Zanurzyć się w świecie książki

Książki, relaks, wolny czas

Szukając sposobu na relaks, często z chęcią sięgamy po dobre książki i zatapiamy się w innym świecie, zapominając o rzeczywistości, która nas otacza. Dzięki magii kartek papieru jest to idealny sposób na wypoczynek, czy zabicie nudy podczas podróży. Szeroki zasób tytułów umożliwia dobranie odpowiedniej pozycji zgodnej z indywidualnymi preferencjami, nieważne czy jest się molem książkowym, czy raczej stroniącym od długich powieści amatorem lekkiej rozrywki. Bogate księgozbiory czekające na półkach, zadowolą każdego, kto ma ochotę na celebrację chwili samotności z książką u boku. 

  • Książki dla każdego
  • Dobre książki w każdym wieku
  • Poradniki i książki kucharskie

Książki dla każdego 

Poszukując idealnej pozycji dla siebie, warto zastanowić się, co tak naprawdę sprawia nam przyjemność. Literatura faktu będzie idealną książką dla czytelników, którzy interesują się ciekawostkami historycznymi i lubią zgłębiać swoją wiedzę na różne tematy. Autentyczne postacie, biografie bogate w historie dotąd nie przedstawiane szerszemu gronu mogą nie tylko zaciekawić, ale także zainspirować. W tych pozycjach nie należy upatrywać się wyłącznie postaci historycznych, ponieważ biografie z aktualnej kultury brylują na top listach najlepiej sprzedawanych książek. „Dom Gucci. Potęga mody. Szaleństwo” to niezwykła historia ukazująca sagę trzech pokoleń jednego z najsłynniejszych i najbardziej luksusowego domu mody na świecie. Natomiast „Magda” to historia fascynującej kobiety znanej przede wszystkim z programów kulinarnych emitowanych od lat na antenie telewizyjnej. Losy Magdy Gessler, mogą zadziwić niejednego czytelnika. 

Książki podróżnicze zaciekawić mogą nie tylko fascynatów wypraw w dalekie i nieznane. To doskonała forma przeniesienia się w piękne krajobrazy bez wychodzenia z domu. Świat Nali” to pozycja bijąca rekordy popularności, która ukazuje niezwykłą przyjaźń człowieka z kotem, którzy podczas wyprawy trafiają na siebie. 

Literatura obyczajowa odnajdzie się wśród amatorów codziennych rozterek, historii z sąsiedztwa i lekkiej oraz przyjemnej rozrywki. Miłośnicy niecodziennych wrażeń doskonale odnajdą się w powieściach fantasy oraz science fiction, gdzie rzeczywistość miesza się ze światem wyimaginowanym, umożliwiając przeniesienie się w odległe i nieznane, zapominając przy tym o codziennej rutynie.

Z list bestsellerów należy wymienić kryminały i thrillery, które mimo swojej mrocznej strony cały czas mają grono zwolenników na całym świecie. Szukając dobrej literatury z tej dziedziny, warto sięgnąć po książki, które napisał Stephen King, jeden z czołowych autorów tego gatunku, wciąż od lat znajdujący się w pierwszych dziesiątkach top list sprzedażowych. Z mistrzów wśród książek o zabarwieniu kryminalnym warto zaopatrzyć się w pozycje napisane przez Aghatę Chriestie oraz Harlana Cobena, którzy w swych książkach napięcie utrzymują do samego końca, wciągając czytelnika w coraz to nowsze intrygi i zawirowania akcji. 

Dobre książki w każdym wieku

Podczas książkowych zakupów należy pamiętać również o nieco młodszych czytelnikach, którzy nie tylko z chęcią sięgną po powieści i tytuły przenoszące w świat wyobraźni, ale z chęcią zaopatrzą się również w podręczniki szkolne niezbędne podczas nauki.

Dla najmłodszych idealnymi czytadłami będą bajki i baśnie oraz legendy dopasowane do zainteresowań podopiecznych, a i dla najmniejszych maluszków znajdą się pozycję książek, które stymulują rozwój oraz przez zamieszczone ciekawe kształty i intensywne kolory działają na sensorykę poznawczą dziecka. 

Poradniki i książki kucharskie

Poszukując inspiracji w świecie gotowania, warto sięgnąć po zbiory książek kucharskich oraz pozycje wydane przez największe autorytety kulinarne obecnych czasów. Moda na gotowanie trwa, ilość programów telewizyjnych i gwiazd, które trudzą się w sztuce kulinarnej, jest coraz więcej, dlatego warto spróbować wczuć się w rolę szefa kuchni i przyrządzić wyśmienity deser Nigelli Lawson, pieczoną rybę z chrupiącą posypką pod czujnym okiem Jamiego Oliviera, czy krwiste steki z najostrzejszym restauratorem Gordonem Ramseyem. 

Dostępność produktów pozwoli również na odnalezienie ciekawie zaprojektowanych plannerów, dopasowanych do dziedziny, którą trudni się czytelnik. Coraz nowsze trendy pozwalają na dokładne zorganizowanie ślubu oraz przebiegu wesela z organizerem, który zaprojektowany został w taki sposób, aby umożliwić przyszłym nowożeńcom jak najdokładniejsze rozpisanie przebiegu uroczystości z uwzględnieniem kosztów oraz list gości. Podobnie stworzone zostały plannery dla osób trenujących oraz dbających o dietę. Kalendarze z przestrzenią na zaplanowanie dokładnego jadłospisu, listy zakupów pomocnej podczas wizyty w sklepie spożywczym, oraz treningów i ćwiczeń, znacznie ułatwią zaplanowanie tygodni i miesięcy, które mają przynieść założone rezultaty. Organizacja czasu jest niezwykle ważna, dlatego warto skorzystać z dostępnych pomocy i mieć wszystko pod kontrolą.

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Wady wzroku można bez przesady nazwać chorobą cywilizacyjną numer jeden. Dlatego najmniejsze kłopoty z ostrym widzeniem z bliska lub z daleka, zmęczenie oczu przy pracy z komputerem, problemy z bólami głowy i równowagą powinny nakłonić nas do skontrolowania wzroku w gabinecie okulistycznym.

Jak stosować kolagen w proszku?

Jak stosować kolagen w proszku?

Kolagen w proszku to produkt, który okaże się bardzo pomocny przy niejednej dolegliwości. Jego korzystne właściwości pozwalają między innymi utrzymać gładkość i elastyczność skóry, przyspieszyć gojenie się ran, czy też wyeliminować dolegliwości bólowe ze strony stawów. Kto powinien zdecydować się na jego zakup i jak, konkretnie, działa kolagen w proszku?

Psie zęby pod kontrolą

Psie zęby pod kontrolą

Zdrowe, mocne zęby u psa mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. To właśnie za pomocą zębów pies rozdrabnia pokarm, a od tego zależy prawidłowa praca układu trawiennego. Pies nie jest w stanie sam umyć sobie zębów, o to musi zadbać właściciel. Jak pielęgnować zęby u czworonoga? Co zrobić, gdy pojawią się problemy?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Jakimi schorzeniami w praktyce najczęściej zajmuje się reumatolog i z jakimi symptomami się do niego zgłaszać? Czy tylko z bólem reumatycznym?