Stworzenie CV po angielsku – jak się za to zabrać?

języki obce, porady, praca, rozwój

laptop

Obecnie, gdy wiele osób stara się o pracę w dużych międzynarodowych korporacjach tworzenie CV po angielsku staje się koniecznością. Z jednej strony może tego wymagać potencjalny pracodawca, drugiej również może być tak, że w ten sposób nawet jeśli nie będzie wymogu pracodawcy będziemy mieli okazję do tego, by podkreślić swoje umiejętności językowe. Jak więc zabrać się za przygotowanie takiego CV i dlaczego tłumaczenie polskiego CV nie jest dobrym pomysłem?

Tworzenie CV po angielsku – o czym pamiętać?

Stworzenie nowego CV w języku angielskim będzie wymagało pewnego nakładu pracy, jednak warto to zrobić kierując się pewnymi wytycznymi. Można także zapoznać się z tym jak wygląda przykład CV po angielsku, ponieważ w ten sposób będzie można poznać dokument w wersji, która potencjalnie może być najwłaściwsza. Będzie to również swego rodzaju wskazówka, która ułatwi przygotowanie własnego, indywidualnego dokumentu. 

Czy CV po angielsku to nadal CV? 

Zacząć należy od tego, że w języku angielskim CV może nazywać się inaczej, dlatego trzeba kierować się tym do jakiego kraju będzie przesyłać się dokument ze swoim życiorysem. W Wielkiej Brytanii będzie to nadal CV, ale w Australii już zamiennie stosuje się pojęcie CV oraz resume. Natomiast w Ameryce Północnej stosuje się właśnie pojęcie resume, gdzie dokumenty są krótsze niż w Wielkiej Brytanii, gdzie życiorys powinien być bardziej obszerny. 

Dane osobowe w CV angielskim 

W sieci można znaleźć szablony CV do pobrania, które mogą być ułatwieniem do stworzenia CV po angielsku. Podstawowe informacje jakie będą w CV to oczywiście dane osobowe, trzeba jednak być świadomym, że w dokumencie po angielsku te dane będą bardziej ograniczone niż w polskim CV, gdzie podajemy dawniej podawano także np. stan cywilny. W angielskim dokumencie poza danymi osobowymi i teleadresowymi nic więcej nie powinno się pojawić, nawet zdjęcie.

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe 

W kolejnej sekcji należy wskazać także własne wykształcenie i doświadczenie zawodowe. To w dużej mierze ma być ten czynnik, który będzie zachęcał do zatrudnienia danego kandydata, dlatego szczególnie w sekcji dotyczącej doświadczenia zawodowego warto będzie zadbać o właściwe opisanie tego czym wcześniej się zajmowało, co może być pomocne w nowej pracy i wpływać na to, że potencjalny pracodawca zainteresuje się kandydatem. 

Cel zawodowy 

W Polsce umieszczanie w CV celu zawodowego nie jest praktyką powszechnie spotykaną, natomiast jeśli chodzi o dokumenty składane za granicą raczej ten element w CV powinien się pojawiać. Dlatego warto opisać własny cel zawodowy zwracając uwagę na to w jakim kierunku będzie się chciało rozwijać. To kwestia o istotnym znaczeniu, ponieważ w tym miejscu można przedstawić swoje motywacje, zwrócić uwagę na to jak sytuacja wygląda jeśli chodzi o to w jakim kierunku będzie się chciało rozwijać. 

Zainteresowania w CV

W Polsce zainteresowania w CV to powszechnie stosowana sekcja, czy faktycznie jest konieczna? Jeśli zwrócimy uwagę na przykładowe zainteresowania w CV czasami możemy się mocno zaskoczyć tym co ludzie tam umieszczają, z drugiej strony jednak jest to pewnego rodzaju forma zainteresowania potencjalnego pracodawcy kandydatem przez wskazanie na to czym zajmuje się poza życiem zawodowym. 

Zwracając uwagę na powyższe wskazówkę przygotowanie CV po angielsku nie powinno być trudne i będzie można stworzyć dokument na odpowiednim poziomie, który będzie pozytywnie odebrany przez potencjalnego pracodawcy i będzie można liczyć na to, że zostanie się zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną. 

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Dlaczego warto zainwestować w teksty pisane przez copywritera?

Dlaczego warto zainwestować w teksty pisane przez copywritera?

O tym, że reklama jest dźwignią handlu, wiadomo od tysięcy lat. Dziś biznes przeniósł się do sieci, dlatego też tak istotne są działania marketingowe wymierzone w użytkowników internetu. Niepisana zasada internetu mówi, że jeśli nie ma Ciebie w sieci, to znaczy, że nie istniejesz. Jest to szczególnie mocno widoczne wśród przedsiębiorców i firm, które dzięki internetowi są w stanie dotrzeć do ogromnej grupy docelowej swoich potencjalnych klientów. Aby to zrobić trzeba jednak zaprezentować się w sieci, z jak najlepszej strony. Od tego właśnie jest copywriting i copywriterzy.

Hafciarki komputerowe – do zastosowań profesjonalnych

Hafciarki komputerowe – do zastosowań profesjonalnych

Zdobienie odzieży, jej szycie i obróbka to zadanie, którym dziś znacznie rzadziej zajmują się ludzie, a w znacznie większym stopniu wykorzystywane są specjalistyczne maszyny szyjące, haftujące i wiele innych ich rodzajów.

Jak wykonać badania UX? Na co zwrócić uwagę?

Jak wykonać badania UX? Na co zwrócić uwagę?

Projektanci UX muszą przeprowadzać badania umożliwiające lepsze rozpoznanie kluczowych cech użytkowników. Charakterystyka grupy docelowej okazuje się najczęściej krytyczna dla powodzenia większości projektów komercyjnych i wpływa na podniesienie wskaźnika konwersji sprzedaży. Czym są badania UX, w jaki sposób się je prowadzi i z czym się wiąże analiza danych? Poniżej krótki poradnik dla początkujących projektantów.