Masaż kręgosłupa i pleców – wskazania i wpływ na zdrowie

anatomia, Medycyna, relaks, zdrowie

masaż kręgosłupa

Narzekają na nie zwłaszcza osoby prowadzące siedzący tryb życia – długie godziny spędzane za biurkiem w pracy i brak ruchu poza nią nie sprzyja właściwemu rozwojowi aparatu ruchu. Do tego dochodzą urazy i oczywiście choroby, nie tylko degeneracyjne, ale też psychiczne, takie jak nerwica, która często objawia się bólem psychosomatycznym w obrębie kręgosłupa. Remedium na wszystkie te problemy może być umiejętnie przeprowadzony masaż kręgosłupa i pleców.

Jak masaż kręgosłupa i pleców wpływa na zdrowie?

Masaż kręgosłupa i pleców przeprowadzany przez profesjonalistę, na przykład osteopatę lub fizjoterapeutę, przynosi znakomite efekty, nie ograniczające się jedynie do redukcji, a w niektórych przypadkach wręcz całkowitej eliminacji bólu. Tego rodzaju terapia ma wieloaspektowe działanie i wpływa pozytywnie nie tylko na struktury takie jak kości, mięśnie i stawy, ale też układ krążenia, układ nerwowy i układ hormonalny oraz narządy wewnętrzne. Dzięki temu w widoczny sposób poprawia wydolność organizmu i wzmacnia jego odporność, reguluje przepływ limfy i krwi, wspomaga odżywienie tkanek, pobudza regenerację oraz obniża napięcie – w efekcie znika ból i zwiększa się zakres ruchów, a dodatkowo poprawie ulega również ogólne samopoczucie pacjenta. Warto zauważyć, że masaż kręgosłupa i pleców wpływa pozytywnie zarówno na ciało, jak i na umysł, ponieważ wycisza, uspokaja gonitwę myśli i aktywizuje produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia, co sprzyja odprężeniu psychicznemu. Jedną z polecanych klinik osteopatycznych jest Osteoklinika.pl.

Kiedy warto zdecydować się na taki masaż?

Wskazaniem do masażu kręgosłupa i pleców są między innymi takie schorzenia jak dyskopatia i rwa kulszowa, a także dolegliwości bólowe związane z nadmiernym napięciem mięśni, otyłością, ciążą oraz wszelkimi urazami. Warto zdecydować się na taką terapię również w przypadku problemów z kręgosłupem (i nie tylko z kręgosłupem) wynikających z zaburzeń na tle nerwowym. Profesjonalnie wykonany masaż może przynieść ulgę w wielu przypadłościach, nawet tych, z którymi tradycyjna medycyna, oparta na farmakoterapii i psychoterapii, nie najlepiej sobie radzi.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Okulary dla seniorów – co warto o nich wiedzieć?

Okulary dla seniorów – co warto o nich wiedzieć?

Nasze społeczeństwo starzeje się i rośnie w nim odsetek osób w wieku dojrzałym i senioralnym. Wiele z nich ma problemy z widzeniem, boryka się z wadami wzroku, jest dotknięta przez choroby oczu i ogólnoustrojowe, które też wpływają na narząd wzroku (np. cukrzyca, miażdżyca). Seniorzy powinni szczególnie odpowiedzialnie podchodzić do sposobu, w jaki dbają o swój wzrok i tego, jakie stosują pomoce optyczne. Na co muszą zwracać uwagę?

Efekty po przeszczepie włosów w Turcji

Efekty po przeszczepie włosów w Turcji

Przeszczep włosów u mężczyzn i kobiet jest jedynym skutecznym rozwiązaniem walki z łysieniem. Jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej wykonywany w znieczuleniu miejscowym, który polega na przeszczepieniu mieszków włosowych (graftów) z obszarów ciała nieulegających łysieniu, głównie potylicy (miejsca dawcze) na obszary pozbawione owłosienia (miejsca biorcze). Ta sama osoba jest jednocześnie dawca i biorcą. Transplantacja włosów jest niezawodna w walce z łysieniem.

Czy okulary to dobry pomysł na prezent na różne okazje

Czy okulary to dobry pomysł na prezent na różne okazje

Urodziny, imieniny, Dzień Matki, Dzień Ojca – wiele okazji na obdarowywanie, a ty nadal nie masz prezentu dla bliskiej osoby? Przygotowaliśmy pomysł na wyjątkowy, spersonalizowany prezent, który jest bardzo osobisty i pokaże obdarowanej osobie jak bardzo jest dla ciebie ważna. Co to takiego?

Śpiączka ciekawostki

Śpiączka ciekawostki

Śpiączka to stan głębokiej nieświadomości, zaburzenie świadomości i przytomności. Innym słowem, używanym do określenia śpiączki, jest „koma”. Jakie mogą być przyczyny śpiączki?