Terapia dla rodzin oraz indywidualna – kiedy się zdecydować?

porady, psychologia, zdrowie

Terapia indywidualna

Terapia indywidualna polega na cyklicznych spotkaniach z psychoterapeutą. Wymaga od pacjenta zaangażowania i chęci, bowiem jedynie wówczas możliwe jest uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Indywidualne spotkania opierają się na rozmowach na określone temat – dyskusja pozwala na osiągnięcie zamierzonego celu, a psychoterapeuta ma na to duży wpływ. Natomiast terapia dla rodzin obejmuje pomoc dzieciom bądź młodzieży.

Terapia dla rodzin

Spotkania indywidualne

Niezwykle ważne jest znalezienie odpowiedniego psychoterapeuty. Ogromne znaczenie ma posiadana przez niego wiedza, bowiem musi to być osoba kompetentna i profesjonalna. Rozmowa powinna być prowadzona w przyjaznej atmosferze, ponieważ jedynie wówczas pacjent chciał będzie przepracować daną kwestię. Psychoterapeuta Kraków musi wzbudzać w nim zaufanie, które również jest niezbędne podczas terapii. Pacjent musi mieć poczucie bezpieczeństwa, ponieważ wówczas jest w stanie pozbyć się zahamowań i otworzyć się przed psychoterapeutą.

Na terapię indywidualną zdecydować się może w zasadzie każdy, kto pragnie podnieść komfort swojego życia. Jednak głównie skierowana jest ona do osób wypalonych zawodowo, przeciążonych psychicznie, przeżywających kryzys, zmagających się z problemami, zestresowanych czy chcących podnieść swoją samoocenę.

Pomoc dzieciom, młodzieży oraz rodzinom

Bycie rodzicem wiązać się może z wieloma problemami. Okres dorastania dziecka bywa niekiedy szczególnie trudny zarówno dla niego, jak i również dla jego rodziców. Kryzys rozwojowy może mieć ogromny wpływ na kształtujący się charakter oraz osobowość. Czas ten charakteryzować się może niezrozumiałymi nastrojami, które prowadzić mogą do reakcji somatycznych lub emocjonalnych. Nigdy nie należy bagatelizować niepokojących zachowań, bowiem w porę rozpoznana przyczyna, a następnie wdrożenie odpowiedniej terapii może mieć niebagatelny wpływ na dalszy rozwój dziecka.

Wiele rodziców uważa, iż zwrócenie się do specjalisty oznaczać może poniesienie porażki rodzicielskiej. Jest to niezwykle błędne rozumowanie, ponieważ chęć pomocy dziecku oznacza wyłącznie troskę o jego dobro. Terapia dla rodzin Kraków wiąże się z pracą nad wieloma rodzajami zachowań – agresją, brakiem motywacji, fobią, depresją, kryzysem emocjonalnym, nieśmiałością, niezadowoleniem z siebie, objawami psychosomatycznymi, problemami szkolnymi i wychowawczymi, stanami lękowymi, tikami, uzależnieniami, zachowaniami impulsywnymi, trudnościami związanymi z kontaktami z rówieśnikami, rodzicami, z okresem dojrzewania czy z rozwojem.

Warto zdecydować się na dobrego i kompetentnego specjalistę z dobrym podejściem do dzieci. Dziecko bywa bardzo często nieufne, dlatego tak ważne jest znalezienie psychoterapeuty, który będzie umiał do niego trafić.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Tłumacz polsko-holenderski

Tłumacz polsko-holenderski

Z każdym kolejnym rokiem coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu szansy na lepsze życie. Często wybieranym kierunkiem jest Holandia, która kusi dużo wyższymi zarobkami niż można otrzymać w Polsce. Przenosiny do nowego kraju na stałe wiążą się z wieloma urzędowymi sprawami. Aby mieć pewność, że wszystkie formalności zostały wykonane prawidłowo, potrzebny jest doświadczony tłumacz polsko holenderski.

Jak zostać grafikiem komputerowym?

Jak zostać grafikiem komputerowym?

Jeśli zastanawiasz się intensywnie nad rozpoczęciem kariery grafika komputerowego, z pewnością przychodzi Ci do głowy wiele pytań. Chciałbyś przede wszystkim dowiedzieć się, jak zostać grafikiem komputerowym i ile Ci to zajmie czasu. Oprócz tego, ciekawi Cię, co robi grafik komputerowy w swojej codziennej pracy i jakie są podstawowe umiejętności, które musi opanować.
Na wszystkie te pytania odpowiemy w tym artykule!

Zbiorniki na wodę – zbieranie i wykorzystywanie deszczówki

Zbiorniki na wodę – zbieranie i wykorzystywanie deszczówki

W Polsce ponad 95% słodkiej wody pochodzi z opadów atmosferycznych dlatego najlepszym sposobem na ograniczenie jej zużycia jest zbieranie deszczówki. To nie tylko wspieranie środowiska naturalnego, ale również świetny sposób na obniżenie rachunków. Sprawdź dlaczego warto zbierać wodę deszczową i jak ją wykorzystać oraz jakie są rodzaje zbiorników wodnych.

Torebka na wesele

Torebka na wesele

Gdy w końcu nadszedł czas, w którym możliwe jest zorganizowanie normalnego wesela, terminarze ślubne pękają w szwach. Coraz więcej naszych bliskich, spragnionych normalnej ceremonii w dobie pandemii decyduje się na organizację przyjęcia weselnego. Z tej okazji potrzebna jest odpowiednia kreacja, a wraz z nią – torebka na wesele. Jak wybrać taką, która świetnie sprawdzi się na każdej ślubnej imprezie?