Pompy do beczek – co to jest? Rodzaje i zastosowania

maszyny, Urządzenia

pompy do beczek

Otoczenie i warunki, w jakich pracują pompy, bywają bardzo różne. Z tego też powodu ich konstrukcja jest niezwykle zróżnicowana. Dzięki temu na rynku mamy wiele różnych typów pomp. Wśród nich znajdują się także pompy do beczek. Czym one są, jakie mamy ich rodzaje i gdzie są one najczęściej stosowane?

Czym są pompy do beczek i jakie jest ich zastosowanie?

W ogólnym ujęciu pompy do beczek to nic innego jak urządzenia, które służą przede wszystkim do wypompowywania cieczy z różnego rodzaju zbiorników – w tym beczek czy kontenerów. Przy czym ich największą zaletą jest to, że są urządzeniami o niezwykle kompaktowej i mobilnej konstrukcji. To z kolei przekłada się na ich olbrzymią uniwersalność. Przy okazji ich stosunkowo prosta budowa sprawia, że pod względem eksploatacyjnym są wytrzymałe, proste w użyciu i tanie w konserwacji.

Gdzie znajdują zastosowanie pompy do beczek? Można powiedzieć, że praktycznie wszędzie! Z powodzeniem możemy stosować je w użytku jak najbardziej prywatnym, do wypompowywania wody ze zbiorników na deszczówkę, opróżniania basenów, a w przypadku bardziej specjalistycznych pomp, do samodzielnej wymiany oleju w swoim samochodzie. Pompy do beczek znajdują również szerokie zastosowanie w przemyśle – zwłaszcza farmaceutycznym, chemicznym i spożywczym.

Pompy do beczek rodzaje

Pompy do beczek mają prostą budowę, jednak ze względu na rodzaj materiałów, z jakich są zrobione oraz rodzaj napędu, rozróżnia się kilka ich kilka typów. Jeśli chodzi o napęd to do wyboru mamy:

  • pompy do beczek elektryczne
  • pompy do beczek pneumatyczne
  • pompy do beczek manualne

Pod względem materiałowym, mamy do czynienia z pompami, które dedykowane są do pracy z konkretnymi mediami. Takie pompy są wykonywane ze specjalnych materiałów na przykład o wysokiej higieniczności czy odporności na substancje agresywne chemicznie np. pompy do beczek chemoodporne. Ciekawym produktem są również pompy beczkowe przeciwpożarowe, które mogą być stosowane do transportu cieczy łatwopalnych.

pompy beczkowe

Poszukujesz pompy do beczek? Odwiedź GAA!

materiał zewnętrzny

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Toster ciekawostki

Toster ciekawostki

Toster jest małym urządzeniem gospodarstwa domowego. Jak działał pierwszy toster? Ile kosztowały początkowo tostery? Ile jest rodzajów tosterów? Kiedy „wynaleziono” chleb sprzedawany w kromkach?

Latarka ciekawostki

Latarka ciekawostki

Latarka jest rodzajem elektrycznego źródła światła, rzucającego strumień oświetlenia punktowo. Została wynaleziona w Nowym Jorku w roku 1899.

SMS ciekawostki

SMS ciekawostki

SMS (Short Message Service) to usługa, umożliwiająca przesyłanie krótkich wiadomości tekstowych. Kiedy został wysłany pierwszy SMS? Jaka była treść pierwszego w historii SMSa? Ile osób na świecie wysyła i otrzymuje SMSy?