Jak uzyskać wodę lepszej jakości

dom - porady, zdrowie

woda lepszej jakości

Aby podnieść jakość życia, wiele osób decyduje się na zmiany żywieniowe. To bardzo dobry sposób na uzyskanie lepszego samopoczucia i zminimalizowanie ryzyka chorób. Bardzo dobre efekty na tym obszarze daje połączenie aktywności fizycznej, zdrowej diety i spożywania odpowiednich płynów. Dlatego coraz popularniejsza staje się jonizacja wody. Na czym polega i dlaczego jest skuteczna?

Dlaczego organizm potrzebuje wody

Ze względu na to, że narządy ludzkiego organizmu w dużej mierze składają się z wody stanowi ona kluczowy element ich prawidłowego funkcjonowania. Zaleca się spożywanie około 1,5l wody dziennie. Warto jednak pamiętać, że w przypadku występowania dolegliwości chorobowych, takich jak gorączka, dobrze jest przyjmować większą jej ilość. Ta sama zasada tyczy się zwiększonej aktywności fizycznej i okresów podwyższonej temperatury otoczenia.

Woda ma dobroczynny wpływ na wiele procesów zachodzących w organizmie. Jednym z nich jest zdolność pozbywania się szkodliwych związków chemicznych z ciała. Reguluje również tempo metabolizmu, a co za tym idzie, wspomaga odchudzanie. Woda jest również niezbędne do zachowania odpowiedniego wyglądu i kondycji cery. Widać wyraźnie, że regularne przyjmowanie odpowiedniej jakości wody ma dobroczynny wpływ na organizm ludzki.

Jak uzyskać wodę lepszej jakości

Na rynku dostępne są różne rodzaje wody pitnej. Może być ona źródlana czy mineralna. Dobrym sposobem na uzyskanie płynu o świetnych właściwościach jest jonizacja wody. Proces ten może być wykonywany w dużych zakładach produkcyjnych, a także w warunkach domowych. Koszt zakupu jonizowanej wody jest wysoki, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup odpowiedniego jonizatora, którym może być „EHM Dzbanek Alkalizujący 3,5L – Niebieski”.

To narzędzie pozwala na uzyskanie oczyszczonej wody przy pomocy filtrów alkalicznych. Bardzo skutecznie i szybko neutralizuje metale ciężkie, pestycydy i chlor zawarte w wodzie. Dzięki temu można poczuć już przy pierwszej szklance różnicę między wodą z kranu a tą poddaną jonizacji w dzbanku. Innym sposobem na uzyskanie oczyszczonej wody o różnych właściwościach jest użytkowanie jonizator wody „aQuator Mini Classic 1,5L” ze sklepu MediaSklep24.pl.

Najwyższej jakości jonizatory wody

Narzędzie wyposażone w elektrody z medycznej stali nierdzewnej i tytanu świetnie nadaje się do produkcji wody o rożnych właściwościach. Przede wszystkim można w nim uzyskać wodę alkaliczną, tzn. zjonizowaną. Posiada ona pH w przedziale 8,0 – 11,0. Pozbawiona jest zapachu i koloru, jednocześnie jest miękka i pod pewnymi względami przypomina deszczówkę. Jednocześnie przy użyciu urządzenia „aQuator Mini Classic 1,5L” można uzyskać wodę kwaśną. Zawiera ona wyczuwalny w zapachu chlor i ma odczyn pH w przedziale 6,0 – 2,4. Wykazuje działanie bakteriobójcze.

Troska o własne zdrowie i swoich bliskich wiąże się z nieustannymi staraniami. Dlatego nie wystarczy jedynie zadbać o właściwy tryb życia, ale również przejść na odpowiednią dietę. Skuteczną pomocą w działaniach mających na celu poprawę zdrowia jest jonizacj awody. Można tego dokonywać w warunkach domowych za pomocą oferowanych przez nas produktów.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Jaki kurs masażu warto zrobić?

Jaki kurs masażu warto zrobić?

Masaż to dla wielu najlepsza forma regeneracji ciała, ale także rodzaj odnowy psychicznej. Już same okoliczności zewnętrzne, jakie towarzyszą temu zabiegowi, nastrajają relaksacyjnie. Znajdując się w pozycji leżącej na miękkim fotelu pośród ciszy lub przy włączonej uspokajającej muzyce tylko wyczekujemy przyjemnych dla naszego ciała doznań.

Dlaczego zwlekamy z domowymi naprawami?

Dlaczego zwlekamy z domowymi naprawami?

Bardzo często zdarza się, że cieknący kran nie jest naprawiany przez wiele miesięcy. Podobnie z tymi poluzowanymi drzwiczkami w kuchni, do których już przyzwyczaiła się cała rodzina. Dlaczego zwlekamy z naprawianiem drobnych usterek?

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Choć rodzeństwa są różne, to urządzenie wspólnego pokoju dla dwójki dzieci jest nie lada wyzwaniem – o pokoju dla większej liczby dzieci nie wspominając! Nie jest to niemożliwe – wszak od lat rodzeństwa mieszkają razem, dzieląc z sobą pokoje i dogadując się raz lepiej, raz gorzej. Także projektanci mebli coraz częściej dostrzegają potrzebę dostosowania mebli dziecięcych do przestrzeni dla kilku osób.

Pomoc kuchenna, która podbija serca nie tylko zawodowych kucharzy

Pomoc kuchenna, która podbija serca nie tylko zawodowych kucharzy

Pracowity partner w kuchni to skarb! Przyspiesza przygotowywanie nawet najbardziej wykwintnych dań, umila pracę i może inspirować do odkrywania nowych smaków. Charakteryzuje się niezawodnością, szybkim dostosowaniem się do oczekiwań szefa kuchni i doskonałą prezencją. W kuchni najważniejszy jest dobry sprzęt!