VPS – popularny model hostingu

firmy internetowe, praca, wygoda

serwer VPS

Znacie zapewne wiele osób, które zupełnie nie potrafią się odnaleźć w technologicznym gąszczu. Dzielą się one na dwa rodzaje: tych uroczych, trochę tradycyjnych i staroświeckich “niedzielnych użytkowników” oraz tych, od których umiejętności zależą nasze interesy. Można tu wymienić szefa, prowadzącego na uczelni, współpracownika czy pracownika instytucji, akurat potrzebnego do załatwienia spraw.
Warto zatem przyjrzeć się, jak można maksymalnie usprawnić i ułatwić korzystanie z nowinek.

Spodziewajmy się niespodziewanego, czyli dlaczego opierać się na technologii?

Pandemia zweryfikowała wiele naszych dotychczasowych przekonań. To, co kiedyś dało się załatwić jedynie w cztery oczy, obecnie można omówić używając komunikatorów internetowych, coraz lepiej zabezpieczanych i chronionych. Naręcza dokumentów, niegdyś wysyłanych pocztą, można obecnie skompresować i wysłać w lekkiej formie. Co jednak, jeśli nie jesteśmy w stanie podzielić się swoimi zasobami, bo są zwyczajnie za duże? Lub jest ich zbyt wiele? 

Co wybrać?

Odpowiedzią na powyższe pytanie jest hosting. Obecnie możemy łatwo dzielić się swoimi  danymi, właściwie całą zawartością twardych dysków, dając do nich dostęp za pośrednictwem internetu tym, którzy go potrzebują. Użytkownik ma kontrolę nad tym, co chciałby uwidocznić dla innych, a co zachować dla siebie. Dzięki wykorzystywaniu usług hostingu nie musi martwić się o to, czy dany pakiet danych dotrze do odbiorcy, czy nie, może on bowiem samodzielnie je pobrać czy obejrzeć, bez potrzeby wysyłania ich w załączniku maila.

Wygodny serwer jak wygodna kanapa

Jedną z najbardziej komfortowych opcji hostingu jest obecnie VPS. A co to w ogóle jest? Sam skrót oznacza “wirtualny prywatny serwer”. Jego zasadniczą zaletą jest to, że tradycyjny serwer jest dzielony na wirtualne części, z których korzystają klienci. Części są od siebie niezależne – nikt nie będzie korzystał z obszaru zajmowanego przez innego klienta. Takie rozwiązanie jest o tyle pomocne, że hostingi VPS są tańsze, niż dedykowane serwery, mają mniejszą liczbę użytkowników, przez co działają sprawniej. Ponadto, użytkownik sam może dobrać odpowiednie dla siebie programy do operowania i zarządzania danym fragmentem, a także decyduje o podziale swojej części. Hostingi VPS są również idealne do umieszczania stron internetowych i zarządzania nimi.

Jak to mówią: dziel i rządź!

Kiedy więc znów nie dostaniecie obiecanych materiałów, ktoś spóźni się z wykonaniem roboty, po raz kolejny usłyszycie, że rozmiar pliku przekracza możliwości pamięciowe skrzynki e-mailowej (i tak dalej, i tak potem…), miejcie w pamięci opcję hostingu.

Niejedna firma, uczelniany rocznik czy jednoosobowa działalność może dużo zyskać, a na pewno dużo zaoszczędzić, choćby czasu (!), zamawiając podobną usługę. 

To, co tutaj opisaliśmy to tylko jedna z wielu funkcjonalności VPS. Więcej znajdziecie na stronie: www.kei.pl/serwery-vps

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Szkolenie z prowadzenia rekrutacji – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Szkolenie z prowadzenia rekrutacji – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Branża HR przechodzi niemałą rewolucję! A w związku z tym również rynek rekrutacji dynamicznie się zmienia. Pasywne sposoby poszukiwania pracowników przynoszą coraz mniejsze rezultaty, pojawiają się coraz to nowocześniejsze i zaawansowane technologicznie sposoby selekcji, a rozmowy rekrutacyjne przeniosły się do świata online. Jak do takiej sytuacji powinni przygotować się rekruterzy? Na jakie szkolenia powinni się wybrać? Podpowiadamy – zapraszamy do artykułu.

Sprzedaż i obsługa klienta — jeśli właśnie tym się zajmujesz, te umiejętności to konieczność!

Sprzedaż i obsługa klienta — jeśli właśnie tym się zajmujesz, te umiejętności to konieczność!

Handel oferuje miejsca pracy na bardzo różnorodnych stanowiskach, tak dla osób doświadczonych, jak i dopiero wchodzących na rynek pracy. To świetna opcja rozpoczęcia kariery – najczęściej nie jest wymagane posiadanie konkretnego wykształcenia – o wiele bardziej liczą się chęci oraz cechy osobiste kandydata. Jakie cechy charakteru sprawiają, że możesz być dobrym sprzedawcą? O czym nie może zapominać pracownik obsługi klienta?

Kogo w Polsce dotyczy obowiązek niszczenia dokumentów?

Kogo w Polsce dotyczy obowiązek niszczenia dokumentów?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, proces niszczenia i utylizacji dokumentacji zawierającej dane osobowe często jest skomplikowany — i wymaga porad profesjonalisty. Wiele osób nie rozumie, które dokumenty należy zniszczyć ze względu na ich dezaktualizację i jak przeprowadzić niszczenie dokumentów zgodnie z prawem. W tym artykule wyjaśnimy, kogo w Polsce dotyczy obowiązek niszczenia dokumentów i po jakim okresie należy zutylizować tego typu dane.

Jak zatrudnić pracownika sezonowego? Przewodnik krok po kroku

Jak zatrudnić pracownika sezonowego? Przewodnik krok po kroku

Zatrudnianie pracowników sezonowych może być ważnym elementem dla wielu branż, zwłaszcza tych związanych z turystyką, handlem detalicznym i rolnictwem. Wraz z nadchodzącym sezonem wzrasta zapotrzebowanie na dodatkową siłę roboczą, aby sprostać większej liczbie klientów i zwiększonemu zapotrzebowaniu na produkty i usługi. W tym przewodniku krok po kroku dowiesz się, jak skutecznie zatrudnić pracownika sezonowego i zagwarantować płynne funkcjonowanie Twojego biznesu.