Zadbaj o zadowolenie i efektywność swoich pracowników dzięki psychoterapii online

porady, praca, psychologia

psychoterapia dla pracowników

Co łączy nasze życie osobiste i zawodowe? To fakt, że większość z nas żyje w ciągłym biegu, nie potrafiąc i nie mając czasu na znalezienie właściwego balansu pomiędzy wspomnianymi płaszczyznami, co negatywnie wpływa na nasze funkcjonowanie zarówno jako jednostki jak i składowej całego społeczeństwa.

Na szczęście świadomość wagi zdrowia psychicznego oraz konieczności lepszego, regularnego dbania o nasz dobrostan w dalszym ciągu rośnie, czego dowodem jest coraz częstsze korzystanie przez nas z dobrodziejstw psychoterapii, która pomaga nam uporać się nie tylko z tymi najpoważniejszymi zaburzeniami, ale i równie często wskazuję skuteczne rozwiązania w zakresie samorozwoju, umiejętności radzenia sobie z presją w pracy, a także w zapobieganiu syndromowi wypalenia. Szczególnie problematyka zagadnień związanych z naszym życiem zawodowym została w ostatnim czasie dostrzeżona przez najbardziej innowacyjne serwisy internetowe świadczące usługi psychoterapii online, stając się jednym z głównych determinantów decydujących o wprowadzeniu oferty wsparcia psychoterapeutycznego dla firm, której głównym celem jest zadbanie o właściwą kondycję psychiczną pracowników.

Czym jest psychoterapia online?

Terapia online to uwspółcześniona, dostosowana do obecnych możliwości technicznych i potrzeb społeczeństwa wersja klasycznej, gabinetowej formy terapii, która poza miejscem spotkań z pacjentem, nie posiada żadnych istotnych różnic z jej starszą siostrą.

Sesje terapeutyczne prowadzone są online, dzięki wykorzystaniu urządzeń posiadających wbudowaną kamerę lub z możliwością jej podłączenia oraz z dostępem do internetu takich jak komputer, laptop, tablet lub smartfon. Jak pokazują badania, wśród osób korzystających z tej formy wsparcia terapeutycznego, najczęściej używanymi komunikatorami za pomocą których łączymy się z terapeutą są: Skype, Zoom, Google Meet i WhatsApp.

Z uwagi na rosnącą popularność psychoterapii online, obecnie na rynku działa już kilkanaście serwisów świadczących pomoc terapeutyczną w tym formacie.

Jednym z pierwszych, wciąż rozwijających się i stawiających na innowacje centrów psychoterapii online jest trzymsie.pl, który w swojej bazie posiada blisko 70’ certyfikowanych i doświadczonych terapeutów w nurcie CBT (terapia poznawczo-behawioralna). Jak mówi Piotr Chełchowski, Co-Founder serwisu: “Poza standardową opieką psychoterapeutyczną dla klientów indywidualnych, w ostatnim czasie zdecydowaliśmy o wprowadzeniu specjalnej oferty dla firm, która zapewnia kompleksową obsługę pracowników w obszarze zdrowia psychicznego. Decydując się na wybór naszego pakietu, otrzymasz dostęp do wykwalifikowanych oraz doświadczonych w tej formule spotkań specjalistów, najwyższej jakości materiałów wideo, webinarów, a także szkoleń stacjonarnych, które zwiększą efektywność i potencjał Twojego zespołu, dając niezbędne narzędzia pomagające w walce z coraz częściej spotykanym wypaleniem zawodowym. Nasi psychoterapeuci zawsze będą stać na straży bezpieczeństwa Twoich pracowników, oferując niezwłoczne wsparcie w przypadku wystąpienia problemów natury psychicznej lub innych trudności z którymi będą się musieli zmierzyć”.

Jakie pakiety usług najczęściej oferuje wsparcie psychoterapeutyczne dla firm?

Głównymi, najczęściej spotykanymi w większości ofert dla firm benefitami są:

  • Kompleksowa pomoc psychologiczna, dzięki której każdy pracownik może skorzystać ze wsparcia jakiego w danym momencie potrzebuje.
  • Zapewnienie bezpieczeństwa pracowników, będące gwarantem natychmiastowej pomocy psychologicznej członkom zespołu jeśli zajdzie taka konieczność.
  • Gwarancja anonimowości, rozumiana jako pełna dyskrecja i ochrona pracownika na tym polu podczas korzystania z usług serwisu.

Dodatkowo, najlepsze serwisy oferują ponadto:

  • Dedykowaną platformę z kursami, dzięki której otrzymamy nieograniczony dostęp do materiały uzupełniających stworzonych przez psychoterapeutów.
  • Warsztaty i szkolenia o szerokiej tematyce, realizowane stacjonarnie lub online oraz na zamówienie – w obszarze tematyki wskazanej przez firmę.

Czy warto skorzystać z oferty wsparcia psychoterapeutycznego online dla firm?

Zdrowe i przyjazne środowisko pracy, dbanie o rozwój pracowników oraz troska o ich komfort psychiczny to jedne z głównych składowych sukcesu w biznesie, dlatego tak ważnym jest aby kapitał ludzki zawsze stawiany był na pierwszym miejscu.

Obecne pakiety wsparcia psychoterapeutycznego dla firm online posiadają wszystko, aby pomóc realizować powyższe cele i tym samym możliwie efektywnie rozwijać prowadzoną działalność.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Materiały Edukacyjne do Druku: Narzędzie dla Nauczycieli i Rodziców

Materiały Edukacyjne do Druku: Narzędzie dla Nauczycieli i Rodziców

W dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do internetu, edukacja przechodzi dynamiczne zmiany. Coraz częściej sięgamy po materiały edukacyjne do druku, które stanowią świetne wsparcie zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców. Drukowane zasoby edukacyjne umożliwiają prowadzenie ciekawych zajęć i rozwijanie umiejętności dzieci w różnym wieku. W artykule omówimy, dlaczego warto korzystać z takich materiałów, jakie są ich główne zalety oraz jakie konkretnie zasoby warto mieć w swoim arsenale.

Pięć kluczowych zalet ładowaczy czołowych w branży budowlanej

Pięć kluczowych zalet ładowaczy czołowych w branży budowlanej

Ładowarki kołowe odgrywają ważną rolę w branży budowlanej, skutecznie przenosząc materiały i sprzęt na placach budowy. Te potężne maszyny łączą w sobie wysoką wydajność, zwrotność i łatwość obsługi. W tym artykule przyjrzymy się pięciu kluczowym zaletom ładowarek czołowych i ich ważnej roli w budownictwie.