Szkolenie z radzenia sobie ze stresem

kursy, psychologia

radzenie sobie ze stresem

Potrzebne jest to nie tylko osobom przeżywającym trudne chwile w życiu osobistym, ale też tym, na których ciąży silna presja zawodowa. Stres związany z pracą, jeśli towarzyszy nam na co dzień, może mieć naprawdę zgubne skutki, którym zapobiec pozwala jedynie wyrobienie w sobie odporności psychicznej. To właśnie w tym celu powstało specjalne szkolenie antystresowe oferowane w ramach tzw. corporate wellness – jego założeniem jest pomoc pracownikom korporacji w nauce zarządzania stresem. Takie szkolenia proponuje Wellbeingpolska.pl.

Jak wygląda szkolenie antystresowe?

Szkolenie antystresowe to trening panowania nad stresem, prowadzony przez certyfikowanych specjalistów z zakresu psychologii pracy. Posiadają oni ogromną wiedzę oraz mnóstwo przydatnych umiejętności, którymi chętnie się dzielą, a także specyficzne kompetencje ułatwiające im nawiązywanie kontaktu z uczestnikami szkoleń i zachęcanie ich do współpracy. Dlatego też warsztaty antystresowe realizowane są zawsze w miłej, przyjaznej atmosferze i przynoszą znakomite efekty. Ich program dzieli się zwykle na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczestnicy szkolenia poznają źródła stresu i jego wpływ na zdrowie, a także uczą się rozpoznawać własne reakcje stresowe i świadomie je modyfikować. W części praktycznej natomiast wykonują ćwiczenia indywidualne i grupowe, które pozwalają im wypracować skuteczne techniki radzenia sobie ze stresem na co dzień. Poza tym program antystresowy obejmuje też moderowane dyskusje umożliwiające wymianę opinii i doświadczeń.

Dlaczego warto skorzystać z takiego szkolenia?

Warsztaty antystresowe przynoszą mnóstwo korzyści zarówno pracownikom biorącym w nich udział, jak i inwestującym w nie pracodawcom. Ci pierwsi mogą liczyć na widoczną poprawę swojego ogólnego samopoczucia psychicznego i fizycznego, a także lepszą koncentrację i motywację, a co za tym idzie, również lepszą produktywność w pracy. Pracodawcy natomiast mogą liczyć na wynikającą z tego wyższą wydajność personelu, która z pewnością przełoży się na zyski finansowe. Program antystresowy został tak przewidziany, aby każdorazowo przynosić optymalne efekty i obopólne korzyści nawet w bardzo długiej perspektywie.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Wady wzroku można bez przesady nazwać chorobą cywilizacyjną numer jeden. Dlatego najmniejsze kłopoty z ostrym widzeniem z bliska lub z daleka, zmęczenie oczu przy pracy z komputerem, problemy z bólami głowy i równowagą powinny nakłonić nas do skontrolowania wzroku w gabinecie okulistycznym.

Jak stosować kolagen w proszku?

Jak stosować kolagen w proszku?

Kolagen w proszku to produkt, który okaże się bardzo pomocny przy niejednej dolegliwości. Jego korzystne właściwości pozwalają między innymi utrzymać gładkość i elastyczność skóry, przyspieszyć gojenie się ran, czy też wyeliminować dolegliwości bólowe ze strony stawów. Kto powinien zdecydować się na jego zakup i jak, konkretnie, działa kolagen w proszku?

Psie zęby pod kontrolą

Psie zęby pod kontrolą

Zdrowe, mocne zęby u psa mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. To właśnie za pomocą zębów pies rozdrabnia pokarm, a od tego zależy prawidłowa praca układu trawiennego. Pies nie jest w stanie sam umyć sobie zębów, o to musi zadbać właściciel. Jak pielęgnować zęby u czworonoga? Co zrobić, gdy pojawią się problemy?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Jakimi schorzeniami w praktyce najczęściej zajmuje się reumatolog i z jakimi symptomami się do niego zgłaszać? Czy tylko z bólem reumatycznym?