Jaki certyfikat zdać po kursie angielskiego online?

Jaki kurs angielskiego przygotuje nas do certyfikatu językowego?
Szukając szkoły językowej, która pozwoli nam najlepiej przygotować się do egzaminów językowych, warto wybrać taką, która oferuje naukę pod okiem native speakerów oraz polskich lektorów. Wykwalifikowani nauczyciele pomogą nam zrozumieć gramatykę, przećwiczyć słownictwo, konwersację. Szkołą, która spełnia wszystkie te wymagania może być na przykład internetowa szkoła języka angielskiego ‒ Tutlo. Internetowy kurs angielskiego, który oferuje, daje możliwość przygotowania się do wielu popularnych certyfikatów językowych.
Lekcje w Tutlo prowadzone są w dwudziestominutowych blokach. Tak precyzyjnie określony czas spotkania umożliwia kursantowi maksymalne skupienie się na zagadnieniach językowych. Godziny zajęć możemy wybrać samodzielnie, podobnie jak osobę lektora, z którym chcemy się uczyć. Dzięki takiej personalizacji zajęć uczymy się w sposób dopasowany do naszego codziennego planu dnia i obowiązków. Jednocześnie warto pamiętać, że lekcje przez internet w Tutlo to gwarancja łączenia się z lektorem za pomocą dowolnego urządzenia z kamerą i mikrofonem. Wystarczy, że podłączone jest ono do sieci i możemy uruchomić na nim aplikację do nauki.
Jakie certyfikaty językowe zdać po kursie angielskiego online?
Internetowy kurs angielskiego może przygotować nas do następujących egzaminów językowych:
- Cambridge ESOL ‒ to chyba najbardziej znane i rozpowszechnione w Polsce certyfikaty. Poziom umiejętności językowych w tym przypadku ustalany jest wg skali CEFR, czyli Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Wśród tych certyfikatów wymienić można między innymi Preliminary English Test, certyfikat FCE, czyli First Certificate in English czy też certyfikat CPE, to jest Certificate of Proficiency in English. Różnią się one poziomem zaawansowania oraz tym, jak wygląda sam egzamin.
- Biznesowe certyfikaty (Business English Certificate) na poziomach B1, B2, C1 ‒ ich zdobycie potwierdza nasze umiejętności skutecznego funkcjonowania w międzynarodowym środowisku pracy. To potwierdzenie dla naszego pracodawcy, że bez problemu poradzimy sobie podczas obowiązków zawodowych.
- Angielski certyfikat IELTS (International English Language Testing System) ‒ egzamin ten wybierany jest przez osoby, które chcą podjąć studia lub pracę w krajach anglojęzycznych. Występuje w dwóch wariantach: ogólnym (IELTS General Training) i specjalistycznym (IELTS Academic).
- Test of English as a Foreign Language, czyli egzamin TOEFL ‒ ma on pokazać, że osoba, która zdobędzie certyfikat, ma umiejętności na poziomie wystarczającym, aby rozpocząć studia w kraju anglojęzycznym. W przeciwieństwie do innych testów ten zdawany jest w formie elektronicznej. Posiada on też wersję skierowaną do dzieci TOEFL Junior.
Powyżej opisane certyfikaty są tymi najbardziej znanymi w naszym kraju i najczęściej wybieranymi przez uczniów. Dobry kurs języka angielskiego online pozwoli nam przygotować się do każdego etapu certyfikatu. Niezależnie czy będzie to część pisemna, mówiona, czy będzie obejmowała ona zadania gramatyczne. Musimy pamiętać, że z racji sposobu nauczania możemy przed samym egzaminem zrobić sobie wstępnie testy z naszym lektorem, który pomoże nam przejść przez próbne formularze lub sprawdzi, jak dajemy sobie radę z tremą, gdy przychodzi nam odpowiadać na zadane przez egzaminatorów pytania. Powodzenia na egzaminach.
materiał zewnętrzny
15 ciekawostek o grawitacji
Grawitacja to fundamentalna siła przyciągająca, działająca między wszystkimi obiektami posiadającymi masę. To ona sprawia, że jabłko spada z drzewa, Ziemia trzyma atmosferę, a planety krążą wokół Słońca.
14 ciekawostek o Ciągu Fibonacciego
Ciąg Fibonacciego to nieskończony ciąg liczb naturalnych, w którym każda liczba (po dwóch pierwszych) jest sumą dwóch poprzednich. Gdzie można znaleźć ciąg Fibonacciego w przyrodzie? Jakie są pierwsze 15 liczb ciągu Fibonacciego?
20 ciekawostek o neuroplastyczności
Neuroplastyczność to zdolność mózgu do zmiany swojej struktury i funkcji w odpowiedzi na doświadczenia, uczenie się i uszkodzenia. Oznacza to, że mózg nie jest „zaprogramowany” raz na zawsze – tworzy nowe połączenia neuronalne, wzmacnia te istniejące lub reorganizuje całe obszary. Proces ten występuje zarówno w dzieciństwie, jak i w dorosłości, chociaż z wiekiem jego dynamika maleje.
18 ciekawostek o Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ang. International Space Station, ISS) to największe laboratorium orbitalne zbudowane przez człowieka, stale zamieszkane od listopada 2000 roku. Znajduje się na niskiej orbicie okołoziemskiej, około 400 kilometrów nad powierzchnią Ziemi. Jej głównym celem jest prowadzenie badań naukowych w warunkach mikrograwitacji i rozwój technologii kosmicznych.