarczy, że określisz dokładnie swoje potrzeby i złożysz zamówienie, a my zajmiemy się resztą. Także i Ty możesz mieć skrojone idealnie według potrzeb koszulki piłkarskie.
materiał zewnętrzny
Robert Gadocha – 10 ciekawostek
Robert Gadocha to były polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika i napastnika. Ile Robert Gadocha rozegrał oficjalnych meczów? W jakich grał klubach?
14 ciekawostek o Mistrzostwach świata w piłce nożnej kobiet
Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet to międzynarodowy turniej piłkarski organizowany co 4 lata dla piłkarskich reprezentacji kobiet. Najwyższa wygrana, najszybszy gol, najwięcej bramek
21 ciekawostek o Bundeslidze
Bundesliga to najwyższa klasa rozgrywkowa w piłce nożnej w Niemczech. Który klub zdobył najwięcej tytułów mistrza Bundesligi? Za co przyznawane są klubom w Bundeslidze gwiazdki?
Jak przygotować modną i wygodną stylizację na jesień? Sprawdzone sposoby.
Jesienne stylizacje nie muszą być nudne i pozbawione koloru. Wystarczy odpowiednio dobrać poszczególne elementy zestawu, by stworzyć kompozycję, która nie tylko będzie wygodna, ale także przyciągać spojrzenia. Jak to zrobić? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.