Spawarki TIG – praktyczne i uniwersalne urządzenia, które warto mieć w swoim warsztacie

narzędzia, porady, praca

spawarka

Spawarki TIG są urządzeniami, które umożliwiają ręczne lub automatyczne spawanie elektrodami nietopliwymi. Ich największą zaletą, która decyduje o wyborze, jest czysta i wysokiej jakości spoina. Spawarki TIG działają na prąd stały i zmienny. To także dość łatwe w obsłudze urządzenia, z którym poradzi sobie nawet mało wprawiona w temat osoba.

Spawarki TIG – jak działają?

Urządzenia te dostępne są w kilku rodzajach, w zależności od źródła zasilania:

– na prąd przemienny działają TIG AC,

– na prąd stały lub pulsacyjny – TIG DC,

– łączące w sobie obie te funkcje spawarki TIG AC/DC.

Te ostatnie cieszą się największą popularnością, bo możliwości ich działania są nieograniczone. Uniwersalność narzędzia spawalniczego pozwala wykorzystywać je do wszystkich gatunków stali oraz metali, takich jak mosiądz czy brąz, lecz także aluminium. Dzięki temu używa się ich w przemyśle spożywczym, chemicznym, samochodowym oraz lotnictwie. Czyli wszędzie tam, gdzie liczy jest wysoka jakość otrzymanej spoiny.

Ponieważ spawanie odbywa się w osłonie gazów obojętnych, potrzebujesz butki z argonem lub helem. Do tego przyda Ci się jeszcze źródło prądu, uchwyt spawalniczy, reduktor i przewód masowy. Czasem potrzebna jest także chłodnica, jeśli urządzenie nie ma jej wbudowanej. W trakcie spawania łuk elektryczny jarzy się pomiędzy nietopliwą elektrodą wolframową a spawanym detalem. Otrzymana spoina nie potrzebuje już obróbki mechanicznej, co jest ogromną zaletą tego rodzaju spawarek.

spawacz

Inne zalety spawarki TIG AC/DC

Gdy stoisz przed wyborem jednego urządzenia spawalniczego, zdecyduj się na spawarkę TIG AC/DC. Ich zalety to między innymi:

– wysoka jakość spoiny,

– możliwość spawania bez dodatkowego spoiwa,

– precyzyjne spawanie we wszystkich pozycjach,

– łączenie elementów o grubości mniejszej niż 1 mm do kilkudziesięciu mm.

Co prawda spawarki te są trochę droższe od pozostałych, jednak w tym wypadku warto dopłacić. I to niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy amatorem-majsterkowiczem. Jeśli zamierzasz w dużej mierze pracować z aluminium, będziesz bardzo zadowolony. Łuk spawalniczy poradzi sobie bowiem nawet z najcieńszą blachą.

Wybierając spawarkę TIG, którą znajdziesz m.in. w sklepie Spaw Arena, upewnij się, że umożliwia ona zmianę częstotliwości spawania prądem AC. Gdy masz możliwość manewrować tym parametrem, uzyskasz lepsze spoiny. A jeśli dodatkowo możesz sterować balansem prądu przemiennego – wydłużysz żywotność elektrody.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Jak zapisać się na kurs elektryka?

Jak zapisać się na kurs elektryka?

Kurs elektryka to jedno z najpopularniejszych szkoleń zawodowych w Polsce, a po jego ukończeniu można zdobyć uprawnienia elektryczne pozwalające na podjęcie pracy w branży energetycznej. Sprawdź, jak zapisać się na kurs elektryka już dzisiaj!

Tłumacz polsko-holenderski

Tłumacz polsko-holenderski

Z każdym kolejnym rokiem coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu szansy na lepsze życie. Często wybieranym kierunkiem jest Holandia, która kusi dużo wyższymi zarobkami niż można otrzymać w Polsce. Przenosiny do nowego kraju na stałe wiążą się z wieloma urzędowymi sprawami. Aby mieć pewność, że wszystkie formalności zostały wykonane prawidłowo, potrzebny jest doświadczony tłumacz polsko holenderski.

Jak zostać grafikiem komputerowym?

Jak zostać grafikiem komputerowym?

Jeśli zastanawiasz się intensywnie nad rozpoczęciem kariery grafika komputerowego, z pewnością przychodzi Ci do głowy wiele pytań. Chciałbyś przede wszystkim dowiedzieć się, jak zostać grafikiem komputerowym i ile Ci to zajmie czasu. Oprócz tego, ciekawi Cię, co robi grafik komputerowy w swojej codziennej pracy i jakie są podstawowe umiejętności, które musi opanować.
Na wszystkie te pytania odpowiemy w tym artykule!

Zbiorniki na wodę – zbieranie i wykorzystywanie deszczówki

Zbiorniki na wodę – zbieranie i wykorzystywanie deszczówki

W Polsce ponad 95% słodkiej wody pochodzi z opadów atmosferycznych dlatego najlepszym sposobem na ograniczenie jej zużycia jest zbieranie deszczówki. To nie tylko wspieranie środowiska naturalnego, ale również świetny sposób na obniżenie rachunków. Sprawdź dlaczego warto zbierać wodę deszczową i jak ją wykorzystać oraz jakie są rodzaje zbiorników wodnych.