VPS – popularny model hostingu

firmy internetowe, praca, wygoda

serwer VPS

Znacie zapewne wiele osób, które zupełnie nie potrafią się odnaleźć w technologicznym gąszczu. Dzielą się one na dwa rodzaje: tych uroczych, trochę tradycyjnych i staroświeckich “niedzielnych użytkowników” oraz tych, od których umiejętności zależą nasze interesy. Można tu wymienić szefa, prowadzącego na uczelni, współpracownika czy pracownika instytucji, akurat potrzebnego do załatwienia spraw.
Warto zatem przyjrzeć się, jak można maksymalnie usprawnić i ułatwić korzystanie z nowinek.

Spodziewajmy się niespodziewanego, czyli dlaczego opierać się na technologii?

Pandemia zweryfikowała wiele naszych dotychczasowych przekonań. To, co kiedyś dało się załatwić jedynie w cztery oczy, obecnie można omówić używając komunikatorów internetowych, coraz lepiej zabezpieczanych i chronionych. Naręcza dokumentów, niegdyś wysyłanych pocztą, można obecnie skompresować i wysłać w lekkiej formie. Co jednak, jeśli nie jesteśmy w stanie podzielić się swoimi zasobami, bo są zwyczajnie za duże? Lub jest ich zbyt wiele? 

Co wybrać?

Odpowiedzią na powyższe pytanie jest hosting. Obecnie możemy łatwo dzielić się swoimi  danymi, właściwie całą zawartością twardych dysków, dając do nich dostęp za pośrednictwem internetu tym, którzy go potrzebują. Użytkownik ma kontrolę nad tym, co chciałby uwidocznić dla innych, a co zachować dla siebie. Dzięki wykorzystywaniu usług hostingu nie musi martwić się o to, czy dany pakiet danych dotrze do odbiorcy, czy nie, może on bowiem samodzielnie je pobrać czy obejrzeć, bez potrzeby wysyłania ich w załączniku maila.

Wygodny serwer jak wygodna kanapa

Jedną z najbardziej komfortowych opcji hostingu jest obecnie VPS. A co to w ogóle jest? Sam skrót oznacza “wirtualny prywatny serwer”. Jego zasadniczą zaletą jest to, że tradycyjny serwer jest dzielony na wirtualne części, z których korzystają klienci. Części są od siebie niezależne – nikt nie będzie korzystał z obszaru zajmowanego przez innego klienta. Takie rozwiązanie jest o tyle pomocne, że hostingi VPS są tańsze, niż dedykowane serwery, mają mniejszą liczbę użytkowników, przez co działają sprawniej. Ponadto, użytkownik sam może dobrać odpowiednie dla siebie programy do operowania i zarządzania danym fragmentem, a także decyduje o podziale swojej części. Hostingi VPS są również idealne do umieszczania stron internetowych i zarządzania nimi.

Jak to mówią: dziel i rządź!

Kiedy więc znów nie dostaniecie obiecanych materiałów, ktoś spóźni się z wykonaniem roboty, po raz kolejny usłyszycie, że rozmiar pliku przekracza możliwości pamięciowe skrzynki e-mailowej (i tak dalej, i tak potem…), miejcie w pamięci opcję hostingu.

Niejedna firma, uczelniany rocznik czy jednoosobowa działalność może dużo zyskać, a na pewno dużo zaoszczędzić, choćby czasu (!), zamawiając podobną usługę. 

To, co tutaj opisaliśmy to tylko jedna z wielu funkcjonalności VPS. Więcej znajdziecie na stronie: www.kei.pl/serwery-vps

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Balmain – kosmetyki do włosów z półki premium. Czy warto je kupić?

Balmain – kosmetyki do włosów z półki premium. Czy warto je kupić?

Pielęgnacja włosów jest dla wielu osób tajemnicą, dla innych pasją, a jeszcze dla innych sztuką, którą próbują zrozumieć. Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów wybrać, by cieszyć się nienagannym wyglądem swojej fryzury? Czy kosmetyki do włosów marki Balmain faktycznie są tak dobre, że warto w nie zainwestować? Jeśli jesteście ciekawi, czy rzeczywiście warto przetestować kosmetyki do włosów z półki premium i na które produkty z asortymentu Balmain Hair zwrócić uwagę – koniecznie czytajcie dalej!

USG jamy brzusznej, czyli jak w sposób bezpieczny kontrolować stan swojego zdrowia

USG jamy brzusznej, czyli jak w sposób bezpieczny kontrolować stan swojego zdrowia

Żyjemy w czasach, kiedy jesteśmy znacznie bardziej świadomi. Interesujemy się zdrowym żywieniem, wiemy, jak ważne jest uprawianie sportu dla stanu naszego organizmu. Staramy się także przestrzegać regularnych wizyt u lekarza, wiemy też, jak ważna jest profilaktyka. Takie postępowanie na pewno wpływa wydłużenie średniej długości życia. USG jamy brzusznej – dlaczego bardzo ważne jest jego regularne przeprowadzanie?

Zadbaj o kondycję organizmu zimą

Zadbaj o kondycję organizmu zimą

Zima jest bardzo trudnym okresem dla naszego organizmu. Czapki i szale uszkadzają troskliwie pielęgnowane włosy. Szaruga i słota za oknami sprawiają, że mamy mniej energii i z trudem wchodzimy w kolejne dni. Odczuwamy wiele drobnych dolegliwości, takich jak przeziębienia, bóle stawów czy kłopoty z zatokami. Jak można sobie pomóc w nierównej walce z siłami natury?