VPS – popularny model hostingu

firmy internetowe, praca, wygoda

serwer VPS

Znacie zapewne wiele osób, które zupełnie nie potrafią się odnaleźć w technologicznym gąszczu. Dzielą się one na dwa rodzaje: tych uroczych, trochę tradycyjnych i staroświeckich “niedzielnych użytkowników” oraz tych, od których umiejętności zależą nasze interesy. Można tu wymienić szefa, prowadzącego na uczelni, współpracownika czy pracownika instytucji, akurat potrzebnego do załatwienia spraw.
Warto zatem przyjrzeć się, jak można maksymalnie usprawnić i ułatwić korzystanie z nowinek.

Spodziewajmy się niespodziewanego, czyli dlaczego opierać się na technologii?

Pandemia zweryfikowała wiele naszych dotychczasowych przekonań. To, co kiedyś dało się załatwić jedynie w cztery oczy, obecnie można omówić używając komunikatorów internetowych, coraz lepiej zabezpieczanych i chronionych. Naręcza dokumentów, niegdyś wysyłanych pocztą, można obecnie skompresować i wysłać w lekkiej formie. Co jednak, jeśli nie jesteśmy w stanie podzielić się swoimi zasobami, bo są zwyczajnie za duże? Lub jest ich zbyt wiele? 

Co wybrać?

Odpowiedzią na powyższe pytanie jest hosting. Obecnie możemy łatwo dzielić się swoimi  danymi, właściwie całą zawartością twardych dysków, dając do nich dostęp za pośrednictwem internetu tym, którzy go potrzebują. Użytkownik ma kontrolę nad tym, co chciałby uwidocznić dla innych, a co zachować dla siebie. Dzięki wykorzystywaniu usług hostingu nie musi martwić się o to, czy dany pakiet danych dotrze do odbiorcy, czy nie, może on bowiem samodzielnie je pobrać czy obejrzeć, bez potrzeby wysyłania ich w załączniku maila.

Wygodny serwer jak wygodna kanapa

Jedną z najbardziej komfortowych opcji hostingu jest obecnie VPS. A co to w ogóle jest? Sam skrót oznacza “wirtualny prywatny serwer”. Jego zasadniczą zaletą jest to, że tradycyjny serwer jest dzielony na wirtualne części, z których korzystają klienci. Części są od siebie niezależne – nikt nie będzie korzystał z obszaru zajmowanego przez innego klienta. Takie rozwiązanie jest o tyle pomocne, że hostingi VPS są tańsze, niż dedykowane serwery, mają mniejszą liczbę użytkowników, przez co działają sprawniej. Ponadto, użytkownik sam może dobrać odpowiednie dla siebie programy do operowania i zarządzania danym fragmentem, a także decyduje o podziale swojej części. Hostingi VPS są również idealne do umieszczania stron internetowych i zarządzania nimi.

Jak to mówią: dziel i rządź!

Kiedy więc znów nie dostaniecie obiecanych materiałów, ktoś spóźni się z wykonaniem roboty, po raz kolejny usłyszycie, że rozmiar pliku przekracza możliwości pamięciowe skrzynki e-mailowej (i tak dalej, i tak potem…), miejcie w pamięci opcję hostingu.

Niejedna firma, uczelniany rocznik czy jednoosobowa działalność może dużo zyskać, a na pewno dużo zaoszczędzić, choćby czasu (!), zamawiając podobną usługę. 

To, co tutaj opisaliśmy to tylko jedna z wielu funkcjonalności VPS. Więcej znajdziecie na stronie: www.kei.pl/serwery-vps

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

5 rad, które pomogą znaleźć pracę w każdym zakątku kraju

5 rad, które pomogą znaleźć pracę w każdym zakątku kraju

Ci, którzy pracowali już w kilku miejscach, na pewno mają świadomość, że znalezienie pracy to nie jest tak prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Odnosi się to głównie do miejsc, w których następuje selekcja kandydatów, poza takimi, są oferty, do których może się dostać niemal każdy po ukończeniu 18. roku życia. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej w dobrze prosperującej firmie, potencjalni przyszli szefowie zwracają z reguły uwagę na kilka rzeczy a niektórzy z nich, mają nawet własne sztuczki pomagające stwierdzić, czy kandydat jest odpowiedni, czy nie. Zawarte w tym artykule informacje i wskazówki sprawią, że będziesz mógł/mogła pracować, gdzie tylko zechcesz.

Biurka szkolne dla dzieci – jaki model wybrać?

Biurka szkolne dla dzieci – jaki model wybrać?

Bez względu na to czy wybierzesz biurka narożne, czy może klasyczne propozycje, powinny być one przede wszystkim dostosowane do potrzeb Twojego dziecka. Dzięki temu będzie miało ono zdrowy kręgosłup, a nauka nie będzie stanowiła dla niego przykrego obowiązku.

Gadżety ekologiczne – prężnie rozwijająca się gałąź branży reklamowej

Gadżety ekologiczne – prężnie rozwijająca się gałąź branży reklamowej

Ekologia oraz zrównoważony rozwój w przedsiębiorstwach to coraz popularniejszy temat umożliwiający kształtowanie znacznie lepszych wyników sprzedażowych, ale naturalnie po pewnej optymalizacji. Gadżety ekologiczne odgrywają bardzo ważną rolę w promocji przedsięwzięć EKO i zachęcają grupy docelowe do testowania produktów lub usług. Dlaczego gadżety ekologiczne to tak szybko rozwijająca się pozycja w branży reklamowej? Jakie zyski przynoszą przedsiębiorstwom nastawionym na zrównoważony rozwój? Czy faktycznie podnoszą wyniki sprzedażowe? Poniżej kilka praktycznych wyjaśnień.

5 kreatywnych gadżetów biurowych, które ułatwią pracę na home office

5 kreatywnych gadżetów biurowych, które ułatwią pracę na home office

Praca w warunkach domowych, całkowicie zdalna zdobywa coraz większe uznanie wśród specjalistów różnych szczebli, nawet zwykłych pracowników administracyjnych przenoszonych do domu ze względu na możliwość obniżenia kosztów prowadzenia działalności. Organizacja pracy w domu to trudne wyzwanie na początku, ponieważ wymaga utrzymania sporej samodyscypliny, czystego biurka, grafiku. Praca zdalna w niektórych przypadkach nie różni się, aż tak bardzo od wizyty w biurze, ale zapewnia po prostu nieco bardziej swojski klimat wykonywania obowiązków zawodowych. Jakie gadżety biurowe sprawdzą się najlepiej po przeniesieniu na pracę zdalną i jakie akcesoria pomogą w zarządzaniu zawodową rutyną? Kilka praktycznych wskazówek w poniższym artykule.