Rybki dla początkującego akwarysty

hobby, porady, ryby, zwierzęta

Rybki dla początkującego akwarysty

Chociaż akwarium z rybkami bardzo często okazuje się życiową pasją, a sam zbiornik wodny może stanowić doskonałą formę elementu dekoracyjnego wnętrza, to tak naprawdę początkujący akwaryści wcale nie mają łatwego zadania. Jakie akwarium najlepiej kupić, w jakie akcesoria je wyposażyć? Które rybki są najmniej wymagające, a jednocześnie będą piękną ozdobą domowego akwenu? Dowiedz się więcej już teraz, zanim jeszcze wybierzesz się do sklepu akwarystycznego.

Nieagresywne gatunki ryb, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji

Okazuje się, że akwarysta potrzebuje naprawdę sporo czasu, aby wdrożyć się w profesjonalny system hodowania ryb. Niestety, w tym przypadku nie można działać metodą prób i błędów, bo chodzi przecież o istoty żywe i trzeba zapewnić im od razu optymalne warunki komfortowego bytowania.

Akwaryści, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hodowaniem rybek w akwarium, powinni skupić swoją uwagę przede wszystkim na niewymagających gatunkach ryb, których pielęgnacja jest łatwa i przyjemna. Warto uwzględnić również ryby, które szybko się rozmnażają, dzięki czemu akwarium w krótkim czasie zapełni się kolorowymi gatunkami.

Na start idealnie nadaje się ryba akwariowa gupik pawie oczko. To zresztą najpopularniejszy gatunek, który można znaleźć praktycznie w każdym domowym zbiorniku wodnym. Rybek o tym gatunku jest niezliczona ilość różnych odmian, dlatego wybierając dobry sklep akwarystyczny w Warszawie, można z powodzeniem wyposażyć akwarium w kolorowe i okazałe, pływające ozdoby. Pamiętaj tylko, że ten gatunek ryb potrzebuje akwarium o pojemności co najmniej 40 litrów.

Kolejne rybki, na które warto zwrócić uwagę to mieczyk Hellera. Zaleca się nabycie co najmniej dwóch samców i kilka samic. Ten gatunek nie zagraża innym rybom, nie jest agresywny, ale potrzebuje sporo miejsca. Najlepiej zapewnić mu akwarium o pojemności co najmniej 100 litrów.

Jeśli początkujący akwaryści stawiają przede wszystkim na gatunki ozdobne, a akwarium ma pełnić funkcję dekoru wnętrza, warto zainwestować w molinezję o czarnym ubarwieniu, kardynałka chińskiego, który najlepiej bytuje w towarzystwie bujnej roślinności wodnej czy neona czerwonego. Co istotne, oprócz samego akwarium i dobrej jakości wody, akwarysta nie może zapomnieć o dodatkowym wyposażeniu zbiornika.

Wyposażenie akwarium

Nie wystarczy jedynie akwarium i woda, aby móc hodować rybki. W sklepie akwarystycznym znajdziesz konieczne podgrzewacze, termometry, oświetlenie czy filtry wody, które są obowiązkowym akcesorium.

Dobieraj również właściwe pożywienie dla rybek. Zwróć uwagę na gatunek ryb i ich preferencje żywieniowe.

Wyposaż akwarium w bujną roślinność oraz niewielką ilość ślimaków, które będą filtrować naturalnie wodę, dotleniać ją i oczyszczać z odpadów i resztek pożywienia. Do akwarium możesz włożyć dodatkowe dekoracje, jak muszle, miniaturowe wraki statków czy konary drzew, które będą nie tylko ozdobą, ale też świetną kryjówką dla rybek. Dbaj regularnie o czystość wody w akwarium, jej temperaturę i światło. Ustaw zbiornik wodny w zacisznym miejscu.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Egipt w 15 zaskakujących ciekawostkach, których (prawdopodobnie) nie znasz

Egipt w 15 zaskakujących ciekawostkach, których (prawdopodobnie) nie znasz

Egipt to jeden z najbardziej fascynujących krajów na świecie – kolebka cywilizacji, ojczyzna piramid, faraonów i Nilu. Ale za tym turystycznym wizerunkiem kryje się mnóstwo niezwykłych faktów, które zaskakują nawet tych, którzy już odwiedzili to miejsce. Oto 15 ciekawostek o Egipcie, których (prawdopodobnie) nie znasz – a każda z nich może być pretekstem do odkrycia tego kraju na nowo.

Wybieg dla psów – jakie musi mieć elementy?

Wybieg dla psów – jakie musi mieć elementy?

Coraz więcej miast i osiedli w Polsce decyduje się na stworzenie specjalnych wybiegów dla psów. To miejsca, gdzie czworonogi mogą swobodnie się wybiegać, pobawić, a także socjalizować z innymi psami. Jednak aby wybieg spełniał swoją funkcję i był bezpieczny, powinien być odpowiednio zaprojektowany. Jakie elementy powinien zawierać idealny wybieg dla psów? Sprawdźmy!