Skanowanie 3D w przemyśle

elektronika, maszyny, porady, przemysł

skanowanie 3D

Technologie w zakresie projektowania przestrzeni stale się rozwijają. Efektem tego jest choćby skaner 3D przemysłowy. Służy on do wykonywania trójwymiarowych projektów, uwzględniających najdrobniejsze detale. Obecnie jest to najbezpieczniejsza i najbardziej precyzyjna technika pomiarowa, dzięki której wykonanie dowolnego projektu staje się dziecinnie proste.

Czym jest skaner 3D przemysłowy?

Mianem skanera 3D przemysłowego określa się urządzenie pomiarowe, potrafiące wykonać trójwymiarową wizualizację przestrzeni. Sprzęt ten tworzy mapę punktów, a następnie określa odległości między nimi. Uwzględnia on takie obiekty, jak maszyny przemysłowe czy taśmy produkcyjne, ściany, sufity i podłogi, ale także wszelkie instalacje i najdrobniejsze elementy. Dzięki temu precyzja pomiaru jest doskonała. Co więcej, urządzenie tworzy wizualizację, co oznacza, że użytkownik może w łatwy sposób znaleźć najlepsze rozwiązania, na podstawie tego, jak przestrzeń wygląda teraz oraz jak będzie wyglądała po wprowadzeniu projektu w życie.

Ważną zaletą skanera przemysłowego 3D jest działanie bezstykowe. Nie jest konieczny kontakt urządzenia z żadnym obiektem, aby pomiary były bardzo dokładne. Sprawia to, że dokonywanie pomiarów nie wymaga przerywania pracy oraz jest wyjątkowo bezpieczne.

Zaawansowany technologicznie skaner przemysłowy 3D

Na rynku jest dziś dostępnych wiele skanerów do pomiarów 3D. Jednak nie każdy skaner 3d przemysłowy jest taki sam. Przede wszystkim istnieje podział urządzeń na stacjonarne i mobilne. Sprzęt mobilny ma tę zaletę, że można go bardzo wygodnie transportować. Dzięki temu dany skaner daje się użytkować w różnych miejscach. Zwykle urządzenia mobilne są nieco mniej precyzyjne, choć zasada ta nie występuje w przypadku sprzętu najwyższej jakości. Najlepsi producenci skanerów mobilnych, tacy jak na przykład Faro, tworzą skanery mobilne o precyzji pomiarów dorównującej urządzeniom stacjonarnym. Mowa tutaj jednak o sprzęcie absolutnie najwyższej klasy.

materiał zewnętrzny

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Gadżety ekologiczne – prężnie rozwijająca się gałąź branży reklamowej

Gadżety ekologiczne – prężnie rozwijająca się gałąź branży reklamowej

Ekologia oraz zrównoważony rozwój w przedsiębiorstwach to coraz popularniejszy temat umożliwiający kształtowanie znacznie lepszych wyników sprzedażowych, ale naturalnie po pewnej optymalizacji. Gadżety ekologiczne odgrywają bardzo ważną rolę w promocji przedsięwzięć EKO i zachęcają grupy docelowe do testowania produktów lub usług. Dlaczego gadżety ekologiczne to tak szybko rozwijająca się pozycja w branży reklamowej? Jakie zyski przynoszą przedsiębiorstwom nastawionym na zrównoważony rozwój? Czy faktycznie podnoszą wyniki sprzedażowe? Poniżej kilka praktycznych wyjaśnień.

5 kreatywnych gadżetów biurowych, które ułatwią pracę na home office

5 kreatywnych gadżetów biurowych, które ułatwią pracę na home office

Praca w warunkach domowych, całkowicie zdalna zdobywa coraz większe uznanie wśród specjalistów różnych szczebli, nawet zwykłych pracowników administracyjnych przenoszonych do domu ze względu na możliwość obniżenia kosztów prowadzenia działalności. Organizacja pracy w domu to trudne wyzwanie na początku, ponieważ wymaga utrzymania sporej samodyscypliny, czystego biurka, grafiku. Praca zdalna w niektórych przypadkach nie różni się, aż tak bardzo od wizyty w biurze, ale zapewnia po prostu nieco bardziej swojski klimat wykonywania obowiązków zawodowych. Jakie gadżety biurowe sprawdzą się najlepiej po przeniesieniu na pracę zdalną i jakie akcesoria pomogą w zarządzaniu zawodową rutyną? Kilka praktycznych wskazówek w poniższym artykule.

Jak zrobić plakat reklamowy, aby przyciągał uwagę odbiorców?

Jak zrobić plakat reklamowy, aby przyciągał uwagę odbiorców?

Marketing jest dynamiczną dziedziną. Jeszcze kilkanaście lat wstecz reklama bazowała w dużej mierze na tradycyjnych nośnikach tj. broszury i ulotki. W dzisiejszych czasach skupia się głównie na mediach społecznościowych i świecie wirtualnym. W dobie rozwoju pewne formy reklamy pozostają jednak kluczowe. Wśród nich znajduje się plakat reklamowy. Jak zaprojektować go, aby stał się atrakcyjny dla odbiorcy?