Filmy podsumowanie

filmy

10 ciekawostek o Nollywood

10 ciekawostek o Nollywood

Nollywood to potoczna nazwa przemysłu filmowego w Nigerii, która powstała z połączenia słów „Nigeria” i „Hollywood”. Jest to jedna z największych branż filmowych na świecie pod względem liczby produkowanych filmów.

Historia produkcji filmu reklamowego

Historia produkcji filmu reklamowego

Wszyscy oglądamy codziennie dziesiątki, a nawet setki reklam. Jest to dla nas na tyle codzienne i normalne zjawisko. Prawdopodobnie żadne z nas nigdy, nie zadało sobie pytania „Skąd właściwie wzięły się filmy promocyjne”. Jaka jest ich historia? W tym artykule dowiedzie się co nieco na temat historii filmów reklamowych, celebrytów w nich występujących oraz kilku rekordach pobitych przez te filmy.

Nagrywanie wideo za pomocą telefonu komórkowego

Nagrywanie wideo za pomocą telefonu komórkowego

Nagrywanie wideo za pomocą telefonu komórkowego to już standard, na który wszyscy się zgodzą. Jednak, jeśli spojrzeć na to z perspektywy przemysłu filmowego, to zobaczymy, jak wiele zmian i postępów dokonało się w tej dziedzinie w ciągu ostatnich kilku lat.

Kultowe role Arnolda Schwarzeneggera

Kultowe role Arnolda Schwarzeneggera

Każdego dnia hot spot gry może dawać nam mnóstwo emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Inaczej jest raczej z filmami, które w większości przypadków wciągają nas, bawią, często dostarczają najlepszej rozrywki. Postanowiliśmy dziś przyjrzeć się Arnoldowi Schwarzeneggerowi, a w zasadzie jego najbardziej znanym rolom.

Śmierć na Nilu ciekawostki

Śmierć na Nilu ciekawostki

Śmierć na Nilu to thriller w reżyserii Kennetha Branagha, oparty na powieści Agathy Christie z 1937 roku. Jaka jest obsada filmu „Śmierć na Nilu”? Ile wynosił budżet filmu „Śmierć na Nilu”?

Codziennie nowe paczki wiedzy

zobacz wszystkie
listopad 2020 paczki wiedzy


Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssakiOwoce

owoce


Kalendarz wydarzeń