Ubezpieczenie samochodu – co trzeba o nim wiedzieć

bezpieczeństwo, motoryzacja, porady

porównaj OC

Wypadki się zdarzają, ale kiedy już się zdarzą to, warto być na nie przygotowanym. Ubezpieczenie jest właśnie po to, aby zabezpieczyć się przed potencjalnym wypadkiem, który mógłby zagrozić Twoim finansom. Niezależnie od tego czy kolizja samochodowa byłaby spowodowana z Twojej lub czyjejś, to i tak zawsze warto być ubezpieczonym. Jednak ubezpieczenie ubezpieczeniu jest nierówne (porównaj OC na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/), dlatego w dzisiejszym artykule omówimy elementy, które składają się na polisę ubezpieczeniową. Omówimy także kilka wskazówek pomocnych w wyborze swojego (być może) pierwszego lub kolejnego ubezpieczenia.

Kluczowe informacje:

  • Ubezpieczenie samochodu ma na celu ochronę Twoich finansów w przypadku wypadku lub uszkodzenia pojazdu.
  • Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od kolizji, kompleksowe ubezpieczenie i ochrona przed obrażeniami ciała to tylko niektóre z rodzajów ubezpieczeń pojazdu, których możesz potrzebować.

Ubezpieczyciel – dobra firma to podstawa!

Każdy z nas nie lubi przepłacać. Ty również, prawda? Jeżeli tak, to koniecznie zapoznaj się z niektórymi elementami, które należy wziąć pod uwagę, aby uzyskać odpowiednią ochronę pojazdu, a nie przepłacić jak za przysłowiowe zboże.

Zakres odpowiedzialności

Ubezpieczenie od szkód osobowych lub odpowiedzialności cywilnej jest jednym z najważniejszych elementów, które należy wziąć pod uwagę przy tzw. tworzeniu pakietu ubezpieczeniowego. Polskie prawo i przepisy ruchu drogowego wymagają ubezpieczenia OC od minimalnych kwoty za odpowiedzialność cywilną. Bez posiadania podstawowego, minimalnego i niezbędnego ubezpieczenia od odpowiedzialności, może skutkować zawieszeniem prawa jazdy, grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności. Ubezpieczenie obejmuje odpowiedzialność zarówno za obrażenia ciała, jak i szkody majątkowe. Jedna pokrywa wszelkie koszty związane z obrażeniami w wyniku wypadku, a druga pokrywa koszty związane z uszkodzeniem mienia osobistego lub firmowego. Oba mogą chronić Cię finansowo przed cywilnymi pozwami sądowymi wynikającymi z wypadków.

Kierowcy przestają się ubezpieczać

Najnowsze (opublikowane w 2021 roku) badanie sugerowało, że aż jeden na ośmiu winnych kierowców na drogach jest nieubezpieczonych. Odpowiada to około 10% kierowców w Polsce. Całkowite szkody wypłacone przez nieubezpieczonych kierowców w 2016 r. wyniosły 13 milionów złotych. Może więc zdarzyć się sytuacja, że trafisz na kierowcę nieubezpieczonego. Lekcja z tego wynika też taka, że lepiej jest być ubezpieczonym i zapłacić za błąd innej osoby, niż nie płacić i ryzykować utratą pojazdu – roczne koszty ubezpieczenia OC są niewiele w porównaniu z kasacją drogiego samochodu. Dlatego przed dokonaniem wyboru zawsze porównaj każdą dostępną opcję i zwróć uwagę na ceny (ciekawą porównywarkę znajdziesz na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-komunikacyjne/0.html).

Artykuł sponsorowany

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Gadżety ekologiczne – prężnie rozwijająca się gałąź branży reklamowej

Gadżety ekologiczne – prężnie rozwijająca się gałąź branży reklamowej

Ekologia oraz zrównoważony rozwój w przedsiębiorstwach to coraz popularniejszy temat umożliwiający kształtowanie znacznie lepszych wyników sprzedażowych, ale naturalnie po pewnej optymalizacji. Gadżety ekologiczne odgrywają bardzo ważną rolę w promocji przedsięwzięć EKO i zachęcają grupy docelowe do testowania produktów lub usług. Dlaczego gadżety ekologiczne to tak szybko rozwijająca się pozycja w branży reklamowej? Jakie zyski przynoszą przedsiębiorstwom nastawionym na zrównoważony rozwój? Czy faktycznie podnoszą wyniki sprzedażowe? Poniżej kilka praktycznych wyjaśnień.

5 kreatywnych gadżetów biurowych, które ułatwią pracę na home office

5 kreatywnych gadżetów biurowych, które ułatwią pracę na home office

Praca w warunkach domowych, całkowicie zdalna zdobywa coraz większe uznanie wśród specjalistów różnych szczebli, nawet zwykłych pracowników administracyjnych przenoszonych do domu ze względu na możliwość obniżenia kosztów prowadzenia działalności. Organizacja pracy w domu to trudne wyzwanie na początku, ponieważ wymaga utrzymania sporej samodyscypliny, czystego biurka, grafiku. Praca zdalna w niektórych przypadkach nie różni się, aż tak bardzo od wizyty w biurze, ale zapewnia po prostu nieco bardziej swojski klimat wykonywania obowiązków zawodowych. Jakie gadżety biurowe sprawdzą się najlepiej po przeniesieniu na pracę zdalną i jakie akcesoria pomogą w zarządzaniu zawodową rutyną? Kilka praktycznych wskazówek w poniższym artykule.

Jak zrobić plakat reklamowy, aby przyciągał uwagę odbiorców?

Jak zrobić plakat reklamowy, aby przyciągał uwagę odbiorców?

Marketing jest dynamiczną dziedziną. Jeszcze kilkanaście lat wstecz reklama bazowała w dużej mierze na tradycyjnych nośnikach tj. broszury i ulotki. W dzisiejszych czasach skupia się głównie na mediach społecznościowych i świecie wirtualnym. W dobie rozwoju pewne formy reklamy pozostają jednak kluczowe. Wśród nich znajduje się plakat reklamowy. Jak zaprojektować go, aby stał się atrakcyjny dla odbiorcy?