Masaż kręgosłupa i pleców – wskazania i wpływ na zdrowie

anatomia, Medycyna, relaks, zdrowie

masaż kręgosłupa

Narzekają na nie zwłaszcza osoby prowadzące siedzący tryb życia – długie godziny spędzane za biurkiem w pracy i brak ruchu poza nią nie sprzyja właściwemu rozwojowi aparatu ruchu. Do tego dochodzą urazy i oczywiście choroby, nie tylko degeneracyjne, ale też psychiczne, takie jak nerwica, która często objawia się bólem psychosomatycznym w obrębie kręgosłupa. Remedium na wszystkie te problemy może być umiejętnie przeprowadzony masaż kręgosłupa i pleców.

Jak masaż kręgosłupa i pleców wpływa na zdrowie?

Masaż kręgosłupa i pleców przeprowadzany przez profesjonalistę, na przykład osteopatę lub fizjoterapeutę, przynosi znakomite efekty, nie ograniczające się jedynie do redukcji, a w niektórych przypadkach wręcz całkowitej eliminacji bólu. Tego rodzaju terapia ma wieloaspektowe działanie i wpływa pozytywnie nie tylko na struktury takie jak kości, mięśnie i stawy, ale też układ krążenia, układ nerwowy i układ hormonalny oraz narządy wewnętrzne. Dzięki temu w widoczny sposób poprawia wydolność organizmu i wzmacnia jego odporność, reguluje przepływ limfy i krwi, wspomaga odżywienie tkanek, pobudza regenerację oraz obniża napięcie – w efekcie znika ból i zwiększa się zakres ruchów, a dodatkowo poprawie ulega również ogólne samopoczucie pacjenta. Warto zauważyć, że masaż kręgosłupa i pleców wpływa pozytywnie zarówno na ciało, jak i na umysł, ponieważ wycisza, uspokaja gonitwę myśli i aktywizuje produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia, co sprzyja odprężeniu psychicznemu. Jedną z polecanych klinik osteopatycznych jest Osteoklinika.pl.

Kiedy warto zdecydować się na taki masaż?

Wskazaniem do masażu kręgosłupa i pleców są między innymi takie schorzenia jak dyskopatia i rwa kulszowa, a także dolegliwości bólowe związane z nadmiernym napięciem mięśni, otyłością, ciążą oraz wszelkimi urazami. Warto zdecydować się na taką terapię również w przypadku problemów z kręgosłupem (i nie tylko z kręgosłupem) wynikających z zaburzeń na tle nerwowym. Profesjonalnie wykonany masaż może przynieść ulgę w wielu przypadłościach, nawet tych, z którymi tradycyjna medycyna, oparta na farmakoterapii i psychoterapii, nie najlepiej sobie radzi.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Wady wzroku można bez przesady nazwać chorobą cywilizacyjną numer jeden. Dlatego najmniejsze kłopoty z ostrym widzeniem z bliska lub z daleka, zmęczenie oczu przy pracy z komputerem, problemy z bólami głowy i równowagą powinny nakłonić nas do skontrolowania wzroku w gabinecie okulistycznym.

Jak stosować kolagen w proszku?

Jak stosować kolagen w proszku?

Kolagen w proszku to produkt, który okaże się bardzo pomocny przy niejednej dolegliwości. Jego korzystne właściwości pozwalają między innymi utrzymać gładkość i elastyczność skóry, przyspieszyć gojenie się ran, czy też wyeliminować dolegliwości bólowe ze strony stawów. Kto powinien zdecydować się na jego zakup i jak, konkretnie, działa kolagen w proszku?

Psie zęby pod kontrolą

Psie zęby pod kontrolą

Zdrowe, mocne zęby u psa mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. To właśnie za pomocą zębów pies rozdrabnia pokarm, a od tego zależy prawidłowa praca układu trawiennego. Pies nie jest w stanie sam umyć sobie zębów, o to musi zadbać właściciel. Jak pielęgnować zęby u czworonoga? Co zrobić, gdy pojawią się problemy?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Jakimi schorzeniami w praktyce najczęściej zajmuje się reumatolog i z jakimi symptomami się do niego zgłaszać? Czy tylko z bólem reumatycznym?