Czy do nauki w szkole policealnej potrzebna jest matura?

porady, rozwój, szkoły

kobieta z zegarkiem

Przed nami wiosna, dla większości cudowny czas ale musimy pamiętać, że te piękne pąki na drzewach zwiastują także nadejście egzaminu maturalnego. Egzamin dojrzałości dla większości z nas to jedyna możliwość by osiągnąć sukces. Jednak jak wiemy życie pisze różne scenariusze. I nie zawsze uda nam się z powodzeniem zdać maturę. Niektórzy w ogóle do niej nie przystąpią – z pełną tego świadomością. 

 

Bez matury też dasz radę

To jednak nie “koniec świata”. Zaznaczymy przede wszystkim, że matura nie jest obowiązkowo. Przystępujemy do niej dobrowolnie (lub gdy się uprą rodzice). Stanowi ona niezbędny dokument aby ubiegać się o miejsce na uczelniach lub szkołach wyższych. Nie jest jednak niezbędna by w krótkim czasie, po ukończeniu szkoły rozpoczął pracę lub został specjalistą w danym zawodzie. 

Zastanawiasz się jak to możliwe, skoro każdy powtarza tylko “…że bez matury synku, to tylko daleko nie zajdziesz!”. Tym wszystkim radziłabym zapoznać się z ofertą kursów policealnych. Szkoła policealna to miejsce dla każdego, bez względu na wiek, ukończone egzaminy czy też posiadaną lub nie maturę. 

W placówkach tych z łatwością, w ciągu maksymalnie dwóch lat zdobędziesz kwalifikacje. I będziesz w stanie cieszyć się wymarzonym zawodem. Nie czekaj – Szkoła policealna GoWork.eu w Warszawie to nauka i praktyka w centrum Warszawy stworzona została tak abyś bez problemu po ukończeniu kursu mógł znaleźć pracę w zawodzie. 

 

Marzenia spełnisz i bez egzaminu dojrzałości 

Co ciekawe i z pewnością istotne w argumentacji za lub przeciw maturze – pracodawcy poszukują wykwalifikowanych specjalistów. Na żadnym z prowadzonych kierunków matura nie jest wymagana. 

Wystarczą więc Twoje chęci by nabyć odpowiednie umiejętności. Szkoły policealne są bezpłatne. Dlatego i ten problem masz rozwiązany. Dzięki tym placówką posiadając wykształcenie średnie śmiało możesz kontynuować naukę. I rozwijać swoje dotychczasowe zdolności. 

Dlatego jeśli od zawsze interesowałaś się kierunkami medycznymi – śmiało, nic nie stoi na przeszkodzie byś został na przykład higienistą stomatologicznym. Jeśli wolisz zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów a nożyczki to Twoja trzecia dłoń, także masz szansę się w tym spełnić. 

W zależności od wybranego kierunku na końcu procesu kształcenia podejdziesz do egzaminu. Potwierdzi on Twoje kwalifikacje nabyte na przestrzeni tych kilkunastu miesięcy. 

 

Nie poddawaj się!

Reasumując aby zapisać się do szkoły przypominamy, nie potrzebujesz matury wystarczy posiadać wykształcenie średnie, chęci i marzenia. Ze spraw formalnych niezbędne jest wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego. 

W odpowiedzi na zgłoszenie dowiesz się, że przed Tobą jeszcze dosłownie trzy kroki by zostać słuchaczem szkoły policealnej. Dostarczenie dokumentów takich jak dowód osobisty, świadectwo ukończenia liceum  lub technikum oraz zaświadczenie lekarskie. Niezbędne też będzie zdjęcie do legitymacji, którą otrzymasz wraz z rozpoczęciem kursów. 

Także może “matura to bzdura” wcale nie jest tylko sitcomem. 

 

Tekst sponsorowany: Szkoła policealna Gowork – https://policealna.gowork.eu

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Kogo w Polsce dotyczy obowiązek niszczenia dokumentów?

Kogo w Polsce dotyczy obowiązek niszczenia dokumentów?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, proces niszczenia i utylizacji dokumentacji zawierającej dane osobowe często jest skomplikowany — i wymaga porad profesjonalisty. Wiele osób nie rozumie, które dokumenty należy zniszczyć ze względu na ich dezaktualizację i jak przeprowadzić niszczenie dokumentów zgodnie z prawem. W tym artykule wyjaśnimy, kogo w Polsce dotyczy obowiązek niszczenia dokumentów i po jakim okresie należy zutylizować tego typu dane.

Jak zatrudnić pracownika sezonowego? Przewodnik krok po kroku

Jak zatrudnić pracownika sezonowego? Przewodnik krok po kroku

Zatrudnianie pracowników sezonowych może być ważnym elementem dla wielu branż, zwłaszcza tych związanych z turystyką, handlem detalicznym i rolnictwem. Wraz z nadchodzącym sezonem wzrasta zapotrzebowanie na dodatkową siłę roboczą, aby sprostać większej liczbie klientów i zwiększonemu zapotrzebowaniu na produkty i usługi. W tym przewodniku krok po kroku dowiesz się, jak skutecznie zatrudnić pracownika sezonowego i zagwarantować płynne funkcjonowanie Twojego biznesu.

Jak dobrać frezy do rodzaju wykonywanych prac?

Jak dobrać frezy do rodzaju wykonywanych prac?

Frezy są stosowane do obróbki różnorodnych materiałów, w tym drewna, betonu, metalu i tworzyw sztucznych. Istnieje wiele rodzajów frezów, z których każdy jest przeznaczony do specyficznych zadań. Właściwy dobór narzędzia jest zatem kluczowy. W niniejszym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni frez.

Zalety wyboru metalowych regałów – dlaczego warto

Zalety wyboru metalowych regałów – dlaczego warto

Wybór mebli przeznaczonych do pomieszczeń socjalnych, warsztatów, bibliotek, zakładów pracy czy obiektów sportowych nie jest łatwy. Takie meble powinny wyróżniać się szczególnie wysoką odpornością na zniszczenia, uderzenia czy wilgoć. Intensywnie użytkowane miejsca wymagają bardzo trwałych i wytrzymałych mebli, do których z całą pewnością zaliczyć można te wykonane z metalu.